Kıbrıs'a gitmek için hangi pasaport gerekli?

İçindekiler:

 1. Kıbrıs'a gitmek için hangi pasaport gerekli?
 2. Kıbrıs'ta kaç gün kalınır?
 3. Belarus'a kimlikle gidilir mi?
 4. KKTC vatandaşı hangi ülkelere vizesiz girebilir?
 5. Kıbrıs çalışma izni ne kadar sürede çıkar?
 6. Kıbrıs pasaportu ne kadar?
 7. Kktc'de yaşamak için ne gerekli?
 8. KKTC vatandasi nasil olur?
 9. TC vatandaşları Kktc'de çalışabilir mi?

Kıbrıs'a gitmek için hangi pasaport gerekli?

Kıbrıs'a giderken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz kesinlikle pasaport gerekli değil. TC kimliğiniz ile ama sadece kimliğiniz ile giriş yapmanız yeterli oluyor. Nüfus cüzdanı yerine sürücü belgesi falan geçerli olmuyor.

Kıbrıs'ta kaç gün kalınır?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine Gitmek İçin Gerekli Evraklar KKTC'ye seyahate etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının Kuzey Kıbrıs'ta kalabilme süresi 3 ay yani 90 gündür. 90 günü aşan bir seyahat planı yapan Türk Vatandaşlarının Umuma mahsus (Bordo) Pasaporta sahip ise pasaport tarihlerinin seyahat bitim tarihinden ...

Belarus'a kimlikle gidilir mi?

1 Haziran 2014 yılından itibaren Belarus (Beyaz Rusya) ve Türkiye arasında karşılıklı olarak vize uygulaması kaldırılmıştır. ... Umuma Mahsus, Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip tüm Türk vatandaşları; Belarus'a (Beyaz Rusya) yapacakları seyahatlerde, 1 yılda 90 gün içerisinde 30 gün süre ile vizeden muaftırlar.

KKTC vatandaşı hangi ülkelere vizesiz girebilir?

Kıbrıs vatandaşları seyahat özgürlüğü açısından dünyada 16. sırada yer alır. Kıbrıs vatandaşları Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Avrupa Birliği'nin tüm ülkelerine vizesiz seyahat edebilirler. Ancak bu sadece Kıbrıs vatandaşlarına özel bir haktır. Türkiye doğumlu olup Kıbrıs'ta yaşayan Türkler için geçerli değildir.

Kıbrıs çalışma izni ne kadar sürede çıkar?

3.Ülke vatandaşları için ön izin başvurusunun onaylanma süresi en az 15 gün sürmektedir. İşçi daha önce adaya giriş yapıp 3 gün içerisinde tekrar çıkış yapmışsa, kişi hakkında Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan Polis Araştırması işlemi gerekmemekte ve ön izin başvurusu 3 veya 4 gün içerisinde onaylanabilmektedir.

Kıbrıs pasaportu ne kadar?

2020 YILI PASAPORT HARÇ VE CÜZDAN BEDELLERİ
SÜREHarç BedeliTOPLAM
1 Yıl304,40 TL464,40 TL
2 Yıl497,00 TL657,00 TL
3 Yıl705,90 TL865,90 TL
4 Yıl ve Üzeri994,80 TL1154,80 TL
1 satır daha

Kktc'de yaşamak için ne gerekli?

Kıbrıs'a yerleşmek ve yaşamak için ne gerekli? Kıbrıs'a yerleşmek için özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları daha kolay şartlara sahiptir. Sadece herhangi bir şirkette çalışma izni ile veya taşınmaz mal yani ev alarak oturma izni ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine yerleşebilirsiniz.

KKTC vatandasi nasil olur?

Kıbrıs vatandaşlığının kazanılması
 1. Kıbrıs vatandaşıyla evlilik. Birincisi, bir Kıbrıs vatandaşı ile en az 3 yıl evli olunması ve başvuru tarihinden önce Kıbrıs'ta 2 yıllık ikamet tamamlaması durumunda vatandaşlığa başvurulabilir. ...
 2. Kıbrıs kökenli olmak. ...
 3. Yatırım yoluyla vatandaşlığa kabul. ...
 4. Yeni doğan bebek.

TC vatandaşları Kktc'de çalışabilir mi?

Kuzey Kıbrıs'ta Çalışma İzni Alan Türk Vatandaşları KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından çalışma izni verilen Türk vatandaşları Kuzey Kıbrıs'ta istedikleri sektörde çalışabilme hakkına sahip olurlar.