Bankadan bankaya nasıl para gönderilir?

İçindekiler:

  1. Bankadan bankaya nasıl para gönderilir?
  2. Akbanktan iş bankasına EFT ne zaman geçer?
  3. EFT işlemi ne kadar sürede gerçekleşir?
  4. Akbank başka bankaya EFT nasıl yapılır?
  5. Gece para transferi olur mu?

Bankadan bankaya nasıl para gönderilir?

EFT, Elektronik Fon Transferinin kısaltılmasına denir. Bankalar arası yapılan para gönderme işlemi EFT olarak adlandırılır. Hesaplar arası yapılan para transferine ise havale denir. Havalede başka bankaya para gönderme işlemi yapılmaz.

Akbanktan iş bankasına EFT ne zaman geçer?

Akbank EFT saatleri 09:00 – 16:00 saatleri arasındadır. Bu saatler dışında yapacağınız para transferleri bir sonraki gününe sarkacaktır. Eğer yarı tatil ilan edilen bir günde EFT yapmak istiyorsanız 09:00 – 11:00 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirmiş olmanız gerektiği bildirilmiştir.

EFT işlemi ne kadar sürede gerçekleşir?

EFT NE ZAMAN HESABA GEÇER? EFT işlemi normal şartlarda bankalar arası 10 – 20 dakika arasında gerçekleşmektedir. Bazı günler bankalardaki yoğunluk durumuna göre bu süre 1 saate kadar çıkabilir. Buna ek olarak mesai saati dışında EFT yapıldığı takdirde ertesi gün sabah bankalar açılır açılmaz işlem gerçekleşir.

Akbank başka bankaya EFT nasıl yapılır?

İnternet şubede olduğu gibi mobil uygulamaya da aynı şekilde giriş yapılır. Açılan ana ekranda para gönder sekmesine tıklanır havale için başka kişiye, EFT için ise başka banka hesabına seçeneği seçilir. Havalede şube ve hesap numarası bilgileri, EFT'de ise IBAN numarası kullanılır.

Gece para transferi olur mu?

Bankanın kapalı olduğu saatlerde ise şubeyi kullanarak havale yapmak mümkün olmaz. Eğer internet veya cep şube tercih edilirse havale işlemi için herhangi bir saat sınırı bulunmaz, haftanın her günü her saatte aynı banka içinde para transferi yapılabilir. Gönderilen para da alıcının hesabına kısa zamanda geçer.