Dentinox diş jeli ne zaman kullanılır?

İçindekiler:

 1. Dentinox diş jeli ne zaman kullanılır?
 2. Diş jeli bebekler için zararlı mıdır?
 3. Diş jelinin etkisi kaç saat sürer?
 4. Calgel kaç aylıkken kullanılır?
 5. Bebeklerde diş çıkarma ne iyi gelir?
 6. Calgel jel ne işe yarar?
 7. Çoçuklarda diş ağrısı ne iyi gelir?

Dentinox diş jeli ne zaman kullanılır?

Dentinox jel bebek diş çıkarma sürecindeyken günde 2-3 kez kullanılabiliyor. Jel, diş etinin etkilenen bölgesine temiz bir parmak ya da pamuk yardımı ile hafifçe masaj yaparak uygulanıyor.

Diş jeli bebekler için zararlı mıdır?

Gluten ve laktoz içermeyen diş çıkarma jeli, Paraben, SLS ve GDO içermeyen diş çıkarma jeli, Yutulduğunda zararsız olan diş çıkarma jeli, bebek için oldukça faydalıdır. Herhangi bir sağlık sorununa sebep olmayacaktır.

Diş jelinin etkisi kaç saat sürer?

Bu işlem 30-45 dakika civarı sürer ve anında sonuç verir. Ancak istenilen beyazlık seviyesine ulaşılması için birden fazla seans da gerekebilir. Evde yapılan diş beyazlatma işlemi içinse, diş beyazlatma jelinin gücüne bağlı olarak gece boyunca veya birkaç saat dişe temas etmesini sağlayan bir diş kalıbı gerekir.

Calgel kaç aylıkken kullanılır?

Çocuklarda kullanımı: CALGEL 3 aylık ve üzerindeki bebeklerde kullanılır. Yaşlılarda kullanımı: Uygulanabilir değildir. Özel kullanım durumları: Veri yoktur. Eğer C'ALGEL'in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Bebeklerde diş çıkarma ne iyi gelir?

Temiz ve soğuk bir bezle bebeğinizin diş etlerine masaj yapmak o bölgenin rahatlamasına yardımcı olabilir. Ayrıca bu süreçte parmağa takılan bebek diş fırçalarından da yardım alabilirsiniz. Diş çıkaran bebekler için jel kullanımı ise diğer maddelerde de geçerli olduğu gibi kesinlikle doktora danışarak yapılmalı.

Calgel jel ne işe yarar?

CALGEL diş çıkarma ağrılarında ve diş eti iltihabına bağlı rahatsızlık ve huzursuzluğun giderilmesinde kullanılır, antiseptik özelliği vardır (CALGEL çabuk etkileyerek ağnyı dindirip, bebeğin diş etlerini rahatlatw).

Çoçuklarda diş ağrısı ne iyi gelir?

Çocuğun Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
 • Karanfil veya karanfil yağını çürük dişe uygulayabilirsiniz.
 • Sarımsak ağrıyan diş üzerine konulabilir.
 • Tuzlu su ya da sirkeli su ile gargara yapılabilir.
 • Zeytininin çekirdeği çıkarılarak çürük bölgeye konulabilir.
 • Soğuk kompres yapılarak uyuşması sağlanabilir.
Daha fazla öğe...•BE