adplus-dvertising

Aygaz başlıkları nasıl parlatılır?

İçindekiler:

  1. Aygaz başlıkları nasıl parlatılır?
  2. Inox set üstü ocak lekesi nasıl çıkar?
  3. Ocak metalleri nasil temizlenir?
  4. Döküm aygaz demirleri nasıl temizlenir?
  5. Döküm ocak ızgaralar nasıl temizlenir?
  6. Siyah cam ankastre ocak lekeleri nasıl temizlenir?
  7. Ocak yanık lekesi nasıl çıkar?
  8. Siyah cam ocaktaki lekeler nasıl çıkar?
  9. Siyah ankastre temizliği nasıl yapılır?

Aygaz başlıkları nasıl parlatılır?

SABUNLA OCAK GÖZLERİNİ PARLATMA İŞLEMİ Beyaz sabunu rendeleyin ve kaynar suyu sabunun üzerine dökerek ocak gözlerini içine alın. 1 gece bu suyun içinde bekletin ve durulayın. Daha sonra az miktar çamaşır suyu dökün ve telle iyice ovalayın. Duruladıktan sonra kurulayın ve ocağınıza yerleştirin.

Inox set üstü ocak lekesi nasıl çıkar?

Ocak, fırın veya buzdolabı gibi eşyaların temizliğinde o bölgeye bir parça bulaşık makinesi parlatıcısı dökerek yumuşak ve kuru bir bez yardımı ile silin. Kirlerin geçtiğini ve aynı zamanda parladığını göreceksiniz. Aynı işlemi bebe yağıyla da deneyebilirsiniz.

Ocak metalleri nasil temizlenir?

Sirkeli suyu da kullanıp yağ ve yemek artıklarını çelik ocaktan kaldırabilirsiniz. Diğer ürünlerde olduğu gibi çelik ocakların da düzenli olarak temizlenmesi ve parlatılması önerilir. Tanecikli yapıya sahip olan deterjanlardan uzak kalarak çelik ocakları portakal, limon gibi malzemelerle silebilirsiniz.

Döküm aygaz demirleri nasıl temizlenir?

Ocak demiri temizliği için deterjan ve yağ çözücüye alternatif olarak karbonat da kullanabilirsiniz. Bunun için ocak demirlerini karbonata bulayın ve ılık nemli bir bez ile demirleri nazikçe ovalayın. Karbonat demirlerin üzerinde birikmiş kirleri etkili bir şekilde çıkaracaktır.

Döküm ocak ızgaralar nasıl temizlenir?

Döküm Ocak Temizliği İlk akla gelen yöntem ılık bir suyun içerisine biraz deterjan ile yağ çözücü eklemek ve ocak demirlerini ılık suyun içine dik bir şekilde yerleştirerek bezle hafifçe ovalamaktır. Ocak demirlerini ovalarken bir taraftan da ılık su ve yağ çözücüde bekletmek kirlerin daha hızlı çözülmesini sağlar.

Siyah cam ankastre ocak lekeleri nasıl temizlenir?

Cam ocakları doğal ürünlerle temizlemek için; Siyah cam ocak ya da beyaz cama ocaklarınızda yağ lekeleri birikmesi sizi rahatsız ediyorsa bunun için tuz üzerine dökmeniz durumunda geçer. Ayrıca karbonat ve amonyaklı cif sayesinde inatçı lekelerin siyah ocak üzerinden çıkar.

Ocak yanık lekesi nasıl çıkar?

Yanık lekelerini çıkarmak için bir sünger kullanın. Fazla zorlamadan ve bastırmadan leke ve karbonatı temizleyin. Kalan lekelerin üzerine tekrar macundan sürün ve üzerine birkaç damla limon suyu ekleyin. Macunu önce nemli bir bezle, sonra kuru bir bezle iyice silin ve ocağı parlatın.

Siyah cam ocaktaki lekeler nasıl çıkar?

Siyah cam ocak ya da beyaz cama ocaklarınızda yağ lekeleri birikmesi sizi rahatsız ediyorsa bunun için tuz üzerine dökmeniz durumunda geçer. Ayrıca karbonat ve amonyaklı cif sayesinde inatçı lekelerin siyah ocak üzerinden çıkar.

Siyah ankastre temizliği nasıl yapılır?

Cam ocakları doğal ürünlerle temizlemek için; Siyah cam ocak ya da beyaz cama ocaklarınızda yağ lekeleri birikmesi sizi rahatsız ediyorsa bunun için tuz üzerine dökmeniz durumunda geçer. Ayrıca karbonat ve amonyaklı cif sayesinde inatçı lekelerin siyah ocak üzerinden çıkar.