adplus-dvertising

KRES Yardimindan nasil faydalanabilirim?

İçindekiler:

  1. KRES Yardimindan nasil faydalanabilirim?
  2. Kreş yardımı 2021 ne kadar?
  3. Devlet memuru kreş yardımı alabilir mi?
  4. Işveren kreş yardımı yapmak zorunda mı?
  5. Kreş acmak için diploma gerekli mı?
  6. Kreş yardımı kaç aylık?
  7. Kreş ücreti vergiden düşer mi?
  8. Kreş faturası gider yazılır mı?

KRES Yardimindan nasil faydalanabilirim?

Kesin kayıt tarihinden itibaren, son bir yılda SGK'ya belirtilen gelirin aylık ortalamasının, brüt asgari ücretin iki katını aşmaması, Annenin, çocuğu düzenli olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Anaokulu, Kreş veya Bakım evine gönderiyor olması gerekmektedir.

Kreş yardımı 2021 ne kadar?

- 2021 kreş yardım parası 72 aylık olana kadar maksimum 24 ay, aylık 100 Euro tutarında hesaplanmaktadır. Geçen yıla göre kreş parası yüzde 400 zam yapılarak 1471 TL'ye çıkarıldı. - Ek olarak, bir kereye mahsus 100 Euro tutarında kırtasiye gideri de ödeniyor.

Devlet memuru kreş yardımı alabilir mi?

“Bünyesinde çocuk bakımevi bulunmayan kamu idarelerinde çalışan ve 0-6 yaş arasında çocuğu bulunan devlet memurlarına çocuklarının her biri için 4000 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde edilecek miktar üzerinden Kreş yardımı ödenir.

Işveren kreş yardımı yapmak zorunda mı?

İşveren 150'den fazla kadın işçi varsa kreş kurmak ya da kreş olanağı sağlamakla yükümlü. Bunun dışında işverenler, çocuğunu kreşe gönderen kadın işçilere kreş yardımı vermek zorunda değil.

Kreş acmak için diploma gerekli mı?

Kreşte müdürlük yapabilmek için ; Lisans mezunu olup, Sosyal Hizmetler, Psikoloji, Psikolojik danışmanlık ve rehberlik, Çocuk gelişimi ve eğitimi, okul öncesi öğretmenliği bölümlerinden mezun olmak ve eğitim kurumlarında 2 yıl çalışmış olmak. ... Ön lisans mezunu olup, 4 yıl çalışmış olma şartı bulunmaktadır.

Kreş yardımı kaç aylık?

Çalışan ve 0-60 Aylık Çocuğu bulunan annelere yapılan kreş yardımı desteği 24 ay ile sınırlıdır.

Kreş ücreti vergiden düşer mi?

Gelir Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 303) ile yapılan düzenlemeye göre kreş ve gündüz bakımevi hizmetinin işverenlerce iş yerinde verilmesi halinde, bu hizmetten faydalanan kadın hizmet erbabına sağlanan menfaatin tamamı gelir vergisinden istisna olacaktır.

Kreş faturası gider yazılır mı?

Çocuk, gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olan; anaokulu, kreş, ilkokul, lise vb. yere gidiyorsa, vergi avantajından yararlanılıyor. Yurt dışında okuyan çocuklar için (Kıbrıs dahil) vergi avantajı yok. Yani bu okullarda okuyanların okul parası dahil hiçbir masrafı, gider olarak indirilemiyor.