Kış mevsiminin meyveleri ve sebzeleri nelerdir?

İçindekiler:

 1. Kış mevsiminin meyveleri ve sebzeleri nelerdir?
 2. Kabak kış sebzesi mi?
 3. Kışın kabak olur mu?
 4. Kabak mevsimi ne zaman?
 5. Kara lahana hangi mevsimde olur?
 6. Balkabağı hangi ayda olur?
 7. Bal Kabağı Çorbası nasıl yapılır?

Kış mevsiminin meyveleri ve sebzeleri nelerdir?

Peki, kış mevsimi sebzeleri ve meyveleri neler? İşte mevsimin ürünleri: Sebzeler: Lahana, yer alması, turp, pazı, kereviz, ıspanak, pırasa, brokoli, brüksel lahanası, pancar, havuç ve karnabahar. Meyveler: Elma, portakal, muz, mandalina, ayva, nar, greyfurt ve kestane.

Kabak kış sebzesi mi?

Kış mevsiminde tüketmemiz gereken en önemli sebzeleri arasında; Brokoli, brüksel lahanası, havuç, pırasa, ıspanak, pancar. Karnabahar, kereviz, pazı, kestane, sarımsak, kara lahana, turp. Marul, nane, balkabağı, soğan, maydanoz, yeşil ve kırmızı biber, patates.

Kışın kabak olur mu?

Yaz boyunca kış sebze ve meyvelerinin güneş ışığını çekerek köklerine kadar ulaştırdığını dile getiren Karacanoğlu, 'Bu dönemin vazgeçilmez sebze ve meyveleri kereviz, brokoli, Brüksel lahanası, ıspanak, şalgam, soğan, turp, havuç, lahana, bal kabağı; meyveleri ise, elma, ayva, nar ve armuttur.

Kabak mevsimi ne zaman?

Ekilişi nisan ve mayıs aylarında, hasadı ise ağustos ayında yapılan 90 ila 110 gün arasında yetişen bir üründür. Şeker pancarı gibi 45 santimetreye ekilip aynı ekipmanlar ile hasadı yapılmaktadır. Şeker pancarı üretimiyle benzerlik taşımaktadır." dedi.

Kara lahana hangi mevsimde olur?

Kara lahananın mevsimi ve saklanması Kara lahana, kasım ve aralık ayına kadar tarlada ve bahçede büyüyebilen bir sebzedir. İlkbaharda dikildiğinde mayıs ve haziran ayılarında toplanabilen bitki, temmuz ve ağustos aylarında dikildiğinde kasım ayında toplanır.

Balkabağı hangi ayda olur?

İşte, bal kabağının faydaları ve bilinmeyen kullanım alanları... Genellikle Kasım ve Aralık aylarında tatlısı ile karşımıza çıkan bal kabağı hafif ve besleyicidir.

Bal Kabağı Çorbası nasıl yapılır?

Kremasız balkabağı çorbası tarifi Nasıl yapılır?

 1. Kabak, havuç ve patatesi küp küp doğrayın.
 2. Soğanı da ince ince kıyın.
 3. Tencereyi ocağa alın. ...
 4. Ardından patates ve bal kabağını da ilave edip birkaç dakika daha kavurun.
 5. Daha sonra suyunu ekleyin ve sebzeler yumuşayana kadar kaynatın.