Kron ne demek TDK?

İçindekiler:

 1. Kron ne demek TDK?
 2. Kron ne demek tip?
 3. Kronun anlamı ne demek?
 4. Kron diş kaplama nedir?
 5. Kuron kaplama neden yapılır?
 6. Kaplama Fiyatları ne kadar?
 7. Kiro ne anlama gelir?
 8. Porselen kuron kaplama nedir?
 9. Zirkonyum neden yapılır?

Kron ne demek TDK?

a. Çek para birimi. Danimarka, İsveç, Norveç, İzlanda, Estonya ve Çek Cumhuriyeti ulusal paralarına verilen ad.

Kron ne demek tip?

Crohn hastalığı, bir iltihabi bağırsak hastalığıdır. İnce bağırsağın ileum denen bölümünü, kalın bağırsağı (kolon) veya her ikisini birden etkiler. Hayat boyu süren bir rahatsızlıktır, zaman zaman nüksedip geçer.

Kronun anlamı ne demek?

Kıro kelimesi Türkçe'de "erkek çocuk, delikanlı" anlamına gelir. Kürtçe (Kurmanci) kuro "erkek çocuk, delikanlı" sözcüğünden alıntıdır.

Kron diş kaplama nedir?

Çeşitli sebeplerle aşırı madde kaybına uğramış dişlerin korunması için dişlerin üzerlerinin diş şeklindeki materyaller ile kaplanması işlemidir. Bu işlem dişe zarar vermez, aksine dişin ömrünü uzatır. Estetik nedenlerle de dişler kuronlanabilir ancak bu tamamen hastanın istediği doğrultusundadır.

Kuron kaplama neden yapılır?

Kron kaplama hastanın periapikal ya da panoramik filminde görüntülenen diş çürüklerinden sebepli ağır diş kayıplarında, kanal tedavilerinin ardından dişin kırılıp madde kaybının oluştuğu durumlarda, diş eksikliğinin giderilmesi için yanlarındaki dişlerin destek amaçlı kesilerek köprü oluşturulmasında, implantların üst ...

Kaplama Fiyatları ne kadar?

TDB tarafından ideal fiyatın belirlenmesinde rehber olmak için açıklanan 2020 diş kaplama ücretleri şu şekilde:
 • (Tek diş) geçici kuron: 185 TL.
 • Abument harici implanta porselen uygulaması: 865 TL.
 • Veneer kuron: 715 TL.
 • Yaprak porselen uygulaması: 1730 TL.
 • Metal desteksiz tam seramik kuron: 1660 TL.

Kiro ne anlama gelir?

Kürt kardeşlerimiz Kürtçede oğlum manasına gelen kıro kelimesinin Türkçede “kaba, görgüsüz” manasında kullanılmasından meğer yıllardır rahatsız olurlarmış.

Porselen kuron kaplama nedir?

Porselen kuron, diş için yapılan kalıcı bir kaplamadır. Kaplama için kullanılan maddelere göre çeşitlilik gösterir, günümüzde en yaygın kullanılanları: “metal – porselen” ve“tam seramik” olanlarıdır. Tüm bu farklı kaplamaların avantajları ve dezavantajları bulunur.

Zirkonyum neden yapılır?

Daha çok, estetik amaçlı olmak üzere; beyazlatma yöntemleri ile sonuç vermeyen ileri düzeydeki renk değişimlerinin tedavisinde, ortodontik tedavi yönteminin seçilmediği diastema gibi ayrık olan ya da az çapraşık ve dönük dişlerde, yapısı bozulmuş eski dolgularda, aşırı madde kaybı olan dişlerin restorasyonlarının ...