Güvercinlerde B vitamini ne işe yarar?

İçindekiler:

 1. Güvercinlerde B vitamini ne işe yarar?
 2. Depovit vitamin ne işe yarar?
 3. Güvercin Hastalıkları Nelerdir?
 4. Güvercinlerde E vitamini ne işe yarar?
 5. Depovit vitamin nasıl kullanılır?
 6. Depovit Pro Zyme ne işe yarar?
 7. Güvercin hastalığı insana bulaşır mı?
 8. Ronidazole 40 fungal nasıl kullanılır?
 9. Ronidazole 10 neye yarar?
 10. Vitamin'e selenyum ne ise yarar?
 11. Vitamin'e selenyum nasıl kullanılır?
 12. Güvercin yavru hapı nasıl kullanılır?
 13. Depovit bira mayası ne ise yarar?
 14. Depovit Pro Zyme F5 ne işe yarar?
 15. Pro Zyme F5 nedir?

Güvercinlerde B vitamini ne işe yarar?

B1, B2, B3, B6 ve B12 vitaminlerini barındırır.B vitaminleri güvercinlerimiz de çok önemli bir vitamindir. Eksikliğinde strese bağlı hastalıklar, aşırı stres, tedirginlik durumları ve bu sebebden baş dönmesi (eserlik) gibi durumlar oluşabilir.Bu tür durumların düzelmesine özellikle B12 vitamini katkı sağlar.

Depovit vitamin ne işe yarar?

Depovit multivitamin içerdiği amino asitler sayesinde yarış güvercinlerinin aminoasit gereksinimlerini karşılamakta etkilidir.B vitamin serisi sayesinde aşırı stres ve tedirginliği ortadan kaldırarak başarılı bir uçuş sağlar.D3 vitamini sayesinde kyavru gelişiminde oldukça etkilidir.

Güvercin Hastalıkları Nelerdir?

Güvercin Hastalıkları
 • Güvercin Hastalıkları Güvercinler, yaşama süreleri 10-18 yılı arasında olan çeşitli cinsleri ve özellikleri olan kuş türleridir. ...
 • Belli Başlı Güvercin Hastalıkları
 • Streptococcosis. ...
 • Pasteurelosis (Kolera) ...
 • Tuberculosis. ...
 • Salmonella. ...
 • E- Coli. ...
 • Ornithosis.
Daha fazla öğe...

Güvercinlerde E vitamini ne işe yarar?

Vitamin E ve selenyumun birlikte çalışarak serbest radikalleri nötralize ettiği ve antioksidan özelliği ile bağışıklık sistemini desteklediği bilinmektedir. Güvercinlerde döl verimi, yemden yararlanmanın artırılması ve kas bütünlüğünün korunması maksadı ile kullanılır.

Depovit vitamin nasıl kullanılır?

* İçerdiği Biorin ve B vitaminleri sayesinde heyecanlı,aşırı hareketli ve tedirgin kuşların sakinleşmesinde ve stresin azalmasında yardımcı olur. KULLANIMI : Yavru güvercinlerde 15 günlükden itibaren yeme düşene kadar günde 2 tablet.

Depovit Pro Zyme ne işe yarar?

Prozyme f5 kullanımında güçlü bir sindirim sistemi , güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmaktadır. Bu sayede e-Coli , salmonella ve campylabacter gibi bağırsak enfeksoyonu etkenlerin üremisini durdurur ve tedavide yardımcıdır.

Güvercin hastalığı insana bulaşır mı?

Kuşlarda görülen türü ise insanda ve sığırlarda da görülür. Bu nedenle kuşlardan insana ve diğer bazı memeli hayvanlara bulaşabilen bir hastalıktır. Hatta yabani güvercinlerin hastalığın ciddi birer taşıyıcısı olduğunu ve hastalığı hayvanlara bulaştırmada önemli bir rol oynadıklarını söyleyebiliriz.

Ronidazole 40 fungal nasıl kullanılır?

UYGULAMA ŞEKLİ: Bir gün önceden akşam kümesten suluk ve yemlikler kuşların önünden alınır. Ertesi gün sabah kuşlar aç karnına suya saldıracak şekilde susamış vaziyette iken ilaçlı su hazırlanarak kuşlara içirilir. İlaç tedavisinden en az 15 dk. sonra kuşlara yem verilmelidir.

Ronidazole 10 neye yarar?

Canker (Trichomoniasis ve Hexamitiasis) Hastalıkları için kullanılır. Canker (Trichomoniasis ve Hexamitiasis): Hastalığın hafif seyrettiği dönemlerde kondisyon kaybı, kursakta sulanma ve yumurtadan kesilme gözlenebilir. Ağır vakalarda gırtlakta ve ağız içinde sert peynirimsi sarı tabakalara rastlanabilir.

Vitamin'e selenyum ne ise yarar?

Özetle selenyum antioksidan olarak E vitamini ile birlikte hücrelerinizi oksidasyona karşı koruyarak, kanser, kalp hastalıkları ve diğer sağlık sorunlarının önlenmesinde yardımcıdır. Hücre çoğalmasına yardım eder. Göz, kalp, karaciğer, saç ve tırnak sağlığımız için önemli bir elementtir.

Vitamin'e selenyum nasıl kullanılır?

Kullanım şekli ve dozu : Üreme dönemlerinde: Eşleşmeden 1 hafta önce 1 lt temiz içme suyuna 1-2 mL katılarak hafta 2 kez kullanılır. Not: Yeni yumurtlamış hayvanlarda kullanılmaması önerilir. Hayvanı tekrar kızgınlığa getirip yavruyu reddetmesine neden olabilir.

Güvercin yavru hapı nasıl kullanılır?

Kullanım şekli ve tarifnamesi /-Yavru güvercinlere günde 1 adet anaçlara 2 adet yutturulur. -Muhabbetkuşu, kanarya gibi kafes süs kuşlarında 2 adet ezilerek toz halinde, günlük mamalarına karıştırılır. -Tavuk, hindi gibi kanatlı kümes hayvanlarında 5 adet günlük içme sularına katılarak kullanılır.

Depovit bira mayası ne ise yarar?

Depovit bira mayası tozu kanatlılar için benzersiz bir koruyucu, geliştirici ve performans sağlayıcı bir üründür.İçerisindeki Mineraller, Asitler ve Vitaminler sayesinde kuşlarımızı hastalıklara karşı korur, yavru kuşların gelişiminde ve dirençlerinde maksimum destek sağlar.Depovit Bira Mayası içerisinde eklediğimiz ...

Depovit Pro Zyme F5 ne işe yarar?

Prozyme f5 kullanımında güçlü bir sindirim sistemi , güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmaktadır. Bu sayede e-Coli , salmonella ve campylabacter gibi bağırsak enfeksoyonu etkenlerin üremisini durdurur ve tedavide yardımcıdır. Probiyotik her antibiyotik kullanımından sonra mutlaka kullanılması gereken bir üründür.

Pro Zyme F5 nedir?

Türkiye ve avrupanın en kaliteli probiyotik canlı maya bakterilerini barındıran ve multi enzimler ile güçlendirilen ürünümüz oldukça etkili bir sindirim sistemi düzenleyicidir. Prozyme F5 kullanımında güçlü bir sindirim sistemi , güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmaktadır. ...