No dan sonra nokta konur mu?

İçindekiler:

 1. No dan sonra nokta konur mu?
 2. Virgül işareti ne anlama gelir?
 3. Hangi durumlarda virgül konmaz?
 4. Noktalama işaretleri virgül nerede kullanılır?
 5. Ünlem ve soru işaretinden sonra üç nokta yerine ne kullanılır?
 6. Ünlem işareti nasıl yapılır?
 7. Yüzde işareti nasıl yapılır?
 8. Özel karakterler nasıl yapılır?
 9. Emoji sembolleri nasıl yapılır?
 10. Bu işaret bilgisayarda nasıl yapılır?

No dan sonra nokta konur mu?

Kısaltmaların Yazımı Nedirhttps://kisaltmalarin-yazimi.nedir.orghttps://kisaltmalarin-yazimi.nedir.org

Virgül işareti ne anlama gelir?

Virgül (,) / Noktalama İşaretleri. 1. Birbiri ardına sıralanan, söz dizimi açısından eş görevli sözcük, sözcük grupları ve sıralı cümleleri birbirinden ayırmak için kullanılır. Yazıda arka arkaya gelen eş görevli kelimeler arasına konur.

Hangi durumlarda virgül konmaz?

Ögeleri arasında virgül bulunan sıralı cümleleri birbirinden ayırmak virgül kullanılmaz. Bu durumda virgül yerine noktalı virgül kullanılmalıdır. Kapılar, duvarlar ve tavanlar boyandı; parkeler değişti. Anasına bak, kızını al; kenarına bak, bezini al.

Noktalama işaretleri virgül nerede kullanılır?

Virgül ( , ) İşareti ve Kullanıldığı Yerler

 • Birbiri ardınca sıralanan eş görevli kelime ve kelime gruplarının arasına konur: ...
 • Sıralı cümleleri birbirinden ayırmak için konur: ...
 • Cümlede özel olarak vurgulanması gereken ögelerden sonra konur: ...
 • Uzun cümlelerde yüklemden uzak düşmüş olan ögeleri belirtmek için konur:

Ünlem ve soru işaretinden sonra üç nokta yerine ne kullanılır?

- Karşılıklı konuşmalarda eksik bırakılan yerlere soru veya seslenmelerde anlatımı pekiştirmek için konur. - Üç nokta yerine iki nokta ya da daha çok nokta kullanılmaz üç nokta olduğu gibi kullanılmak zorundadır. - Ünlem ve soru işaretinden sonra üç nokta yerine iki tane nokta konulması yeterlidir.

Ünlem işareti nasıl yapılır?

Klavyeden ünlem işaretini oluşturmak için; klavyeden 2 tuşa birlikte basmanız gerekmektedir. Bu tuşlar; ”Shift” tuşu ve üst rakam tuşlarından ”1” tuşudur. Ünlem İşaretini klavyeden yapmak için; Shift tuşuna basılıyken üst rakam tuşlarından ”1” tuşuna basın.

Yüzde işareti nasıl yapılır?

Klavyelerde, ALT tuşuna basılı tutarken, klavyenin sağ kısmındaki numerik tuşlar kullanılarak 37 yazılarak oluşturulabilir. Bir diğer yöntem ise klavyede SHIFT tuşuna basılı tutarken, klavyenin üst kısmındaki 5 tuşuna basmaktır.

Özel karakterler nasıl yapılır?

Klavye üzerinde alt ,altgr ctrl ve shift tuşları ile tuşların üstünde altında ve sağ alt köşesindeki karakterleri yapabiliyoruz. Örnek verecek olursak klavye üzerinde bulunan Q tuşuna ALTGR ile basarsak parantez içinde olduğu gibi(@) et işaretini yapmış oluruz.Bu işareti mail yazışmalarında sıklıkla kullanıyoruz.

Emoji sembolleri nasıl yapılır?

"Klavye" seçeneğine tıkla ve sonra "Klavye, emoji ve sembol görüntüleyicileri menü çubuğunda göster" kutusunu işaretle. Menü çubuğundaki görüntüleyici simgeye tıkla ve "Göster: Emoji ve Semboller" seçeneğini seç. Sembol kategorilerine göz at ve eklemek istediğin sembolün üzerine çift tıkla.

Bu işaret bilgisayarda nasıl yapılır?

Q klavye adına et (@) işareti yapabilmek için Alt Gr+Q tuşuna basmak yeterlidir. E klavye üzerinden et (@) işareti yapılmak istendiği zaman ise Alt Gr+F tuşuna basılabilir. Görüldüğü üzere her iki klavye türü üzerinden de aynı tuş kombinasyonu ile işareti gerçekleştirmek mümkün.