Felisya çiçeği nasıl bakılır?

İçindekiler:

 1. Felisya çiçeği nasıl bakılır?
 2. Felisya çiçeği nerede bulunur?
 3. Felisya çiçeği ne zaman açar?
 4. Mavi Papatya nasil bakilir?
 5. Mavi Papatya var mı?
 6. Hangi çiçek neyi ifade eder?
 7. Mavi papatya ne zaman ekilir?
 8. Papatya evde nasıl bakılır?
 9. Mavi Papatya nedir?
 10. Mavi Papatya var mıdır?
 11. Beyaz papatya ne zaman ekilir?

Felisya çiçeği nasıl bakılır?

Bakımı oldukça kolay olan felisya donlara yarı dayanıklı olup, rüzgara karşı oldukça dayanıklıdır. Tek ihtiyacı olan su. Özellikle yaz aylarında vereceğiniz su, felisyanın sağlıklı gelişimi açısından çok önemlidir. Bol güneş alan sıcak yerlerde çok hızlı bir gelişim gösterirler.

Felisya çiçeği nerede bulunur?

Güney Afrika'ya özgü olan felisya bitkisi çok yıllık bir bitkidir. Yaprak dökmez, herdem yeşildir. Çarpıcı gökyüzü mavisi çiçekli ve sarı göbeklidir. Çiçekleriyle İlkbahar ve Yaz aylarında bahçelerinize hoş bir görüntü katar.

Felisya çiçeği ne zaman açar?

Yazların serin olduğu dönemde ve genellikle ilkbaharın sonundan sonbahara kadar çiçek açar. Sıcak iklimlerde, yaz ortasında sıcaklıklar yükseldiğinde bitki çiçek açmayı bırakır.

Mavi Papatya nasil bakilir?

Tam gün güneşli yerleri sevse de yazları şiddetli sıcaklar hüküm süren memleketlerde felisya fideleri sadece sabah güneşi gören doğu cephesine veya ağaç altlarına dikilmelidir. Susuzluğa, kuraklığa oldukça dayanıklıdır ama bunu hayatta kalabilmek açısından düşünün.

Mavi Papatya var mı?

Mavi papatya ya da Latince adı ile Felicia amelloides papatyagiller familyasına mensuptur. Anavatanı olarak Güney Afrika bilinmektedir. ... Mavi papatyaların çiçeklenme zamanları türe göre değişiklik gösterebilmektedir. Genelde ise yazın açmaktadırlar ama sonbahara doğru açan türleri de vardır.

Hangi çiçek neyi ifade eder?

işte çiçeklerin anlamları...
 • Beyaz Gül - Masumiyet. Beyaz gül masumiyeti, saflığı ve temizliği ifade etmektedir. ...
 • 2. Kırmızı Gül - Aşk. ...
 • 3. Pembe Gül - Gönlüm Senindir. ...
 • Sarı Gül - Sıcak, Sevgi. ...
 • Mavi Gül - Gizem. ...
 • Beyaz Karanfil - Temizlik, Saflık. ...
 • 7. Kırmızı Karanfil - Sevgi. ...
 • 8. Pembe Karanfil - İçtenlik.
Daha fazla öğe...

Mavi papatya ne zaman ekilir?

Mavi Papatya Çiçeği Tohumu (10 Tohum) Bakımı ve yetiştirilmesi gayet kolay olan bu bitkinin soğuklara karşı da direnci vardır. -Dış mekan için ekim ayları; Şubat,Mart,Nisan,Mayıs,Haziran. -Tohumların çimlenmesi için uygun olan ortam sıcaklığı 15-20 derecedir. -Tohumlar 15-25 günde çimlenir.

Papatya evde nasıl bakılır?

Saksıda Papatya Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?
 1. Papatyalar nemli ve geçirgen toprakları sever, bu özelliklere sahip topraklarda sağlıklı bir gelişim gösterir.
 2. Toprak sıkı ve sert olmalıdır.
 3. Saksıda papatya yetiştirmek için killi toprak tercih edebilirsiniz.
 4. Papatya tohumunun ekileceği saksı çok derin olmamalıdır.
Daha fazla öğe...

Mavi Papatya nedir?

Mavi papatya ya da Latince adı ile Felicia amelloides papatyagiller familyasına mensuptur. Anavatanı olarak Güney Afrika bilinmektedir. ... Yer ve bakım şartlarına göre bazı mavi papatyalar bir metreyi dahi kolayca bulabilmektedirler. Çiçeksiz yapraksız sapa sahiptirler ve her sapta sadece bir tane çiçek açmaktadır.

Mavi Papatya var mıdır?

Mavi papatya ya da Latince adı ile Felicia amelloides papatyagiller familyasına mensuptur. Anavatanı olarak Güney Afrika bilinmektedir. ... Mavi papatyaların çiçeklenme zamanları türe göre değişiklik gösterebilmektedir. Genelde ise yazın açmaktadırlar ama sonbahara doğru açan türleri de vardır.

Beyaz papatya ne zaman ekilir?

Papatya tohumu ekiminin yapılması için en uygun ay Mart ayıdır. Mart, tohum ve çiçek ekme ayı olmaktadır. Papatya bitkisi, ilk bahar aylarında ekimi yapılacak çiçeklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan papatya tohumunun toprakla buluşturulması için Mart ayı mükemmel bir dönemi oluşturmaktadır.