Marmara diplomalar ne zaman çıkar?

İçindekiler:

 1. Marmara diplomalar ne zaman çıkar?
 2. Mezun olan öğrenciye ait diploma üzerinde hangi bilgiler yer alır?
 3. Ortaokul diploma numaramı nasıl öğrenebilirim?
 4. Diplomayı kim hazırlar?
 5. Diploma kaç ayda çıkar?
 6. Diploma doğrulama belgesi nedir?
 7. Diplomada hangi bilgiler yazar?
 8. Ortaokul diploması almak için ne yapmalıyım?
 9. Diploma kayıt örneği nasıl alınır?
 10. Diploma kaç günde çıkar?
 11. Mezun oldum diplomamı nasıl alırım?
 12. Diploma doğrulama belgesi nasıl alınır?
 13. E devlette lise diploma görünür mü?
 14. Diplomada mezuniyet tarihi yazar mı?

Marmara diplomalar ne zaman çıkar?

Bu bilgi öğrencinin not döküm belgesinde belirtilir. MADDE 10 - (1) Her sınav dönemi sonunda öğrenimlerini başarı ile tamamlayıp ilgili Birim Yönetim Kurulunca mezuniyetine karar verilen; yazı ve e-posta ile bir liste halinde Daire Başkanlığına bildirilen mezun öğrencilere 6 (altı) ay içinde diploma düzenlenir.

Mezun olan öğrenciye ait diploma üzerinde hangi bilgiler yer alır?

b) Diplomanın arka yüzünde;
 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası/Yabancı Uyruklular için Pasaport Numarası,
 • Diploma numarası,
 • Üniversiteye kayıt tarihi,
 • Eğitim dili,
 • Ağırlıklı genel not ortalaması,
 • Mezuniyet tarihi,
 • Mezuniyet Dönemi.
 • Diploma düzenleme tarihi,
Daha fazla öğe...

Ortaokul diploma numaramı nasıl öğrenebilirim?

Diploma notunuzu E Okul-Öğrenci Girişi ile sisteme girerek öğrenebilirsiniz. e-okul sistemi okulların kapanmasıyla biraz rahatlarken LYS, TEOG ve PYBS sınavı sonrası yine öğrencilerin en çok ziyaret ettiği siteler arasında... e-okul'a öğrencinin T.C. kimlik numarası ve öğrencinin okul numarasını girmeniz gerekmektedir.

Diplomayı kim hazırlar?

Mezuniyet belgeleri fakültelerde dekan, enstitülerde enstitü müdürü, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında müdür tarafından imzalanır. Bu belge bir defaya mahsus olmak üzere verilir.

Diploma kaç ayda çıkar?

Diplomalar, öğrencinin mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır. Diploması hazır olan öğrencilerin okulunun Birim Öğrenci İşlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Diplomalar şahsın kendisine ya da noter vekâleti ile üçüncü şahıslara verilir.

Diploma doğrulama belgesi nedir?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) diploma sahteciliğini engellemek için e-Devlet üzerinden sunduğu hizmetle doğrulama kodlu mezuniyet belgesi alımını sağlıyor. 'Mezun Sorgulama ve Doğrulama Sistemi' hizmetiyle diploma doğrulaması yapılabiliyor.

Diplomada hangi bilgiler yazar?

Diplomanın ön yüzünde, öğrencinin adı-soyadı, öğrenim gördüğü fakülte / yüksekokul veya enstitünün adı, bölüm, anabilim / anasanat dalının adı (bilim dalı/alan adı), diploma numarası, eğitim-öğrenim süresi, öğretim programı, öğrenim gördüğü düzeyin derecesi ve mezuniyet tarihi bulunur.

Ortaokul diploması almak için ne yapmalıyım?

İlkokul, ortaokul ve lise diploması almak isteyenler kendilerine en yakın Halk Eğitim Merkezlerine giderek detaylı bilgi alabilirler ve gerekli evraklarla oradan başvuru yapabilirler.

Diploma kayıt örneği nasıl alınır?

Diplomayı alacak kişi bir dilekçe ile başvuruyu şahsen yapmalıdır. Okul müdürlüğünden talep edilen diploma kayıt örnekleri için müdürlük, dilekçeyi yazan kişinin almış olduğu belge ile bir başka okula yazılmadığını saptadıktan sonra, dilekçenin arka yüzüne ya da altına, tasdikli diploma kayıt örneği ek 14 vermektedir.

Diploma kaç günde çıkar?

Diplomalar, öğrencinin mezun olduğu tarihten itibaren en geç bir ay içerisinde hazırlanır. Diploması hazır olan öğrencilerin öğrenci kimlik kartları ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kimlik kartı olmayan öğrenciye diploması teslim edilmez.

Mezun oldum diplomamı nasıl alırım?

2014 yılı ve sonrasında mezun olduysanız, geçici mezuniyet belgesi ve öğrenci kimlik kartınız ile birlikte; daha eski yıllarda mezun olmuş iseniz sadece nüfus cüzdanınız ile birlikte Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı diploma birimine müracaat etmeniz halinde diplomanızı alabilirsiniz.

Diploma doğrulama belgesi nasıl alınır?

E-Devlet üzerinden diploma doğrulaması da yapılabiliyor. e-Devlet şifrenizle sisteme girdiğinizde YÖK hizmetleri altında bulunan 'Yükseköğretim Mezun Belgesi Doğrulama' hizmetini seçtiğinizde diplomanızı kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

E devlette lise diploma görünür mü?

E-Devlet üzerinden açık lise mezuniyet belgesi almak için yine e-Devlet sistemine girerek arama bölümüne "Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgeleri Sorgulama" yazıp açık öğretim lise belgenizi rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Diplomada mezuniyet tarihi yazar mı?

Mezuniyet Tarihi Nerede Yazar? Mezuniyet tarihi e-Devlet, e-Okul, Okul Bilgi Sistemi gibi elektronik sistemler üzerinde bulunur. Ayrıca pek çok kişi mezuniyet tarihini öğrenmek için söz konusu okulun diplomasına bakmaktadır. Ancak mezuniyet tarihi diplomaların üzerinde yazmamaktadır.