adplus-dvertising

Motorda TCS ne demek?

İçindekiler:

  1. Motorda TCS ne demek?
  2. TCS ne demek türkçe?
  3. Traction Control ne işe yarar?
  4. ESP isareti nedir?
  5. ASR sistemi arızası ne demek?

Motorda TCS ne demek?

Teknoloji ilerledikçe araçlara yeni sistemler eklenmektedir. TCS sistemi de araçlarda var olan sistemlerden bir tanesidir. Traction Control System adı verilen bu sistemin Türkçe karşılığı ise Çekiş kontrol sistemidir. ... Bu sistemin hedefi tekerleklerin çekiş kaybını en aza indirmektir.

TCS ne demek türkçe?

TCS yani Traction Control System olarak adlandırılan bu sistem Türkçe'de “Çekiş Kontrol Sistemi” şeklinde bilinir. Bu sistemde hangi parçalar yer alır veya yardımcı olur? Öncelikle, TCS sisteminin var olabilmesi için ABS sistemine sahip olmak gerekir.

Traction Control ne işe yarar?

Çekiş Kontrol Sistemi, ani kalkışlar esnasında aracın yüksek güç sarfiyatını engellemek için çalışıyor. Aynı zamanda tekerleğin patinaj yapması ihtimalini daha aşağıya çekmek için görev yapıyor. Sistemin güvenlik noktasında ise özellik yağmurlu havalarda ortaya koyduğu performans önem taşıyor.

ESP isareti nedir?

ESP ışığı yanıp sönüyorsa sistem araçta devreye girmiş demektir. ESP devreden çıktığı anda ışık söner. ESP'nin manuel tuşundan sistem tamamen devre dışı bırakılmışsa da ışığı uyarı için sürekli yanabilir.

ASR sistemi arızası ne demek?

Öncelikle şunu belirtelim: ASR ışığı yandığında çekiş kontrol sisteminin devrede olduğunu gösteriyor. Frenleme devreye girdiğinde yanan ASR ışığı, araç normal çekiş gücünü tekrar kazandığında sönüyor. ... ASR arızaları sistemin beyni gibi çalışan elektronik kontrol ünitelerinden de kaynaklanabiliyor.