adplus-dvertising

Kontrollü demiryolu geçidi nin işareti nedir?

İçindekiler:

 1. Kontrollü demiryolu geçidi nin işareti nedir?
 2. Kontrolsüz demir yolu geçidi ne demek?
 3. Onarım Yaklaşım Levhası Nedir?
 4. Hangi trafik işareti kontrollü demir yolu geçidine yaklaştığını belirtir?
 5. Kontrollü demir yolu geçidine yaklaşan sürücü nasıl hareket etmelidir?
 6. Demiryolu geçidi ne demek?
 7. Köprü yaklaşım levhası nedir?
 8. Refüj Başı levhası nedir?
 9. Kontrolsüz Kavşak işaretinin anlamı nedir?
 10. Şekillerin hangisinde 1 numaralı araç önündeki aracı geçebilir?
 11. Demiryolu geçitleri nelerdir?
 12. Mecburi Bisiklet Yolu hangi işarettir?
 13. Bisiklet Geçebilir işareti nasıl olur?

Kontrollü demiryolu geçidi nin işareti nedir?

Kontrollü Demir Yolu Geçidi Levhası T-25: Demiryolu hattının her iki tarafında bariyer veya benzeri bir sistemle kontrol edilen bir hemzemin geçit bulunduğunu bildirir. Işıklı veya sesli DUR ikazına uyulur. Kontrollü Demir Yolu Geçidi Levhası Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tanımlanan şekil ve boyutlardadır.

Kontrolsüz demir yolu geçidi ne demek?

İleride, bariyer veya benzeri bir teçhizatla kontrollü olmayan demiryolu geçidi (hemzemin geçidi) bulunduğunu bildirir. Hız azaltılır, diğer işaretlerle konulmuş olan yasaklama ve kısıtlamalara uyulur.

Onarım Yaklaşım Levhası Nedir?

Onarım Yaklaşım Levhası T-33f: Kaplamanın sürücülerin rahatça göremeyecekleri şekilde daraldığı kesimlerin ve çalışma mahallerinde yol üzerindeki yada yolun hemen yanındaki engellerin işaretlenmesi amacıyla kullanılır.

Hangi trafik işareti kontrollü demir yolu geçidine yaklaştığını belirtir?

Kontrolsüz Demir Yolu Geçidi Levhası T-26: Demiryolu geçidinin tam konumunu göstermek üzere bariyeri olmayan (kontrolsüz) demiryolu hemzemin geçitlerinin her iki tarafında da bulunur.

Kontrollü demir yolu geçidine yaklaşan sürücü nasıl hareket etmelidir?

Kontrolsüz demir yolu geçidine yaklaşan sürücüler nasıl hareket etmelidirler? Uygun mesafede mutlaka durmalıdırlar. Demir yolu tek hatlı ise hızlı bir şekilde geçmelidirler. Demir yolu çok hatlı ise yavaş ve dikkatli geçmelidirler.

Demiryolu geçidi ne demek?

Demiryolu Geçidi (Hemzemin Geçit): Karayolu ile demiryolunun aynı seviyede kesiştiği bariyerli veya bariyersiz geçitlere “demiryolu geçidi (hemzemin geçit)” denir.

Köprü yaklaşım levhası nedir?

Köprü Başı Levhası Sağ T-31a: Köprüleri uyarmak için köprü korkuluklarına monte edilir. Köprü Başı Levhası Sağ Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tanımlanan şekil ve boyutlardadır. Omega direğe uygun olarak delikleri açılmıştır. Uzun yıllar zorlu hava koşullarına dayanır ve renklerini kaybetmez.

Refüj Başı levhası nedir?

Refüj Başı Ek Levhası T-34a: Yoldaki veya yol kenarındaki bir engelin önüne yerleştirilir. (ör: köprü ayakları) Engelin sağından- solundan geçilmesi gerektiğini bildirmek için kullanılır. Sağdan Gidiniz veya Soldan Gidiniz levhaları ile birlikte kullanılır. ... Gündüz ve gece yol güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur.

Kontrolsüz Kavşak işaretinin anlamı nedir?

Kontrolsüz Kavşak Levhası T-21: İleride genel geçiş önceliği kuralının yürürlükte olduğu, diğer bir ifadeyle sağdan gelmekte olan araçların ilk geçiş hakkına sahip olduğu ve hızın düşürülmesi gerektiği kontrolsüz bir kavşağa yaklaşıldığını bildirmek için kullanılır.

Şekillerin hangisinde 1 numaralı araç önündeki aracı geçebilir?

şekildeki taşit yolu üzerinde bulunan yazi neyi bildirmektedir? şekle göre, 1 numarali araç sürücüsünün önündeki araci geçmesi yasaktir.

Demiryolu geçitleri nelerdir?

Demiryolu Geçidi (Hemzemin Geçit): Karayolu ile demiryolunun aynı seviyede kesiştiği bariyerli veya bariyersiz geçitleredemiryolu geçidi (hemzemin geçit)” denir.

Mecburi Bisiklet Yolu hangi işarettir?

Mecburi Bisiklet Yolu Levhası TT-38a: Bisikletlilerin bisiklet yolunu kullanmak zorunda olduklarını ve diğer araçların aynı yolu kullanma haklarının olmadığını bildirir.

Bisiklet Geçebilir işareti nasıl olur?

Bisiklet Geçebilir Levhası T-13: Bir bisiklet yolunun bu işaretin konulduğu yola bağlandığını ya da bisikletlilerin yol eksenine dik olarak karşıya geçebilecekleri kesimleri belirtmek için kullanılır. Bisiklet Geçebilir Levhası T-13 bir tehlike uyarı işaretidir. Kırmızı üçgen içerisinde siyah simge şeklindedir.