Iyi bir öğretmenin özellikleri neler olmalıdır?

İçindekiler:

 1. Iyi bir öğretmenin özellikleri neler olmalıdır?
 2. Nitelikli ve mesleğinde yeterli bir öğretmen nasıl olmalıdır?
 3. Öğretmenin en belirgin özelliği nedir?
 4. Öğretmenlik okumak kaç yıl?
 5. Doğu Görevi Kaç yıl öğretmenlik?
 6. Sözleşmeli öğretmen kaç yıl sonra tayin isteyebilir?
 7. Öğretmenler aynı okulda kaç yıl çalışabilir?
 8. Okul müdürü aynı okulda kaç yıl görev yapar?
 9. Öğretmen atamaları hep doğuya mı?
 10. Hangi iller doğu görevi sayılıyor?
 11. Öğretmenlik mezunu memur olabilir mi?
 12. Üniversite mezunu düz memur olabilir mi?

Iyi bir öğretmenin özellikleri neler olmalıdır?

Buna bağlı olarak, genel çerçevede tanımlanabilecek ideal ve etkili öğretmenin 7 temel özelliğini şöyle sıralayabiliriz.

 • Alan bilgisi güçlü olmalı ...
 • Derin düşündürme becerisi olmalı ...
 • Pozitif ve motive edici bir enerjisi olmalı ...
 • Espri algılama ve yapma yeteneği olmalı ...
 • İnsani değerleri yüksek olmalı

Nitelikli ve mesleğinde yeterli bir öğretmen nasıl olmalıdır?

Araştırmada öğretmen adayları tarafından nitelikli bir öğretmende bulunması gereken kişisel özellikler içinde anlayışlı olması, mesleki özellikler içinde öğretmenin bütün öğrencilerine eşit davranması, mesleki gelişime ilişkin özellikler içinde öğretmenin kendini sürekli geliştirebilmesi, mesleki yeterlikler içinde ...

Öğretmenin en belirgin özelliği nedir?

Öğretmenlik mesleği son derece kutsal bir meslektir. Sabır gerektirmektedir. Öğretmenleri diğer mesleklerden farklı kılan en önemli özelliklerden biri ise topluma faydalı bireyler yetiştirmiş olmalıdır. Özveriyle küçük yaşlardan itibaren insanları en doğru şekilde yetiştiren öğretmenlerin emekleri asla ödenmez.

Öğretmenlik okumak kaç yıl?

Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan memurlar, sözleşmeli öğretmenlik 2+1 olacak mı heyecanla bekliyor. 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre sözleşmeli öğretmenlik süresi 4 yıl olarak belirlendi. Diğer yandan bir yıl da öğretmen kadrosuna atanarak görev yapıyor.

Doğu Görevi Kaç yıl öğretmenlik?

Öğretmenlere Doğu'da 3 yıl görev şartı kalktı | Söz Gazetesi.

Sözleşmeli öğretmen kaç yıl sonra tayin isteyebilir?

Sözleşmeli öğretmenler, 3+1 yıl yani ancak 4 yıl görev yaptıktan sonra eş durumu tayinine başvurabiliyor.

Öğretmenler aynı okulda kaç yıl çalışabilir?

İlgili yönetmeliğin 48'nci maddesini incelediğimizde; öğretmenlerin aynı okulda en fazla 8 yıl görev yapabileceğini görmekteyiz. Bu 8 yıllık süre içerisine aday memurluk da dâhil edilmiştir. 8 yılını dolduran öğretmenlerin atamaları ders yılının bitimi itibariyle en fazla 2 ay içerisinde gerçekleştirilir.

Okul müdürü aynı okulda kaç yıl görev yapar?

Yönetici atama yönetmenliği yeniden değişecek . Dört yılını dolduran müdür ve müdür yardımcıları istemeleri halinde kendi okullarında dört yıl daha devam edecekler . Aynı okulda ikinci dört yılını çalışmak istemeyenler ve sekiz yılını dolduran yöneticiler tercih yapabilecek .

Öğretmen atamaları hep doğuya mı?

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü'nün Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdiği kadro yazısına göre atamalar ağırlıklı olarak doğu illerine yapılacak.

Hangi iller doğu görevi sayılıyor?

Polislerin şark görevi kapsamında bulunan iller; Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van ve ilçeleridir.

Öğretmenlik mezunu memur olabilir mi?

Öncelikle öğretmenlik mezunlarının, “düz memurluk” adı verilen ve direkt Ösym yoluyla merkezi atamalarda bir yere yerleşmeleri için çift yılların kpss puanını ellerinde bulundurmaları gerekmektedir. Bu yıl olacak kpss ile(2013 Kpss) herhangi bir düz memurluğa atanma şansları bulunmamaktadır.

Üniversite mezunu düz memur olabilir mi?

3.Düz Memur Olmak için Ne Mezunu Olmak Gerekir? Düz memurluk için lise, önlisans veya lisans mezunu olunabilir. Her mezuniyet durumu için KPSS sınavından alınan farklı puan türleri ile merkezi atamalarda düz memurluk atamaları gerçekleştirilmektedir.