Nevofam ne işe yarar?

İçindekiler:

 1. Nevofam ne işe yarar?
 2. Nevofam l nedir?
 3. Famotidin nedir ne için kullanılır?
 4. Proksifam nedir?
 5. Famodin mide ilacı nasıl kullanılır?
 6. Famodin 20 nedir?
 7. Gastrosidin ne ise yarar?
 8. Pantpas pantoprazol nedir?
 9. Ulcuran IM yapılır mı?
 10. Famodin 20 mg nasıl kullanılır?
 11. Famodin 20 mg ne işe yarar?
 12. Famodin kimler kullanamaz?
 13. Gastrosidin kaç lira?

Nevofam ne işe yarar?

ENDİKASYONLARI: NEVOFAM tablet duodenum ülseri, selim mide ülseri, tekrarlayıcı ülserasyonlar ve özofajit gibi sindirim sisteminde oldukça sık görülen hastalıkların tedavilerinde endikedir. Zollinger-Ellison sendromu ve multipl endokrin adenoma dahil çeşitli patolojik hipersekresyon durumlarında da kullanılır.

Nevofam l nedir?

Hastanede tedavi gören Zollinger-Ellison sendromu, sistemik mastositozis ve multipl endokrin adenomalar gibi patolojik hipersekretuvar durumlar ile inatçı peptik ülser ve H2 -reseptör antagonistleri ile oral tedavi uygulanamayan hastaların tedavisinde ve aspirasyon pnömonisinin profilaksisinde endikedir.

Famotidin nedir ne için kullanılır?

Famotidin, üretilen mide asidi miktarını azaltan histamin-2 reseptör antagonistleri olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Famotidin, asit, peptik ülser, reflü ve mide ekşimesi tedavisi için günde dört defaya kadar 20-160 mg'lık dozlarda alınabilir.

Proksifam nedir?

PROKSİFAM, famotidin etkin maddesini içeren ve her birinde 20 mg liyofilize toz bulunduran 2 adet flakon ve beraberinde her bir flakon içeriğini çözmek için enjeksiyonluk su içeren 2 adet ampulden oluşan ambalajlarda kullanıma sunulmaktadır.

Famodin mide ilacı nasıl kullanılır?

- Gastroözofageal reflü (GÖRH): Hafif belirtilerin tedavisi için: Sabah 20 mg ve akşamn 20 mg dozunda, 6-12 hafta süreyle kullanılabilir. Daha ciddi belirtilerin tedavisi için: Sabah 40 mg ve akşam 40 mg dozunda, 6-12 hafta süreyle kullanılabilir.

Famodin 20 nedir?

V 1. FAMODİN nedir ve ne için kullanılır? Midenin çok fazla miktarda asit salgılamasından kaynaklanan Zollinger Ellison Sendromu ve multipl endokrin adenoma gibi hastalık durumlarında kullanılır.

Gastrosidin ne ise yarar?

GASTROSİDİN etkin madde olarak famotidin içerir. Famotidin H2 reseptör antagonistleri olarak adlandırılan ilaçlar sınıfına dahildir. Midenin ürettiği asit miktarını azaltarak etki eder. GASTROSİDİN 30 film tablet içeren blisterlerde ambalajlanmıştır.

Pantpas pantoprazol nedir?

Peptik ülser tedavisinde (duodenal ülser ve gastrik ülser), • Orta ve ileri derecede özofageal reflü tedavisinde, Zollinger Ellison Sendromu ve diğer patolojik hipersekresyonlu (aşırı derecede salgı salgılanması) durumların tedavisinde kullanılmaktadır.

Ulcuran IM yapılır mı?

İntravenöz veya intramüsküler yoldan uygulanır. ULCURAN aşağıdaki intravenöz infüzyon sıvıları ile geçimlidir.

Famodin 20 mg nasıl kullanılır?

Önerilen başlangıç dozu 6 saatte bir 20 mg'dır. Bazı hastalarda daha yüksek dozların kullanılması gerekebilir. Uygulama yolu ve metodu: FAMODIN sadece ağızdan kullanım içindir. Tabletleri bir bardak suyla (120 ml) birlikte çiğnemeden ya da ezmeden yutunuz.

Famodin 20 mg ne işe yarar?

Midenin çok fazla miktarda asit salgılamasından kaynaklanan Zollinger Ellison Sendromu ve multipl endokrin adenoma gibi hastalık durumlarında kullanılır.

Famodin kimler kullanamaz?

Çocuklarda kullanımı: Çocuklarda ve 18 yaşın altındakilerde kullanımı önerilmez. Yaşlılarda kullanımı: Yaşlı hastalarda doz ayarı gerekmez.

Gastrosidin kaç lira?

Sadece eczanelerde satılır.
Perakende Satış Fiyatı :9.02 TL
Barkod :8699502090309
Fiyat geçerlilik tarihi :15.05.2009