adplus-dvertising

Nano gümüş nerelerde kullanılır?

İçindekiler:

 1. Nano gümüş nerelerde kullanılır?
 2. Çinko kullanıldığı yerler nerelerdir?
 3. Nano gümüş nedir?
 4. Çinko nedir ve nerelerde kullanılır?
 5. Gümüş üretimi nasıl yapılır?
 6. Silisyum bitkilerde ne işe yarar?
 7. Silver Ion ne demek?
 8. Nanosilver ne demek?
 9. Türkiyede kurşun çinko nerede çıkarılır?

Nano gümüş nerelerde kullanılır?

Nano gümüş partikülleri (AgNPs), antibiyotiklere alternatif ilaç, sensör, spektros- kopi ve kataliz olarak birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlar sağ- lık başta olmak üzere gıda, tekstil gibi endüstride kullanılabilmektedir.

Çinko kullanıldığı yerler nerelerdir?

Kullanım alanları
 • korozyondan korunma amacıyla, çelik gibi diğer metallerin galvanize edilmesinde,
 • pirinç, nikelli gümüş, değişik lehimler, alman gümüşü gibi alaşımların yapımında,
 • genellikle otomotiv endüstrisinde döküm kalıplarında,
 • pillerin gövdelerinin yapımında kullanılır.
Daha fazla öğe...

Nano gümüş nedir?

Nano Gümüş 10-100 nanometre boyutunda olan metalik gümüş tancikleridir. Çok özel bir nano teknolojik prosesle elde edilir. NANO GÜMÜŞ'ÜN ANTİ-BAKTERİYEL ÖZELLİĞİ NEDİR? ... Gümüşün nano boyuta indirilmesi, onun aktivasyonunu arttırarak bakteri, mantar ve virüsler üzerindeki etkisini daha da arttırmaktadır.

Çinko nedir ve nerelerde kullanılır?

Çinko kimyasal olarak aktif bir metaldir. ... Ayrıca kuvvetli elektropozitif metal olarak korozyona dayanıklı çelik üretiminde kullanılmaktadır. Çinko galvanizlemede, pirinç-bronz alaşımları ve pres döküm ile çinko oksit ve haddelenmiş çinko alaşımlarının üretiminde kullanılmaktadır.

Gümüş üretimi nasıl yapılır?

Gümüş Elde Etme Yöntemleri : Çinkolama yöntemi :Ergimiş gümüşlü kurşuna çinko katılır; çünkü, sıvı çinko, sıvı kurşunda çözünmez; gümüş, çinkoda üç bin kez daha çok çözünür. Böylelikle gümüş, oluşan gümüş-çinko alaşımının damıtılmasıyla elde edilir.

Silisyum bitkilerde ne işe yarar?

(Si) Silisyumun bitki beslenmesinde en önemli özelliği bitkilerde iyi büyümeyi sürdürmek, ekonomik verim vermek ve böylece içsel ve dışsal streslere karşı bitkileri daha toleranslı hale getirmektir. ... Bu yüzden aşırı kalsiyumlu gübre kullamak,yüksek ph,yüksek fe ve al oksitler bitkiler tarafından alınımını azaltır.

Silver Ion ne demek?

Silver ION teknolojisi, antibakteriyel olan gümüşün gözle görülemeyecek ölçülerde küçültülmesini ve bu gümüş iyonlarını günlük hayatımızda kullandığımız tekstil ürünleriyle birleştirilmesini sağlar. ... Bu yapı tekstil hammaddesi olarak kullanılmasının yanı sıra antibakteriyel olması sayesinde sağlıklı bir ürün oluşturur.

Nanosilver ne demek?

Nanosilver, geliştirdiği yüzde 100 yerli ve milli teknolojilerle Türkiye Uzay Ajansı'na katkıda bulunacak. Çok az ülkenin gerçekleştirebildiği 'Titanyum DSA Elektrot Kaplama' üretmeyi başaran Nanosilver, soy metalleri nano boyutlarda üreterek çeşitli sektörlere hammadde sağlıyor.

Türkiyede kurşun çinko nerede çıkarılır?

Kurşun ve çinko madeninin kullanım alanları ve üretimdeki payları çok önemli miktarlarda oluyor. Bu madenler genellikle bir arada bulunurlar ve aynı oluşum sürecinden geçerler. Bu madenler Balıkesir, Kayseri, Giresun, Sivas ve Çanakkale'deki rezervlerden yoğun olarak çıkarılır.