adplus-dvertising

Dolmabahçe Sarayı bugün ücretsiz mi?

İçindekiler:

 1. Dolmabahçe Sarayı bugün ücretsiz mi?
 2. Dolmabahçe Sarayı'nda müze kart geçerli mi?
 3. Müze Kart Topkapı Sarayında geçerli mi?
 4. Müzekartla istanbulda nereleri gezebilirim?
 5. Müze kartla aynı müzeye kaç kere girilir?
 6. Müze Kart kaç kere kullanılır?
 7. Iş bankası Müzekart özelliği bitti mi?
 8. Maximum Müze Kart bitti mi?
 9. Müze Kart ile anlaşan banka hangisi?
 10. Müze kartı nasıl alınır?
 11. Müze Kart nasıl kullanılır?
 12. Indirimli müze kart kimler alabilir?
 13. Müze Kart kişiye özel mi?
 14. Müze girişleri kaç yaşa kadar ücretsiz?
 15. Göbeklitepe öğretmenlere ücretsiz mi?
 16. Efes öğretmenlere ücretsiz mi?
 17. Müzekart öğretmenlere ne kadar?
 18. Efes'e giriş ne kadar?
 19. Efes Antik Kenti giriş ücreti müze kart geçerli mi?
 20. Meryem Ana müze kart geçerli mi?

Dolmabahçe Sarayı bugün ücretsiz mi?

İşte detaylar… DOLMABAHÇE SARAYI BUGÜN ÜCRETSİZ Mİ? ... Bu etkinliklerin başında ise Dolmabahçe Sarayı yer alıyor. Dolmabahçe Sarayı her ziyaret gününde olduğu gibi bugün de bilet alınarak ziyaret edilecek.

Dolmabahçe Sarayı'nda müze kart geçerli mi?

Dolmabahçe Sarayı'nda müzekart geçerli. ... Dolmabahçe Sarayı'nın ana binası olan Selamlık ve ek binası Saray Koleksiyonları Müzesi'nde müzekart geçmiyor. Yalnızca Harem Dairesi bölümüne girebilirsiniz..

Müze Kart Topkapı Sarayında geçerli mi?

MüzeKart ile T.C. ... NOT: MüzeKart, Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı, Efes Örenyeri içerisinde bulunan Yamaçevler ve Göreme Açıkhava Müzesi içerisinde bulunan Karanlık Kilise'de geçerli değildir. Belirtilen bu yerler için ayrıca bilet almanız gerekmektedir.

Müzekartla istanbulda nereleri gezebilirim?

İstanbul'da müzekart geçen müzelerin tam listesini aşağıdaki satırlarda bulabilirsiniz.

 • Topkapı Sarayı
 • Beylerbeyi Sarayı
 • Türk ve İslam Eserleri Müzesi.
 • Yıldız Sarayı
 • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi.
 • Fethiye Müzesi.
 • Galata Mevlevihanesi.
 • Rumeli Hisarı

Müze kartla aynı müzeye kaç kere girilir?

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, bir Müzekart ile aynı müzeye ikinci kez girilebileceğini söyledi. Çelik, "Müzekartların bir müzeye bir kere girilmesinin yetersiz olduğunu söylüyorlar. Artık o Müzekart'la her bir müzeye iki kez giriş hakkı veriyoruz." dedi.

Müze Kart kaç kere kullanılır?

İlk müze ve ören yeri girişinden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan Müzekart'ın fiyatı Türk vatandaşları için 70 lira. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde şehitler anısına düzenlenen Müzekart ile 300'den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz.

Iş bankası Müzekart özelliği bitti mi?

İş Bankası kredi kartlarının taşıyacağı Müzekart özelliği tarihinden itibaren geçerli olacak ve bu uygulama 4 yıllık dönem boyunca devam edecektir.

Maximum Müze Kart bitti mi?

Maximum Kart'a kazandırılan Müzekart özelliği tarihine kadar geçerlidir. 2. Bir aylık ücretsiz giriş hakkı dönem sonunda (30 Haziran 2018) sona erecek olup; ilk giriş tarihinin Haziran ayı ortalarında olması halinde dahi kartın Müzekart özelliği 30 Haziran 2018 tarihinde sonlanacaktır.

Müze Kart ile anlaşan banka hangisi?

Hangi Bankaların Kredi Kartında Müze Kart Özelliği Vardır? Ülkemizde bankalar tarafından müze kart özelliği getirilmiş olan tek banka Türkiye İş Bankası'dır.

Müze kartı nasıl alınır?

MÜZE KART NASIL ALINIR? Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, "Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi" ibraz etmek suretiyle 40 saniye içinde Müzekartlarını alabilirler. Ayrıca "www.muzekart.com" adresine istenen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabilirler.

Müze Kart nasıl kullanılır?

MüzeKart+ Nasıl Kullanılır? Müzekart'ınızı satın alırken, kimlik bilgileriniz ve fotoğrafınız karta işleniyor. Bundan ötürü Müzekart yanlızca sahibi tarafından kullanılabiliyor. Bir yakınınızın sizin adınıza Müzekart'ınızı kullanması mümkün değildir.

Indirimli müze kart kimler alabilir?

Ülkemizdeki ortaöğretim kurumlarında eğitim gören yabancı öğrenciler ile yüksek öğrenim kurumlarında önlisans, lisans veya yüksek lisans programlarına devam eden yabancı öğrencilere, öğrenci kimliği ibrazı şartı ile P indirimli Müzekart düzenlenir.

Müze Kart kişiye özel mi?

Ayrıca, Türkiye'de bulunan yabancı misyon şeflikleri ve temsilciliklerinde görev yapan diplomatik statüdeki kişiler ile eş ve çocuklarına Ankara gişe izleme merkezi ve Müzekart satış noktası tarafından Diplomatik Müzekart düzenlenir.Müzekart kişiye özel olup, kart sahibi dışında kişiler tarafından kullanılamaz, usulsüz ...

Müze girişleri kaç yaşa kadar ücretsiz?

Her müzede farklı olan fiyat uygulaması 60 yaş üzeri bireyler, çocuklar ve askerlerin içinde bulunduğu kişiler müzelere ücretsiz giriş yapabiliyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı yönetmeliğe göre belirli kişiler kimlik göstermek koşulu ile müzeye ücretsiz giriş yapabilirler.

Göbeklitepe öğretmenlere ücretsiz mi?

Göbeklitepe giriş ücreti öğretmen ve öğrencilere ücretsiz. Göbeklitepe Örenyeri'ne girişlerde Müzekart geçerli.

Efes öğretmenlere ücretsiz mi?

Efes Antik Kenti giriş ücreti öğretmen ve öğrencilere ücretsiz.

Müzekart öğretmenlere ne kadar?

anne, baba, eş ve çocuklarına, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özelilk ve orta öğretim kurumlarında görev yapmakta olan öğretmenlere On Türk Lirası bedelle 1(bir) yıl geçerli olacak Müzekart düzenlenebilir.

Efes'e giriş ne kadar?

Efes Antik Kenti için güncel giriş ücreti 100 TL 'dir. Ancak bu fiyat Antik kent içerisinde yer alan Yamaç Evleri için geçerli değildir. Eğer Yamaç evlerini de görmek isterseniz ekstra 45 TL daha ödemeniz gerekiyor. Bir yıl boyunca Müzekart+ ile ise sınırsız ziyaret edebilirsiniz. (yamaç evleri için geçerli değildir.)

Efes Antik Kenti giriş ücreti müze kart geçerli mi?

İzmir ilinin Selçuk ilçesinde yer alan Efes; Antik Kent, Çukuriçi, Meryem Ana Evi gibi önemli bölümlerden oluşuyor. Müzekart ile ücretsiz olarak girebileceğiniz Efes'te, tüm bölümleri aynı anda rahatlıkla gezebilirsiniz.

Meryem Ana müze kart geçerli mi?

Meryem Ana Evinde müze kart geçerlimi diye soracak olursanız, maalesef müze kart geçerli değildir. Öğrenci girişlerinin ücretsiz olduğu Meryem Ana evi giriş ücreti 2019 yılı anı ile yerli turistler için otomobil giriş ücreti 10 TL olup kişi başı ayrıca 10'ar TL olmaktadır.