Ilk yardım seti ve yangın tüpü ağır kusur mu?

İçindekiler:

 1. Ilk yardım seti ve yangın tüpü ağır kusur mu?
 2. Muayenede stepne zorunlu mu?
 3. Yedek lastik taşımak zorunlu mu?
 4. Muayenede stepne ağır kusur mu?
 5. Araç muayene yapılmazsa ne olur?
 6. Araç muayene kaç gün geçerse cezası varmı?
 7. Muayenesi olmayan araç bağlanır mı?
 8. Muayenesiz araç ilk yakalanırsa ne olur?
 9. Muayenesiz araç trafikten çekilir mi?
 10. Araç muayene cezasi ne kadar 2020?
 11. Araç muayenesi kaç gün gecikebilir 2020?
 12. Muayene gecikme cezası aylık ne kadar?
 13. Araç muayenesi yoksa cezası nedir?
 14. 2021 muayene ücreti ne kadar?
 15. Tüvtürk muayene affı ne zamana kadar?
 16. Araç Muayene Ne zamana kadar?
 17. Aracımın muayenesi ne zamana kadar geçerli?
 18. Araç muayene tarihi nereden öğrenilir?
 19. Araç muayenesinin bittiğini nasıl anlarız?
 20. Araç muayene numarası nasıl öğrenilir?
 21. Son muayene geçerlilik tarihi nasıl öğrenilir?
 22. Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?
 23. Araç muayene istasyonu kimin?

Ilk yardım seti ve yangın tüpü ağır kusur mu?

Muayeneye gelmeden önce, gerekli ekipmanları mutlaka kontrol edin.Araç muayene sırasında, traktörler, motosikletler ve motorlu bisikletler hariç tüm motorlu araçlarda 1 adet ilk yardım çantası, 2 adet üçgen reflektör, yangın söndürme cihazı (aracın cins ve kullanım amacına göre adet ve miktarı değişebiliyor) ve stepne ...

Muayenede stepne zorunlu mu?

Bunun yerine daha pratik ve küçük boyutlarda olan lastik tamir kiti kullanılmaktadır. Bu sebeple eskiden muayene için zorunlu tutulan stepne bulundurulması, mevcut yasalara göre hafif kusur olarak nitelendirilmekte ve muayeneden geçişe engel olmamaktadır.

Yedek lastik taşımak zorunlu mu?

Yedek Lastik Hakkında Bu durumda aracınızda her zaman en az yedek 1 lastik bulundurmanız gerekmektedir. Araçlarınızdaki yedek lastik sizi her durumda kurtaracaktır. Lastiğinizde ya da jantınızda herhangi bir arıza meydana gelirse, hemen bir uzmandan destek almanız gerekmektedir.

Muayenede stepne ağır kusur mu?

Ulaştırma bakanlığı hafif ve ağır kusurları belirler . TUVTURK belirlenen normlara uygun muayene yapar. Güncel tabloya göre üçgen reflektör ve Stepne bulundurmamak Hafif Kusur olarak Muayeneden Geçmektedir.

Araç muayene yapılmazsa ne olur?

10 puanlık bir cezanın yanı sıra, 314 TL'lik bir polis cezası ile karşılaşacaksınız. Tanınan süre içerisinde eğer hala muayeneyi tamamlamazsanız, bu durumda aracınız trafikten men edilmektedir. Eğer men edilmesine rağmen hala aracı kullanıyorsanız aracınıza aracınız bağlanıyor.

Araç muayene kaç gün geçerse cezası varmı?

Araç muayene süresi geçtiği zaman, muayene süresinin geçerlilik tarihinin bittiği gün baz alınarak bir gecikme cezası uygulanır. Muayene tarihinin geciktirildiği her ay, muayene ücretinin %5'i kadar ceza ödenmektedir.

Muayenesi olmayan araç bağlanır mı?

Muayenesiz Araç Bağlanır mı 2020'de Evet; bağlanır. Muayenesiz araçla trafiğe çıktığınız her dönemde yani muayenesiz olarak her yakalandığınız da; aracınız bağlanarak geri size teslim edilir. Fakat ilk defa muayeneden ceza yiyorsanız; araç size direk teslim edilir.

Muayenesiz araç ilk yakalanırsa ne olur?

Muayenesiz gezme cezası ne kadar? Muayenesiz trafiğe çıkmak para cezasıyla sonuçlanacaktır. 2019 yılı itibariyle trafikte muayenesiz olan bir aracın yakalanması halinde 235 TL para cezası ödemesi gerekir. Bunun yanı sıra sürücünün ehliyetinden de 10 puanlık bir düşüş olur.

Muayenesiz araç trafikten çekilir mi?

Muayenesiz yakalanılan ilk seferde aracınız size direkt olarak teslim edilir fakat eğer hala muayene yaptırmaz ve ikinciye muayenesiz olarak trafik kontrolüne takılır veya yakalanırsanız aracınız hemen olarak çekilir ve bağlanma olayı gerçekleşir.

Araç muayene cezasi ne kadar 2020?

Gecikme bedeli bu tarihe göre tahsil edilmektedir. Ayrıca 2020 yılı itibarıyla aracını muayeneden geçemeyen araç sahipleri için ceza 288 TL'ye çıkmış durumda. Yani muayene yapılmış bir araçla trafiğe çıkıldığı zaman 288 TL değerinde ceza ödemek mecburiyetinde kalınmaktadır.

Araç muayenesi kaç gün gecikebilir 2020?

tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle, bu Yönetmeliğin 14 üncü maddesi gereğince muayene süresi gelen araçlarının muayenesini bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içerisinde gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahipleri, araç muayene işlemlerini bu sürenin bitiminden itibaren 45 gün ...

Muayene gecikme cezası aylık ne kadar?

Araç muayene gecikme cezası ne kadar? Gecikilen her ay için %5 oranında gecikme cezası bedeli ile tahsil edilir. Örneğin normalde 100 TL olan ücret, son kontrol tarihinden 10 gün sonra istasyona götürülmesi durumunda 1 aylık gecikme cezası olan 5 TL ile birlikte 105 TL olacaktır.

Araç muayenesi yoksa cezası nedir?

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 34. maddesinin a bendine göre muayenesi yapılmadan trafiğe çıkarılan araçlara uygulanacak olan 2021 muayenesiz araç cezası 314 TL, ceza puanı ise 10'dur.

2021 muayene ücreti ne kadar?

İşte 2021'de uygulanacak araç muayene tarifesi... Araç muayene ücretlerinde tarife, 1 Ocak'tan geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırılarak, KDV dahil 189,98 lira ila 503,86 liraya yükseldi.

Tüvtürk muayene affı ne zamana kadar?

3 Temmuz tarihinden itibaren 45 gün süre içerisinde araç muayeneleri gerçekleştirilebilecekti ve son tarih 17 Ağustos olarak açıklanmıştı. Bugün alınan karara göre o kapsamdaki araçların muayene süreleri 30 Eylül tarihine kadar uzatıldı.

Araç Muayene Ne zamana kadar?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 3 Nisan ile 3 Temmuz tarihleri arasında araç muayene süresi dolan ve 17 Ağustos tarihine kadar muayenesi yaptıramamış olan araç sahiplerinin 30 Eylül 2020 tarihine kadar muayene yaptırmasına imkan tanınmıştı.

Aracımın muayenesi ne zamana kadar geçerli?

Muayenesi yapılan araçlar muayeneden geçemedikleri takdirde kendilerine 1 aylık süre tanınmaktadır. Aracın 1 aylık süre içerisinde eksikliklerini tamamlayıp gelmesi gerekmektedir.

Araç muayene tarihi nereden öğrenilir?

E-devlet üzerinden kendi kimlik bilgilerinizle sisteme girmeli ve araç bilgileriyle sorgulama yapmalısınız. Bu bağlantı üzerinden aracınızın tüm muayene bilgilerine detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Araç muayenesinin bittiğini nasıl anlarız?

Plakadan araç muayene sorgulaması e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilir. Bu sorgulama için yapmanız gerekenler; Öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/muayene-durum-sorgulama adresine tıklayın. Kimlik doğrulamanızı yapmadıysanız sistem sizi otomatik olarak kimlik doğrulama sayfasına yönlendirecektir.

Araç muayene numarası nasıl öğrenilir?

Araç muayene rapor numarası araç muayenesi raporunun sol üst kısmında yazmaktadır. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı logosunun hemen alt tarafında bulunmaktadır. 12 haneli olan bu numarayı buradan kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Son muayene geçerlilik tarihi nasıl öğrenilir?

Son muayene geçerlilik tarihi öğrenmek için en basit yöntem araç ruhsatınıza bakmaktadır. Muayene işlemleri sırasında aracınızın muayeneye girdiği günün tarihi araç ruhsatınıza işlenmektedir.

Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakadan araç muayene sorgulaması e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilir. – Öncelikle bu linke tıklayın. – Kimlik doğrulamanızı yapmadıysanız sistem sizi otomatik olarak kimlik doğrulama sayfasına yönlendirecektir. – Kimlik doğrulaması için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresidir.

Araç muayene istasyonu kimin?

2004 yılından beri TÜVTÜRK diye bir şirket ücret karşılığı yapmaktadır. Doğuş Grubu ile Alman Tüv Süd Grubu ortak şirketidir. Almancası "Technischer Überwachungs Verein." Türkçesi ise ''Teknik Denetim Kurumu'' anlamına gelmektedir. Ayrıca, Londra merkezli özel sermayeli fon sahibi Bridgepoint de TÜVTÜRK'ün ortağıdır.