Döviz bürosu açmak kaç para?

İçindekiler:

 1. Döviz bürosu açmak kaç para?
 2. Döviz bürosu açmanın şartları nelerdir?
 3. Döviz bürosu açmak için nereye başvurulur?
 4. Kuyumcu için ne kadar sermaye gerekir?
 5. Döviz bürosu ne iş yapar?
 6. Yetkili müessese nedir?
 7. Döviz bürosu kaç yaş sınırı?
 8. Döviz bürosu güvenilir mi?
 9. Döviz bürosu altın satar mı?
 10. Yetkili müessese faaliyet izni nedir?
 11. Sınırlı yetkili müessese ne demek?

Döviz bürosu açmak kaç para?

Faaliyet izni almak için A grubu yetkili müesseseler için 500 bin TL; B grubu yetkili müesseseler için 200 bin TL başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren belge gerekiyor. Sadece A grubu yetkili müesseseler şube açabilecekken, her bir şube için ödenmiş sermayeye 2 milyon TL ilave edilmesi gerekiyor.

Döviz bürosu açmanın şartları nelerdir?

Döviz Bürosu Kuruluş Şartları Nelerdir?
 • Anonim şirket şeklinde kurulması
 • Şirketin ana sözleşmesinde yer alan ticaret unvanında A grubu için “Yetkili Müessese”; B grubu için “Sınırlı Yetkili Müessese” ibarelerinin bulunması,
 • Sadece yetkili müesseselerin faaliyet konuları ile iştigal etmek üzere kurulması,
Daha fazla öğe...

Döviz bürosu açmak için nereye başvurulur?

Bu kapsamda, Tebliğ'in 7 nci maddesinde “Başvuru” başlığı altında yer alan belgeler ile Bakanlığımıza başvuruda bulunulması zorunludur. Kurucular, kuruluş izni tarihinden itibaren 90 gün içerisinde yetkili müessesenin kuruluş işlemlerini tamamlayarak faaliyet izni almak üzere Bakanlığa başvuruda bulunurlar.

Kuyumcu için ne kadar sermaye gerekir?

Altın, gümüş ve pırlantanın değeri birbirinden farklıdır. Bu yüzden kuyumcunun ne üzerine açılacağı belirlenmelidir. Ürün yelpazesinin de etkili olacağı sermaye en az 800 bin liradan başlayıp bir milyona kadar çıkış yapabilmektedir. Tabi 2 milyon TL veya 3 milyon TL bir yatırımla da kuyumcu açılabilir.

Döviz bürosu ne iş yapar?

Çalıştığı döviz büfesinde yabancı ülke paralarının alım- satım işlemlerini yürüten kişidir.

Yetkili müessese nedir?

Yetkili Müesseseler, Hazine Müsteşarlığına bağlı Bakanlıkça tespit edilen usul ve esaslar çerçevesinde dövize ilişkin işlemler yapmasına izin verilen ve kıymetli maden,taş ve eşyalara ilişkin işlemler de yapabilen anonim şirketlerdir. ... Özellikle halk dilinde “Döviz Büroları” kelimesi yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Döviz bürosu kaç yaş sınırı?

Dövizcilerden alabilirsin yaş sınırı yok.

Döviz bürosu güvenilir mi?

Döviz Büroları Güvenilir Mi? Döviz büroları sadece altın değil aynı zamanda Dolar ve Euro alacağınız güvenilir yerlerdir. Bu nedenle bankalar üzerinden hizmet almak yerine döviz büroları üzerinden altın almak daha sağlıklı olacaktır.

Döviz bürosu altın satar mı?

Döviz bürolarından istenildiği zaman gram altın rahatlıkla alınabilmekte ve bozdurma işlemi yapılabilmektedir. Altın alarak yatırım yapmak isteyenler, bankalar ile döviz bürolarının uyguladıkları kur farkını karşılaştırmaktadır. ... Döviz bürolarında altın bozdurmak için her hangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Yetkili müessese faaliyet izni nedir?

Şirket adına düzenlenen “Yetkili Müessese İzin Belgesi “ şirketin merkezinde herkesin görebileceği şekilde asılı bulundurulmak zorundadır.”Yetkili Müessese İzin Belgesi “ faaliyette bulunmasına izin verilen yetkili müesseselerin merkezleri adına düzenlenen imzalı soğuk damgalı belgedir.

Sınırlı yetkili müessese ne demek?

Bakanlıkça tespit edilen usul ve esaslar çerçevesinde dövize ilişkin işlemler yapmasına izin verilen ve kıymetli maden , taş ve eşyalara ilişkin işlemlerde yapabilen anonim şirketlerdir.