Hava civa ne işe yarar?

İçindekiler:

 1. Hava civa ne işe yarar?
 2. Hava Civa kremi nasıl yapılır?
 3. 7 damar otu nasıl kullanılır?
 4. Yanık kremi nasıl yapılır?
 5. Labada nasil bir bitkidir?
 6. Havaciva yağı nedir?
 7. Evde yanık ilacı nasıl yapılır?
 8. Yanığa hangi bitki iyi gelir?
 9. Çiriş otu zararları nelerdir?

Hava civa ne işe yarar?

Öksürüğü keser, balgam söktürür ve akciğerleri temizler. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve bedene güç verir. Ağrı kesici özelliği vardır. İshale karşı fayda sağlar.

Hava Civa kremi nasıl yapılır?

Havaciva Kremi Yapımı Bu amaçla öncelikle zeytinyağı ve kök kısımlar ile infüze havacıva yağı hazırlanır. Daha sonra ise bu yağ saf balmumu ile bir araya getirilerek tamamen doğal havacıva kremi elde edilir.

7 damar otu nasıl kullanılır?

Egzama tedavisinde kullanmak için ilk olarak damar otunun yapraklarından bir lapa elde etmelisiniz. Hazırladığınız bu lapayı egzamalı bölgelerinize sürerek uygulayın. Apse ve çıban tedavisinde kullanmak için ilk olarak damar otunu sıcak bir suyun içerisinde bekletin.

Yanık kremi nasıl yapılır?

Bir kasede bal ve lavanta yağını karıştırın. Hava geçirmez bir kapta saklayın ve ihtiyacınız olduğunda yanık bölgeye sürerek uygulayın. Üzerini, steril gazlı bezle sarın ve 3-4 saat bekletin. Merhem, tahriş ve acıdan anında rahatlama sağlayacaktır.

Labada nasil bir bitkidir?

Evelik, develik ve efelik otu olarak da bilinen labada, karabuğdaygiller familyasından olup kuzukulağı ile de akrabadır. Dere kenarlarında ve sulak çayırlarda yetişme imkanı bulan labada bitkisi, yüzlerce yıldır kullanılagelen çok yıllık bir bitkidir.

Havaciva yağı nedir?

Havaciva kökü, bitkisel yağlar, şarap ve diğer alkollü içecekleri renklendirmek için antik çağlardan beri kullanır. Günümüzde bile Avustralya'da gıda boyası olarak kullanılmaktadır. Tekstilde de tercih edilen bir boyar maddedir. Ahşaba koyu kırmızı renk vermek için toz haline getirilerek yağla karıştırılır.

Evde yanık ilacı nasıl yapılır?

Hindistan cevizi yağı, E vitamini, laurik asit ve kaprilik asit içerdiği için yanık bölgeyi hızlı bir şekilde tedavi eder. Birinci derece yanıklarda soğuk su ve çay karışımı kullanılabilir. Siyah çay poşetini birkaç dakika soğuk suda bekletin. Sonrasında yanık bölgede çok bastırmadan uygulayabilirsiniz.

Yanığa hangi bitki iyi gelir?

Yanığa ne iyi gelir?
 • Aloe vera. Yanık denince akla gelen ilk bitkilerden olan aloe vera, antienflamatuvar olması ve doku iyileştirici özellikleriyle derinin iyileşmesine yardımcı oluyor. ...
 • Çiğ patates. ...
 • Bal. ...
 • Sirke. ...
 • Siyah çay.

Çiriş otu zararları nelerdir?

Özellikle daha önce hiç yemeyenlerin içi rahat olabilir çünkü çiriş otunun bilinen hiçbir zararı yok.