Cambridge sınavları ne zaman olur?

İçindekiler:

 1. Cambridge sınavları ne zaman olur?
 2. Cambridge sınavına nasıl girilir?
 3. Cambridge sınavı sertifikası ne işe yarar?
 4. Cambridge sınavı ertelendi mi?
 5. Ket belgesi ne işe yarar?
 6. Ket neyin kısaltması?
 7. Cambridge Sertifikası nedir?
 8. Cambridge Starters sınavı nedir?
 9. Elta sınavı nedir?
 10. Cambridge sistemi nedir?
 11. Igcse programı nedir?
 12. Cambridge Uluslararası Programı Nedir?
 13. Cambridge Flyers sınavı nedir?
 14. Flyer Hangi seviye?
 15. FCE sınavı ne zaman?
 16. Cambridge sınav sonuçları nasıl öğrenilir?
 17. FCE seviyesinde ingilizce bilmek ne demek?
 18. SAT 1 ne demek?
 19. B2 sertifikası nasıl alınır?
 20. B2 seviyesi ne oluyor?
 21. B1 seviye ingilizce yeterli mi?
 22. B2 ingilizce seviyesi kaç puan?

Cambridge sınavları ne zaman olur?

Okulunuzda, Cambridge Assessment English üzerinden gerçekleştireceğimiz, 2019-2020 dönemi için tarihinde yapılması planlanan tüm sınavlarımız bir sonraki duyuruya kadar ileri bir tarihe ertelenmiştir. Sınava girmesi planlanan tüm öğrencilerinizi ve velilerini konu ile ilgili bilgilendirmenizi rica ediyoruz.

Cambridge sınavına nasıl girilir?

Cambridge English Sınavına kayıt olmak için üç basit adım mevcuttur.

 1. 130 ülkede 2.

  Cambridge sınavı sertifikası ne işe yarar?

  Bir Cambridge Assessment English sınavında başarılı olduğunuzda, İngilizcenizin seviyesini gösteren uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikaya sahip olursunuz. Cambridge English Yeterlikleri, İngilizce öğrenmeyi keyifli, etkili ve ödüllendirici kılan geniş kapsamlı sınavlardır.

  Cambridge sınavı ertelendi mi?

  2019-2020 öğretim yılı içinde okulumuzda, Cambridge Assessment English üzerinden gerçekleştireceğimiz tüm sınavlar Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir. ... Nisan ayı sonunda Milli Eğitim Bakanlığı kararları doğrultusunda yeni sınav tarihi belirlenecektir.

  Ket belgesi ne işe yarar?

  KET sınavı, yaklaşık 250 saat ders ya da pratik yapmış ve temel seviyede İngilizce konuşma, yazma ve anlama becerisine sahip adaylar içindir. Bu sınav, gelecekte iş ya da eğitiminiz için İngilizce dil becerileri geliştirme yolunda atacağınız ilk adım niteliğindedir.

  Ket neyin kısaltması?

  Thank You. Cambridge English Key sınavı (Cambridge Key English Test'in kısaltması olan KET sınavı olarak bilinir), başlangıç seviyesindeki İngilizce'ye sahip olan öğrenciler için tasarlanmıştır.

  Cambridge Sertifikası nedir?

  Cambridge Üniversitesi Uluslararası sınavları 5-19 yaş arası öğrenciler için dünyanın en büyük uluslararası eğitim programları ve sertifikaları sağlayıcısıdır. Sertifikalar dünyada 160 ülke tarafından alınır ve dünya çapında üniversiteler, eğitim kurumları ve işverenler tarafından tanınmaktadır.

  Cambridge Starters sınavı nedir?

  Pre A1 Starters sınavı, üç bölümden oluşan Cambridge English Qualifications young learners sınavlarının ilkidir. ... Sınavlar, çocukların anlayabileceği tanıdık konuları işleyerek etkili bir şekilde İngilizce öğrenebilmeleri için gerekli olan dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini kazanmalarında yardımcı olur.

  Elta sınavı nedir?

  ELTA sınavları, CEFR Standartlarına bağlı kalınarak geliştirilmiş, ilkokuldan itibaren her yaşta bireyin katılım sağlayabildiği, seviye, kazanım ve becerilere göre değerlendirmeler yapan, kişilerin başarılarını yükseltmelerini amaçlayan sınav sistemlerinin bütünüdür.

  Cambridge sistemi nedir?

  Uluslararası düzeyde esas alınan, üniversite eğitimi için mükemmel bir hazırlık eğitimi sunan programlardır. Cambridge İleri düzey eğitimlerinin bir parçasıdır. 125 ülkede 60 farklı konu olarak alınabilmektedir.

  Igcse programı nedir?

  IGCSE genel olarak öğrencileri uluslararası akademik hayata hazırlama amacıyla düzenlenen bir global bir eğitim programıdır. Özellikle uluslararası düzeyde eğitim almak isteyen öğrencilerin; SAT, ACT, IELTS, TOEFL, CPE sınavları gibi zorlayıcı yabancı dil ve yeterlilik sınavlarına hazırlanmasına yardımcı olur.

  Cambridge Uluslararası Programı Nedir?

  Cambridge Uluslararası Programı ile; dünyayı tanıyan, birbirlerini anlayabilen, manevi değerlerinin farkında olan, dünyanın saygın üniversitelerinin aradığı kriterlere uygun bir anlayışla yetişen ve bu üniversitelere koşulsuz kabul edilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

  Cambridge Flyers sınavı nedir?

  A2 Flyers, eski adıyla Cambridge English: Flyers (YLE Flyers), Cambridge English Qualifications sınavlarından biridir. Bu sınav, çocukların eğlenceli İngilizce öğrenme serüveninin üçüncü aşamasıdır. A2 Flyers üç bölümden oluşan Cambridge English Qualifications young learners sınavlarının üçüncüsüdür.

  Flyer Hangi seviye?

  Cambridge English: Flyers, 7 ile 12 yaşlar arasındaki çocuklara yönelik üç Cambridge English: Young Learners (YLE) testi arasında en yüksek seviyeli olanıdır. Bu test, çocuğunuzun gündelik durumlarda kullanılan basit İngilizceyi ne kadar anlayabildiğini gösterir ve onu temel İngilizce ile iletişim kurmaya teşvik eder.

  FCE sınavı ne zaman?

  FCE Sınav Tarihleri
  2019 FCE Sınav TarihleriKağıt TabanlıBilgisayar Tabanlı
  Şubat/td>
  Mart/td>/td>
  Nisan/td>/td>
  Mayıs/td>/td>

  Cambridge sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

  Sınav sonuçlarının açıklanması Öğrencileriniz için sonuçlarına ulaşmanın en hızlı yolu, aday numaralarını ve sınav giriş belgelerindeki şifrelerini kullanarak Online Sonuç Servisimize kaydolmaktır. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz, bir e-mail ile bilgilendirilirler.

  FCE seviyesinde ingilizce bilmek ne demek?

  FCE (First Certificate In English) sınavı, upper intermediate seviyesinde olduğunuzu ispatlayan bir sınavdır. Yani bu sınavdan geçer not alırsanız upper intermediate seviyesinde İngilizce bilen biri olarak yurt dışı eğitim kurumlarında, iş ve okul hayatında hedeflerinize rahat ulaşabilirsiniz.

  SAT 1 ne demek?

  SAT 1 “Reasoning Test”, 3 saat 45 dakika süren ve çoktan seçmeli bir testtir. Öğrencinin sayısal ve sözel yeteneğini ölçer. SAT 1, “Mathematics” (Matematik – Geometri), “Critical Reading” (İngilizce sözel/eleştirel okuma), “Writing” (Kompozisyon) olmak üzere 3 bölümden oluşur.

  B2 sertifikası nasıl alınır?

  B2 Yetki Belgesi Nasıl Alınır?

  1. B2 yetki belgesi başvurusu için, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş özmal araçlara sahip olmaları
  2. B2 yetki belgesi başvurusu için, faaliyetler sırasında kullanılacak unvanları ile taşıt üzerine yazılacak kendilerini tanıtan logo benzeri işaretin bakanlığa bildirilmesi.

  B2 seviyesi ne oluyor?

  İngilizce Seviyeleri toplamda 6 İngilizce seviyesinden oluşmaktadır. Bu seviyeler; A1 ve B2 (Temel Kullanıcı), B1 ve B2 (Bağımsız Kullanıcı), C1 ve C2 (Yetkin Kullanıcı). ... İngilizce B2 seviyesi bağımsız kullanıcı seviyesi grubunda ikinci seviyedir. İngilizce bilgisinin orta üstü düzeyde olduğunu belirtir.

  B1 seviye ingilizce yeterli mi?

  B1 İngilizce seviyesi, İngilizce konuşan kişilerle bilindik konularda konuşmak için yeterli olacaktır. B1 İngilizce seviyesine sahip kişiler, iş yerinde bilindik konulardaki basit raporları okuyabilir ve kendi alanlarında basit e-postalar yazabilir.

  B2 ingilizce seviyesi kaç puan?

  Bir İngilizce seviyesini diğer İngilizce seviyesine dönüştürmek
  CEFR ¹EF SETCambridge English Scale ⁵
  B1 Intermediate41 - 50140 - 159
  B2 Upper Intermediate51 - 60160 - 179
  C1 Advanced61 - 70180 - 199
  C2 Proficient71 - 100200 - 230