Hostes olmak için ne okumak gerekir?

İçindekiler:

 1. Hostes olmak için ne okumak gerekir?
 2. Hostes olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir?
 3. Hostes olmak için yabancı dil şart mı?
 4. Liseden sonra nasıl hostes olunur?
 5. Lise mezunu hostes olabilir mi?
 6. Hostes olmak için ne yapmak lazım?
 7. Gözlük takanlar hostes olabilir mi?
 8. Hostes olmak için yüzme bilmek şart mı?
 9. Hosteslerin çocuğu olmuyor mu?
 10. Kabin memurluğu nasıl bir iş?
 11. Kabin memuru kaç yıllık?
 12. Hosteslik bölümü kaç yıllık?

Hostes olmak için ne okumak gerekir?

- En az lise mezunu olmak. - İyi derecede İngilizce dil bilgisine sahip olmak, bu dili akıcı bir şekilde konuşmak ve anlamak. - Başvurulan hava yolu firmalarının uygun gördükleri illerde ikamet etmek. - Adli sicil kaydının temiz olması.

Hostes olmak için hangi derslerin iyi olması gerekir?

Kabin memuru(hostes) olmak için en az lise mezunu olmanız gerekir. Üniversite diplomanız varsa tanınmış uluslar arası havayolu şirketlerinde öncelik size verilir. Kitle iletişimi, psikoloji, turizm vb. bölümlerden mezun olmanız size avantaj sağlar.

Hostes olmak için yabancı dil şart mı?

Ezbere dayalı kalıplara bağlı olarak konuşmanız anlaşıldığında kurul tarafından eksi değerlendirilirsiniz. Ayrıca dil olarak sadece ingilizce yeterliliğe bakılmamaktadır. Eğer orta derece bir ingilizceye sahipseniz ancak iyi derecede bir slovakça'ya sahipseniz kabin memuru olma şansınız vardır.

Liseden sonra nasıl hostes olunur?

Kabin memuru olmak için aranılan genel koşullar ise şöyle: Yurt içinde ya da yurt dışında asgari 10 yıllık eğitim veren lise veya dengi bir kurumdan mezun olmak. İyi derecede İngilizce bilmek (Bu hususa ilişkin detaylandırma görev alacağı işletmenin iç prosedürü ile belirlenir.)

Lise mezunu hostes olabilir mi?

Lise mezunu, fiziksel olarak başvuru şartlarına uyan, iyi derecede İngilizce bilen ve ikinci dile sahip olan kişiler hostes olabilir.

Hostes olmak için ne yapmak lazım?

HOSTES OLMAK İÇİN KOŞULLAR

 1. Türkiye Cumhriyeti vatandaşı olmak.
 2. En az lise mezunu açık lise veya meslek liselerinin birinden mezun olmak,
 3. İyi bir ingilizce bilgisine ve konuşma,anlama yeteneğine sahip olmak.
 4. Havayolu firmasının uygun gördüğü şehirde oturmayı kabul etmek.
 5. Sicili ve sabıkası olmamak.

Gözlük takanlar hostes olabilir mi?

Görme Yeteneğinde Bozukluk Olmaması: Uzağı veya yakını görmede sorun yaşayan veya renk körü olan kişiler hostes olamamaktadırlar. Lens veya gözlük kullanılsa da tehlike durumlarında görüş yeteneğine güvenilmesini gerektiren kabin görevlisi pozisyonuna yalnızca sağlıklı bir görüşe sahip kişiler seçilmektedir.

Hostes olmak için yüzme bilmek şart mı?

Yüzme bilmek şart ? Hostes olmak için yüzme bilmek gerekiyor.Eğitimler sırasında THY binasında mock up eğitimi verilir ve uçak içi eğitimler yapılır.Tatbikatlar sırasında havuza girmeniz istenecektir, o eğitim sonunda verilen mock up sertifika çok önemlidir o olmadan asla uçamazsınız.

Hosteslerin çocuğu olmuyor mu?

Hosteslerin boyu 1,57 m'den kısa olamıyordu. ... Buna ilave olarak, hosteslerin evlenmesine ve çocuk sahibi olmasına da izin yoktu. Uzun mücadelelerden sonra önce 1970'li yıllarda emeklilik yaşı sınırlaması kaldırıldı. 1980'li yıllarda ise evlenme yasağı sona erdi.

Kabin memurluğu nasıl bir iş?

Kabin memuru, kısaca uçak personeli olarak bilinir. Havayolu taşımacılığında uçak içerisinde yolcuların konforu ve güvenliği ile ilgilenen, uçak içerisinde gerekli bilgilerin yolculara aktarılmasını sağlayan, ihtiyaç halinde kokpit dışında pilotun talimatlarını yerine getirilmesini sağlayan görevlilerdir.

Kabin memuru kaç yıllık?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programının eğitim süresi kaç yıldır? Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programının eğitim süresi 2 yıldır.

Hosteslik bölümü kaç yıllık?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (2 Yıllık) 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - ÜniversiteGO - ÜniversiteGO.