adplus-dvertising

El çizgileri neyi anlatır?

İçindekiler:

 1. El çizgileri neyi anlatır?
 2. Bilekteki çizgilerin anlamı nedir?
 3. Elde kader çizgisi nedir?
 4. Elde kalp çizgisi hangisi?
 5. Avuç içindeki çizgiler neden var?
 6. El falı hangi el bakılır?
 7. Simian çizgisi ne demek?
 8. Avuç içinde M harfi ne anlama gelir?
 9. El işareti olan kolye ne anlama gelir?
 10. Eldeki çizgiler neden var?
 11. Simian çizgisi nasıl olur?
 12. Simian çizgisi kimlerde görülür?

El çizgileri neyi anlatır?

Çizgi baş parmağınıza yakın başlıyorsa enerjiniz azdır. Çok eğrili çizgi çok enerjik ve iyimser olduğunuz gösterir. Çizgi yarım dairede ekstra çizgiler varsa daha güçlü ve coşkulusunuz demektir. Çizgiler düz ve avucunuzun ortasında kalıyorsa, çok çekingen birisiniz demektir.

Bilekteki çizgilerin anlamı nedir?

Bileğimizde bulunan birinci çizgi en önemli çizgidir. Bu çizgi sağlığı temsil eder. Eğer çizgiler arasında boşluk varsa bu durum sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini gösterir. ... Derin ve kalın ilerleyen çizgi ise toplum içinde saygın bir konuma sahip ve çevrenizde sözü geçen biri olacaksınız anlamına geliyor.

Elde kader çizgisi nedir?

Kader çizgisi: Avucun ortasından yukarıya doğru uzanan çizgidir fakat herkeste olmayabilir. Kader çizgisi kırıklı yapıya sahip olan kişilerin hayatlarında hiç ummadık, spontane olaylar daha fazla yaşanır. Daha düz bir kader çizgisi daha az sürprizli hayat demektir.

Elde kalp çizgisi hangisi?

Kalp çizgisi serçe parmağınızın hemen altından başlar ve orta parmağınıza doğru ilerler ve sizin hakkınızda bir çok şey anlatır. Bu çizginin avucunuzda 4 farklı konumlanma şekli vardır Peki, seninki nasıl konumlanmış? A: Eğer kalp çizginiz orta parmağınızın altından başlıyorsa, siz bir lidersiniz.

Avuç içindeki çizgiler neden var?

Avuç içlerimizdeki bu çizgiler bilimsel olarak palmar fleksiyon sonucunda oluşan kırışıklıklardır. Palmar fleksiyon; elin, el bileği ekleminden palmar (Palma manus, avuç içi) tarafa doğru hareket ettirilmesidir. ... Avuç içi çizgilerimiz de avuç içi derisini sıkmaya ve germeye yardımcı olur.

El falı hangi el bakılır?

El falı, sol el ile avuç açık şekilde bakılır. İlk dikkat edeceğiniz kısım, yüzük ve işaret parmağı arasındaki uzunluktur. Eğer yüzük parmağı daha uzunsa kişi, manevi değerlere önem veriyor demektir. İşaret parmak daha uzunsa bu kişinin maddi değerlere daha fazla önem verdiğini gösteriyor.

Simian çizgisi ne demek?

Simian çizgisi, avuç içerisinde yatay şekilde bulunan tek çizgidir. Bazen iki elde, bazende tek elde görülebilir. Genel olarak down sendromlu kişilerin yüzde 50'sinde bu tip el çizgisi mevcuttur. Bazı sağlık sorunlarının yanı sıra, sağlıklı kişilerin yüzde 1'inde görülebilir.

Avuç içinde M harfi ne anlama gelir?

Bu M harfi, avuç içinde olduğuna inanılan kalp, baş ve hayat çizgilerinin birleşiminden oluşuyor. Karma el falı yorumlarına göre bu harfe sahip olan kişilerin motivasyonu ve iç disiplinleri son derece yüksek oluyor. Bundan dolayıdır ki, bu kişiler genellikle kariyerlerinde büyük başarılara imza atıyorlar.

El işareti olan kolye ne anlama gelir?

Fatma'nın eli yüzyıllardır sahiplerine şans getirdiğine ve onlara sabır ve sadakat erdemleri verdiğine inanılan bir tılsım haline gelir. Bu nesne genellikle 'Fatma'nın Eli' olarak bilinilirse de Araplar arasında 'Hamse Eli' diye anılır. Hamse, beş demektir ve bir elin parmak sayısını gösterir.

Eldeki çizgiler neden var?

Avuç içlerindeki çizgiler fleksiyon kırışıklıkları olarak adlandırılır. Bu kırışıklıklar gebeliğin 12. haftasında, yani bebek ana rahmindeyken oluşur. ... Eğer avuç içinde bu çizgiler olmasaydı; ellerimizin derisi adeta elimize bol gelen bir eldiven giymişiz gibi bol ve sarkık bir yapıda olacaktı.

Simian çizgisi nasıl olur?

Simian çizgisi, avuç içerisinde yatay şekilde bulunan tek çizgidir. Bazen iki elde, bazende tek elde görülebilir. Genel olarak down sendromlu kişilerin yüzde 50'sinde bu tip el çizgisi mevcuttur. Bazı sağlık sorunlarının yanı sıra, sağlıklı kişilerin yüzde 1'inde görülebilir.

Simian çizgisi kimlerde görülür?

Simian çizgisi avuç içlerinde bulunabilen yatay uzun bir çizgidir. Toplumda sağlıklı bireylerin %1-2'lik kısmında görülebiliyor bu oluşum. Yani siz de %1-2'lik dilimden bir bireysiniz. Ancak simian çizgisi Down Sendromlu bireylerde de sıklıkla görülmektedir.