Akdeniz Üniversitesinde Besyo var mı?

İçindekiler:

 1. Akdeniz Üniversitesinde Besyo var mı?
 2. Besyo yetenek Sınavı Ne Zaman 2021 2022?
 3. Besyoda mülakat kalktı mı?
 4. Beden eğitimi bölümüne nasıl girilir?
 5. 2021 Besyo tercihleri ne zaman?
 6. Spor yöneticiliği için mülakat var mı?
 7. Rekreasyon için mülakat var mı?
 8. Beden eğitimi öğretmenleri kaç puanla atanıyor?
 9. Beden Eğitimi mülakatlarında neler yapılıyor?
 10. Besyo Parkuru kaç saniye?
 11. Hacettepe Besyo nasıl girilir?
 12. Spor Yöneticiliği Beden Eğitimi öğretmeni olabilir mi?

Akdeniz Üniversitesinde Besyo var mı?

Antalya şehrimizde bulunan Akdeniz Üniversitesinin Besyo – Spor Bilimleri Fakültesinin bölümlere kontenjanları 2021 yılı itibari ile şu şekildedir; Beden Eğitimi Öğretmenliği: toplamda 36 öğrenci alınacaktır. ... Antrenörlük Eğitimi: toplamda 40 öğrenci alınacaktır. Rekreasyon Eğitimi: toplamda 36 öğrenci alınacaktır.

Besyo yetenek Sınavı Ne Zaman 2021 2022?

Başvurular 23-24-25 Ağustos 2021 tarihlerinde online olarak yapılacaktır. Özel Yetenek Sınavları 1-2-3 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Besyoda mülakat kalktı mı?

Konu ile ilgili olarak YÖK başkanlığından bir açıklama yapılarak Besyo bölümleri içerisinde bulunan, rekreasyon, antrenörlük ve spor yöneticiliği , öğretmenlik gibi bölümlerinde Yetenek sınavlarının ve Mülakatların kalkmadığı ve özel yetnek sınavları ile devam edeceği duyurulmuştur.

Beden eğitimi bölümüne nasıl girilir?

Lise ve dengi eğitiminden mezun olan kişiler yükseköğretim kurumunun belirlemiş olduğu üniversite sınavına girmelidir. Üniversite sınavında ise BESYO bölümüne hazırlanarak tercih yapmalıdır. Üniversite sınavında baraj puanını aşan adaylar BESYO için yetenek sınavlarına girebilirler.

2021 Besyo tercihleri ne zaman?

BESYO sınav tarihleri güncel | Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte milyonlarca adayı telaş sardı. YKS tercihleri 5-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Spor yöneticiliği için mülakat var mı?

Mülakata katılacak adayların sınav saatinden 15 dakika önce (kimlikleri ile birlikte) sınav salonu önünde hazır bulunmaları gerekmektedir. ... Randevu günü ve saatinde değişiklik yapılamamaktadır.

Rekreasyon için mülakat var mı?

Rekreasyon bölümü, Elektronik Rekreasyon Laboratuvarı isimli Türkiye'deki tek rekreasyon laboratuvarına sahiptir. ... Bu laboratuvar, öğretim elemanlarımızın bilimsel araştırmalarında işbirliği yaptığı deneklerle görüşme ve mülakat yapabilmesine olanak sağlayan bir laboratuvardır.

Beden eğitimi öğretmenleri kaç puanla atanıyor?

Beden Eğitimi Öğretmenliği Atama Taban Puanları (SON 4 YIL)
Alan AdıAtama YılıKPSS Taban Puanı
Beden Eğitimi Öğretmenliği2019 AĞUSTOS76,72279
Beden Eğitimi Öğretmenliği2019 ŞUBAT9,45173
Beden Eğitimi Öğretmenliği2018 TEMMUZ77,01056
Beden Eğitimi Öğretmenliği2017 TEMMUZ74,91026
2 satır daha

Beden Eğitimi mülakatlarında neler yapılıyor?

BESYO ÖZEL YETENEK SINAV ÇEŞİTLERİ
 • Koordinasyon Parkuru.
 • Branş
 • Özgeçmiş
 • Koşular.
 • Sözlü Mülakat.
 • Dayanıklılık.
 • Cimnastik.
 • Motorsal Testler. KOORDİNASYON PARKURU.

Besyo Parkuru kaç saniye?

(4) Parkuru tamamlama süresi; kadın adaylar için maksimum 135 saniye, erkek adaylar için maksimum 90 saniye'dir. Parkuru tamamlama süresinden daha kötü derecelerde tamamlayan adayların o hakkı değerlendirmeye alınmayacaktır.

Hacettepe Besyo nasıl girilir?

Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Programına ve Rekreasyon Bölümü, Rekreasyon Programına 20 yılında TYT sınavına girmiş ve en az 220.000 (OBP eklenmemiş ham puan) puan ve üzeri almış olanların başvuruları kabul edilecektir.

Spor Yöneticiliği Beden Eğitimi öğretmeni olabilir mi?

Spor yöneticiliği bölümü mezun olan kişiler beden eğitimi öğretmenliği yapabilirler. Bunun için ön lisans eğitimlerini lisans eğitimine tamamlaması gerekmektedir. Aynı zamanda lisans eğitimine tamamladıktan sonra formasyon eğitimini de tamamlaması gerekiyor.