9 aylık bebek kahvaltısı nasıl olur?

İçindekiler:

  1. 9 aylık bebek kahvaltısı nasıl olur?
  2. 8 aylık bebek kahvaltısı nasıl yapılır?
  3. 6 aylık bebeğin ilk kahvaltısı nasıl olmalı?
  4. Yumurta sarısı bebeğe nasıl verilir?

9 aylık bebek kahvaltısı nasıl olur?

Nasıl Yapılır: ½ bebek kavanozu armut püresinin yanında 1 yumurta sarısı veya 1 kibrit kutusu peynir verebilir, 1 dilim tam tahıllı ekmek eşliğinde lezzetli kahvaltınızı tamamlayabilirsiniz. Artık onun kahvaltısını bir püre şekline dönüştürmektense tıpkı yetişkinler gibi bir kahvaltı yapmasını sağlayabilirsiniz.

8 aylık bebek kahvaltısı nasıl yapılır?

Yumurta sarısı, belki de yumurtanın hepsi, pütürlü yiyecekleri bisküvi, peynir, pekmez, ceviz, meyve suyundan az miktarlarda tüketebilir. 8 aylık bebeğinizin katı gıdalarla tanışması ve çiğneme yeteneğinin yavaş yavaş başlayabilmesi için tamamen süzme çorbalar yerine pütürlü çorbalar tercih etmelisiniz.

6 aylık bebeğin ilk kahvaltısı nasıl olmalı?

6 aylık bebek kahvaltısı 1. Tam pişmiş yarım yumurta sarısı, yarım muz biraz kıvam alması için anne sütü, bir tatlı kaşığı lor peyniri, bir çay kaşığı tereyağ, bir çay kaşığı ceviz ezmesi. Tüm bu malzemeleri karıştırarak püre haline getirip bebeğinize ona uygun bir kaşıkla yedirebilirsiniz.

Yumurta sarısı bebeğe nasıl verilir?

İlk 6 ay sonrasında yumurta sarısı verilmeye başlanabilir. 6 ila 8 ay arasında sadece yumurta sarısı ufak ufak parçalar halinde verilir ve döküntü, kaşıntı, ishal, kusma olup olmadığı gözlenir. Eğer herhangi bir alerjik durum söz konusu değilse her gün artırarak yedirilmeye devam edilmelidir.