Geçmeyen ishal hangi doktora gitmeli?

İçindekiler:

  1. Geçmeyen ishal hangi doktora gitmeli?
  2. Sürekli ishal olmak hangi hastalıkların belirtisidir?
  3. Göz sararması için hangi doktora gidilir?
  4. Göz çevresi sararması neden olur?

Geçmeyen ishal hangi doktora gitmeli?

İshal rahatsızlığı için mümkünse Gastroenteroloji bölümüne gidilmelidir. Fakat bulunduğunuz yerde ya da gittiğiniz hastanede bu bölüm mevcut değilse Dahiliye (İç Hastalıkları) bölümüne başvurulabilir. Bel fıtığı hastalığı için hangi bölüme gidilir?

Sürekli ishal olmak hangi hastalıkların belirtisidir?

Hızlandırılmış bağırsak geçişine bağlı kronik fonksiyonel ishal sık görülürken, çölyak hastalığı, Crohn hastalığı ve mikroskobik kolit, kronik organik ishale neden olan ana patolojilerdir. Nedeni ne olursa olsun, hafif de olabilir, kronik ishalin sonuçları çok sakatlayıcı olabilir ve yaşam kalitesini etkileyebilir.

Göz sararması için hangi doktora gidilir?

Bir göz doktoruna görünün. Gözlerinizde sarılık geliştiğinden şüpheleniyorsanız, derhal bir göz doktoruna danışın. Göz doktorunuz gözlerinizi iyice muayene ettikten sonra altta yatan bir tıbbi rahatsızlıktan şüphelenirse, sizi bir iç hastalıkları doktoruna veya başka bir doktora yönlendirebilir.

Göz çevresi sararması neden olur?

Çok fazla bilirubin varsa, kandan çevre dokulara sızabilir. Bu durum, hiperbilirubinemi (bilirubinin normalden yüksek olması) olarak bilinir ve ciltte ve gözlerde sarı renge neden olur.