Mezar yeri nasıl bulunur istanbul?

İçindekiler:

 1. Mezar yeri nasıl bulunur istanbul?
 2. Istanbul anadolu yakası mezarlıklar müdürü kim?
 3. Istanbul Mezarlıklar Müdürlüğü kime bağlı?
 4. Istanbul kayıp mezar nasıl bulunur?
 5. İstanbul'da mezar fiyatları ne kadar?
 6. Mezarlıklar Genel Müdürü kim?
 7. Mezar tapusu ne kadar 2021?
 8. Mezar yeri ücreti ne kadar?
 9. Mezar tapusu almak ne kadar?
 10. Kayıp Mezar nasıl bulunur Ankara?
 11. Boş mezar yeri nasıl alınır?
 12. Mezar satın almak ne kadar 2021?

Mezar yeri nasıl bulunur istanbul?

– E Devlet (www.turkiye.gov.tr) sistemine öncelikle giriş yapmalısınız. – Arama bölümüne “mezar yeri” yazdığınız takdirde “İstanbul Büyükşehir Belediyesi/Mezar Yeri Sorgulama” sekmesi karşınıza çıkmaktadır. – Yazıya tıkladığınız zaman karşınıza “Sorgulama Formu” çıkacak.

Istanbul anadolu yakası mezarlıklar müdürü kim?

YARGI OTOGAR KARARINI VERDİ: “İBB'NİN İŞLETMESİ KAMU YARARI” Son olarak 11 Haziran 2020 tarihinde başladığı İstanbul Anadolu Yakası Mezarlıklar Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Üsküdar Musiki Cemiyeti üyesi olan Hasan Öztürk evli ve üç çocuk babasıdır.

Istanbul Mezarlıklar Müdürlüğü kime bağlı?

1937 yılında kurulan Mezarlıklar Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonu içerisinde ve Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı olarak cenaze defin hizmetleri konusunda Belediyeye verilen görevleri yerine getirmekdir.

Istanbul kayıp mezar nasıl bulunur?

İstanbul'un iyiden iyiye kalabalıklaşan mezarlıkları, çoğu kez karıştırılıyor ya da unutuluyor....Mezar sorgulama sistemi için yapmanız gereken şunlar:
 1. Öncelikle e-devlet şifrenizi öğrenin.
 2. Şifrenizle birlikte e-devlet sistemine girin.
 3. Ziyaret edeceğiniz kişinin adını soyadını yazın.
 4. Bulunduğu mezarlığı yazın.

İstanbul'da mezar fiyatları ne kadar?

tarihinden itibaren uygulanmaya konulmasına onay verildi. Buna göre İstanbul'da yeni mezarlık fiyatları şöyle: Tek katlı lahit mezar 1600 liradan 1750 liraya, çift katlı lahit mezar 2 bin liradan liraya çıktı. Kabir nakli yer bedeli hariç 1800 liradan 2 bin liraya yükseldi.

Mezarlıklar Genel Müdürü kim?

Dr. Ayhan Koç Ayhan Koç, 1965 yılında Horasan'da dünyaya geldi.

Mezar tapusu ne kadar 2021?

1 Nisan 2021 tarihinden itibaren uygulanmaya konulmasına onay verildi. Buna göre İstanbul'da yeni mezarlık fiyatları şöyle: Tek katlı lahit mezar 1600 liradan 1750 liraya, çift katlı lahit mezar 2 bin liradan liraya çıktı. Kabir nakli yer bedeli hariç 1800 liradan 2 bin liraya yükseldi.

Mezar yeri ücreti ne kadar?

2021 mali yılı için belirlenen yeni tarifelere göre 2020 yılında gömüye açık mezarlarda 0-7 yaş grubu için lahitli mezar ücreti 150 liradan 200 liraya, 8 yaş ve üzeri mezar ücreti ise 300 liradan 400 liraya çıktı.

Mezar tapusu almak ne kadar?

Şehir merkezinden uzaktaki mezarlıklar ise üçüncü grupta yer alıyor. Cenaze anında 100 lira olan bir mezar yerini önceden satın almak isteyenler 3-4 bin lira ödemek zorunda. Örneğin Hasdal'da lahitli, 2 kişilik hazır mezar lira. Ayazağa'daki 1 kişilik mezar ise sadece 100 lira.

Kayıp Mezar nasıl bulunur Ankara?

Ankara'da kullanılan Mezarlık Bilgi Sistem Uygulaması kısaca MEBİS vatandaşların internet üzerinden aradıkları kabri kolayca bulabilmesini sağlamaktadır. Bu uygulamayı kullanmak isteyen vatandaşların https://mebis.ankara.bel.tr adresinden uygulamaya ulaşması mümkündür.

Boş mezar yeri nasıl alınır?

Cenaze yakını vatandaşlarımız, belediye tabipliğinden aldıkları 'Gömme İzin Belgesi' ile kendilerine en yakın olan Mezarlıklar Müdürlüğünün Cenaze İşleri Şefliklerine bizzat gelerek müracaat ederler. Yetkili birimlerce müsait olan mezarlıktan mezar yeri tahsisi yapılır.

Mezar satın almak ne kadar 2021?

1 Nisan 2021 tarihinden itibaren uygulanmaya konulmasına onay verildi. Buna göre İstanbul'da yeni mezarlık fiyatları şöyle: Tek katlı lahit mezar 1600 liradan 1750 liraya, çift katlı lahit mezar 2 bin liradan liraya çıktı. Kabir nakli yer bedeli hariç 1800 liradan 2 bin liraya yükseldi.