adplus-dvertising

Spanın açılımı nedir?

İçindekiler:

 1. Spanın açılımı nedir?
 2. Otellerde SPA ne anlama gelir?
 3. Spa ne kadar?
 4. Otellerde SPA Ücretli mi?
 5. Spa çeşitleri nelerdir?
 6. Masaj çeşitleri nelerdir?
 7. Ayurveda masajı nasıl yapılır?
 8. Abhyanga masajı nasıl yapılır?
 9. Shiatsu masaj nasıl yapılır?
 10. Shirodhara masajı nedir?
 11. Refleksoloji Masajı Nasıl Yapılır?
 12. Thai masajı nasıl yapılır?
 13. Isveç masajı ne demek?
 14. Aromaterapi mi Bali masajı mı?
 15. Lomi Lomi masajı nasıl yapılır?
 16. Tapotman masajı ne demek?
 17. Bali masajı ne demek?
 18. Spor masajı ne demek?
 19. Medikal Masajı kimler yapar?
 20. Medikal masaj ne demek?
 21. Hangi durumlarda masaj yapılmaz?
 22. Masaj hangi hastalıklarda kullanılır?
 23. Thai masajı hangi hastalıklara iyi gelir?
 24. Masaj ağrılara iyi gelir mi?
 25. Çift masajı nedir?
 26. Kese köpük masajı nedir?
 27. Masaj yaptırmak neye iyi gelir?

Spanın açılımı nedir?

SPA kelimesi esasen Latincede “Selus Per Aqua” yani “Sudan Gelen Sağlık” veya “Su ile Gelen Sağlık” anlamlarına gelir. Zaten SPA'nın kökenleri de Romalılara uzanmaktadır. Zaman içinde Avrupa'ya yayılan SPA temel olarak su aile yapılan terapi ve bakımları kapsar.

Otellerde SPA ne anlama gelir?

Spa'nın tanımı, şifalı sular ile yapılan bakım demektir. ... Spa merkezlerini diğer merkezlerden ayıran özellikler, mekanın girişinden başlıyor. Müzik sistemi ve dekoruna kadar, hoş kokulu mumlardan ışık sistemine kadar kullanılan kozmetik malzemeleri de dahil merkeze gelen kişiye ruhsal ve bedensel hizmet sunuyor.

Spa ne kadar?

SPA ücretleri ve uygulama süresi masajın yapılma amacına göre farklılık göstermekle birlikte seansların süresi 20 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. SPA ücretleri seanslar arasında farklılık göstermekle birlikte 180 TL ila 500 TL arasında değişmektedir.

Otellerde SPA Ücretli mi?

SPA alanımızda Hamam, Buhar Banyosu ve Sauna kullanımı ücretsiz olarak misafirlerimize sunulmaktadır. Masaj,cilt bakımı ve diğer imkanlar ücretlendirilir.Daha detaylı bilgiyi SPA alanımızdaki info deskinden alabilirsiniz.

Spa çeşitleri nelerdir?

SPA tür olarak Kulüp SPA, Yolcu Gemisi- Cruise SPA, Günlük SPA, Ziyaret- Tatil Destinasyon SPA, Sağlık- Medikal- Tıbbi SPA, Termal- Mineral- Kaplıca SPA, Otel- Resort SPA şekillerde uygulanmaktadır. Bu türler arasından en çok tercih edilen Otel SPA ve Ziyaret – Tatil Destinasyon SPA'dır.

Masaj çeşitleri nelerdir?

İşte bu konuda size yardımcı olmak için masaj çeşitleri hakkındaki bilgileri sizin için derledik:

 • Klasik Masaj. ...
 • Thai Masajı ...
 • Aromaterapi Masajı ...
 • Shiatsu Masajı ...
 • Sıcak Taş Masajı ...
 • Baş, Boyun ve Omuz Masajı ...
 • Refleksoloji. ...
 • Spor Masajı

Ayurveda masajı nasıl yapılır?

Ayurveda masajının en önemli özelliği ısıtılmış doğal yağlar ile uygulanmasıdır. Susam yağı, hindistan cevizi ya da biberiye yağı gibi doğal ve aromatik yağların, vücut sıcaklığını biraz geçecek şekilde ısıtılması ile uzmanlar tarafından uygulanır. Masaj özellikle baskı noktalarına yapılır.

Abhyanga masajı nasıl yapılır?

Self-Abhyanga Masajı Uygulaması Masajınıza avuç içinize, ılık masaj yağınızı dökerek, kafa bölgenizden başlayın. Parmak uçlarınızı nazikçe kullanarak, tüm başınız ve kafa derinize, adeta kuaförde saçınız dinamik bir şekilde yıkanıyormuşçasına, kuvvetlice masaj yapın.

Shiatsu masaj nasıl yapılır?

Eski Çin tedavi yöntemlerinden esinlenilerek batı teknikleri ile harmanlanmıştır. Shiatsu Japonca'da parmak baskısı anlamı taşımaktadır. Enerji akışı baz alınarak belirli bölgelere baskılar uygulanır ve vücudun fiziksel yapısı ve dengesi ile enerji akışının kesintisiz tüm bedende dolaşabilmesi hedeflenir.

Shirodhara masajı nedir?

Ayurveda Shirodhara Masaj nedir? Ayurveda Shirodhara Masajı, alnın üzerine sürekli ve tutarlı bir akısta yag veya siv dökmek için kullanılan eski bir Ayurveda teknigidir. Ilık ve bitki kaynaklı sıvılar veya yag alnına, özellikle de "üçüncü göz” e dökülür.

Refleksoloji Masajı Nasıl Yapılır?

Akciğeri sağaltmak için başparmağın alt kısmına masaj yapılır. Sol ayakta kalp bölgesine daha fazla zaman ayrılır. Topuktan bel hattına kadar yapılacak strokingler ile sindirim sistemi uyarılır. Malleollar çevresine yapılacak masajlar ile üreme organları, bel ve bacak uyarılır.

Thai masajı nasıl yapılır?

Giyinik olarak yapılan bu masaj yarı sert bir zeminde yapılır. Tembeller için yoga diye de adlandırlan Thai masajında en az altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketi uygulanır. Seans sırasına terapistin yönlendirmesiyle sık sık pozisyon değiştirilir ve masaj en az bir buçuk saat sürer.

Isveç masajı ne demek?

İsveç masajı batıdaki en yaygın ve en bilinen masaj türüdür. ... Terapistler bu masajı -batının anatomi ve fizyolojisine dayanarak- dolaşımı hızlandırmak, gergin kasları gevşetmek, hareket kabiliyetini arttırmak ve ağrıyı azaltmak için kullanırlar.

Aromaterapi mi Bali masajı mı?

Bali masajı genellikle masaj koltuğunda yapılır, ancak yer yatağında da yapılabilir. Aromaterapi, Bali masajının önemli bir bölümünü oluşturur. Kokulu masaj yağı kullanımı çok etkili olabilir, esansiyel yağların aroması zihni rahatlatır.

Lomi Lomi masajı nasıl yapılır?

Lomi lomi masajı nasıl yapılır ? Geleneksel olarak, lomi lomi masajı, alıcı yerdeki el dokuması bir hasır üzerinde yatarken yapılır. Bununla birlikte, kendinizi geleneksel bir masaj masasında ya da doğrudan vinilin üzerinde yatarken bulabilirsiniz.

Tapotman masajı ne demek?

Tapotmen, darbe şeklinde ritmik vurma hareketleri olup, derinin kan dolaşımını canlandırma ve tonusu artmış kasların kasların tonuslannın azaltılması amacını güder. Darbelerin vurulmasında, arzu edilen etkinin kuvvet derecesine göre değişik teknikler uygulanır.

Bali masajı ne demek?

Bali masajı, tüm vücudun ve derin dokunun hedeflendiği bütünsel bir masaj yöntemidir. Aynı zamanda Bali masajı bedensel bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra zihinsel iyileşmeye de yardımcı olmaktadır. ... Masajı yapan uzman terapistin amacı kendinizi olabildiğince iyi hissetmenizdir.

Spor masajı ne demek?

Performanstan önce veya sonra uygulanabilen, atletlere yönelik bir vücut çalışması biçimidir. Spor masajı atletlere yönelik bir vücut çalışması biçimidir. Spor masajının üç temel biçimi mevcuttur: aktivite öncesi masaj, aktivite sonrası masaj ve bakım masajı. ...

Medikal Masajı kimler yapar?

Medikal Masaj Terapi Ayrıca gerginliği azaltır, sinirleri uyarır, kan ve lenfatik sıvıların akışını arttırır. Medikal masaj, bir dizi farklı terapiyi tanımlayan bir terimdir ve genellikle medikal olarak fizyoterapistler, kayropraktörler ve benzeri tarafından uygulanır.

Medikal masaj ne demek?

Medikal masaj, bu türde tür şikayetleri ortadan kaldırmaya, kasları gevşetmeye ve ağrıyı sonlandırmaya yardımcı olur. Bugün birçok şikâyet için “önerilen” bir alternatif tedavi seçeneği olarak kabul gören medikal masaj kuşkusuz ki tıbbi bir ihtiyaç ve düzenli aralıklarla alınması gereken bir koruyucu tıbbi tedavidir.

Hangi durumlarda masaj yapılmaz?

Masaj grip, soğuk algınlığı gibi akut hastalıklar sırasında uygulanmaz. Düşük veya yüksek tansiyon problemi olan, damar rahatsızlıklarından şikayetçi olan kişilerde masaj uygulanmaz. ... Düşük veya yüksek tansiyon problemi olan, damar rahatsızlıklarından şikayetçi olan kişilerde masaj uygulanmaz.

Masaj hangi hastalıklarda kullanılır?

Daha derin ve kolay solunumu destekler. Kan dolaşımı ve lenf hareketinde iyileşme sağlar. Baş ağrısı ve göz yorgunluğu gibi stresle ilişkili durumları dindirir. Kas çekilmesi ve bağ incinmesi gibi yumuşak doku yaralanmalarının iyileşmesinde hızlanma ve bu yaralanmalarla ilişkili ağrı ve şişmelerde azalma sağlar.

Thai masajı hangi hastalıklara iyi gelir?

Thai masajı eklemlerdeki baskıyı azaltır ve ağrıyı hafifletir. Bağışıklığı güçlendirir: Gelişen kan sirkülasyonu vücudun toksinleri atmasına yardımcı olur. Bu sayede bağışıklık sistemi güçlenir. Mental rahatlama sağlar: Vücudu rahatlatır ve duygusal veya mental stresin azalmasına yardımcı olur.

Masaj ağrılara iyi gelir mi?

Masaj Ağrıları Gidermede Etkin Bir Çözümdür ! Masajın ağrıyı gidermedeki etkileri şöyledir: Masaj,kan dolaşımını artırarak kalbin pompalama gücünü artırmakta,kas spazmını çözerek kasların gevşemesini ve kişinin rahatlamasını sağlamaktadır.

Çift masajı nedir?

Çiftler masajı, aynı odada iki farklı terapist tarafından aynı anda iki kişinin masaj yaptığı spada popüler bir hizmettir. Çift bir eş ve eş, kız ve erkek arkadaşı, aynı cinsiyetten eş, anne ve kız veya en iyi arkadaş olabilir.

Kese köpük masajı nedir?

Köpük masajı kesenin ardından saf ve doğal sabunlardan üretilen yoğun köpükle uygulanan masaj işlemidir. Kese uygulamasıyla gözeneklerden çıkan yağ ve cilt yüzeyindeki kirden, tamamen arınmak amacıyla köpük masajı yapılır. ... Masaj yaptıran kişinin tüm vücudu saf ve doğal sabun köpüğü ile kaplanır.

Masaj yaptırmak neye iyi gelir?

Masaj, kan dolaşımını hızlandırır ve depresyonu yatıştırır. Ayrıca masajın bağışıklık sistemini güçlendirdiğine ve ağrıların azalmasına yardımcı olur. Düzenli masaj terapisi alan kişiler stresten, depresyondan kurtulur. Yanlış yapılan masaj vücudunuza zarar verebilir.