adplus-dvertising

Çınlaması ne demek?

İçindekiler:

  1. Çınlaması ne demek?
  2. Kulak çınlaması neye alamettir?
  3. Evde kulak çınlaması nasil gecer?
  4. Baş uğultusu nasıl geçer?

Çınlaması ne demek?

Çınlama dış ortamda ses kaynağı olmadan ses algılanması durumudur. Çınlamalar genellikle bir hastalık olarak kabul edilmez. Genellikle bir hastalığın habercisi olabilir. Bu nedenle altta yatan hastalığın erken teşhisi büyük önem taşımaktadır.

Kulak çınlaması neye alamettir?

Kulak çınlaması halk arasında “Sağ kulak çınlarsa biri sizi iyi anıyor, sol kulak çınlarsa birileri hakkınızda kötü konuşuyor” diye bilinse de, aslında kulak çınlaması bir kulak hastalığının belirtisi olabilir.

Evde kulak çınlaması nasil gecer?

Zeytinyağı içerisinde doğal yağ asitleri bulunmaktadır. Bu yağ asitleri de çınlamaya neden olan faktörleri ortadan kaldırma özelliği bulunmaktadır. Bir miktar zeytinyağını ısıttıktan sonra 3 damla olacak şekilde kulağınızın içine bir kulak temizleme çubuğu ile damlatın. Bu yöntemi günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

Baş uğultusu nasıl geçer?

Elma Sirkesi: Her derde deva olarak da bilinen elma sirkesi kulak uğultusu için son derecede önemlidir. Elma sirkesini de kulağınıza damlatabilir ve o şekilde kulak uğultunuzdan kurtulmanız mümkündür. Fesleğen Yaprağı: Fesleğen yaprağı da kulak uğultusuna iyi gelen doğal çözüm metotlarından biridir.