Dil çıkarmak hangi ülkede selamlaşma?

İçindekiler:

 1. Dil çıkarmak hangi ülkede selamlaşma?
 2. Hindistanlılar nasıl selamlaşır?
 3. Taylandlılar nasıl selamlaşır?
 4. Selamlaşma ifadeleri nelerdir?
 5. Selamlaşmak ne anlama gelir?
 6. Selamın dinimizdeki yeri nedir?
 7. Selamlasma Adabi ile ilgili uyulmasi gereken hususlar nelerdir?

Dil çıkarmak hangi ülkede selamlaşma?

1. Tibet'te dil çıkarılır. Tibet'in yeniden dünyaya gelmiş siyah dilli kralı olmadığınızı göstermek istiyorsanız, dilinizi çıkarmak kibar bir selamlama sayılır.

Hindistanlılar nasıl selamlaşır?

Hindistan'daki insanlar 'Namaste' kelimesini kullanarak selamlaşırlar. Ayrıca ellerini kaldırıp, avuç içleri birleştirerek bu kelimeyi dile getirirler. Taylandlılar 'wai' adını verdikleri selamlaşmaları aslında Hintlilerinkine benzer özellikler tanışıyor.

Taylandlılar nasıl selamlaşır?

5. Tayland'da 'wai' yapılır. Bu geleneksel selamlamayı yapmak için, göğsünüzün üzerinde kalacak şekilde avuç içlerini birbirine doğru yerleştirin ve baş parmaklarınız çenenize, diğer parmak uçlarınız alnınıza değecek şekilde kafanızı eğin.

Selamlaşma ifadeleri nelerdir?

Günün konuşmalarımıza selamlaşma ifadesi olarak kullandığımız kelime çoğunlukla Selamun Aleykümdür. Günlük hayatımızda Selamun Aleykümden başka selamlaşma ifadeleride vardır. Günaydın, Sabah kalktığımızda söyleriz. ... Merhaba, Bir kişiyle karşılaştığımızda söylediğimiz selamlaşma kelimesidir.

Selamlaşmak ne anlama gelir?

Selamlaşma, insanlar arasındaki iletişimin bir parçasıdır. Selam şekli ve dili ülkeden ülkeye, bölgeden bölgeye farklılık gösterir. Bu hareket veya hareketler samimiyet, barış, dostluk, arkadaşlık, sevgi ve saygı ifadelerinden bir veya daha fazlasını içerebilir. ... Selamlaşmada karşılıklı tanınma ve bilinme sağlanır.

Selamın dinimizdeki yeri nedir?

Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki: "Mümin kardeşine selâm vermek, yanına gelince ona yer göstermek ve hoşlandığı isimle hitap etmek, aradaki sevgiyi pekiştirir." Selâm vermek sünnet, almak ise farzdır.

Selamlasma Adabi ile ilgili uyulmasi gereken hususlar nelerdir?

Cevap

 • Konuşmadan evvel selam vermek.
 • En güzel selam şeklini seçmek.
 • Selama karşılık vermek.
 • Uygun bir ses tonu kullanmak.
 • Telefon görüşmelerinde, mektup yazışmalarında selam adabına riayet etmek.
 • Bir yerden ayrılırken selamı gözetmek.
 • Öğrenmeleri için çocuklara selam vermeyi ihmal etmemek.