ÖSYM ile nasıl iletişime geçilir?

İçindekiler:

 1. ÖSYM ile nasıl iletişime geçilir?
 2. ÖSYM nasıl soru sorabilirim?
 3. ÖSYM engelli kaydı nasıl yapılır?
 4. ÖSYM YU Numarası ne demek?
 5. ÖSYM iletişim hangi saatlerde açık?
 6. ÖSYM Genel Amaçlı Dilekçe Örneği nereye gönderilir?
 7. ÖSYM soruları kim hazırlıyor?
 8. Engel Bilgi Formu nereden alınır?
 9. Ais ne demek ÖSYM?
 10. KPSS başvurusu için okullar kaça kadar açık?
 11. ÖSYM Koordinatörlükleri açık mı?
 12. ÖSYM dilekçe kargo ile gönderilir mi?
 13. ÖSYM sorusuna nasıl itiraz edilir?
 14. ÖSYM sorularını kim hazırlıyor 2020?
 15. Sınav soruları nerede saklanıyor?

ÖSYM ile nasıl iletişime geçilir?

 1. ÖSYM - Ulaşım ve Haberleşme.
 2. Adres: ÖSYM 06800 Bilkent / ANKARA.
 3. Telefon: 444 6796 (OSYM) (Çağrı Merkezi)
 4. DİKKAT : Adaylar, "yeniden belge çıkarılması, sınav sonuçlarının incelenmesi vb. " isteklerini, ilgili sınav kılavuzlarındaki genel amaçlı dilekçe örneğini kullanarak merkezimize yazılı olarak yapacaklardır.
Daha fazla öğe...

ÖSYM nasıl soru sorabilirim?

Artık isteyen herkes Türkiye'nin her yerinden 444 67 96/ÖSYM'yi arayarak 7 gün 24 saat bize ulaşabilecek'' diye konuştu.

ÖSYM engelli kaydı nasıl yapılır?

Başvurularını Başvuru Merkezi aracılığıyla veya bireysel olarak internetten yapan engeli/sağlık sorunu olan adayların, başvuru süresi içinde, verdikleri bilgileri doğrulayan sağlık raporlarının onaylı bir örneğini ve Aday Başvuru Kayıt Bilgileri Formu ile Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formunu durumlarını anlatan bir ...

ÖSYM YU Numarası ne demek?

YU Numarası Nedir? YU Numarası; T.C. Kimlik Numarası olmayan adayların ÖSYM tarafından düzenlenen herhangi bir sınava başvurabilmeleri için sahip olmaları gereken üyelik numarasıdır.

ÖSYM iletişim hangi saatlerde açık?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Haftalık Çalışma Saatleri
Pazartesi:08.30 – 17.00
Salı:08.30 – 17.00
Çarşamba:08.30 – 17.00
Perşembe:08.30 – 17.00
Cuma:08.30 – 17.00
2 satır daha

ÖSYM Genel Amaçlı Dilekçe Örneği nereye gönderilir?

Adaylar doldurdukları dilekçeyi PTT kanalıyla "ÖSYM DMS Bürosu"na gönderebilirler ya da şahsen "Karyağdı Sokak, No: 28, Aşağıayrancı / ANKARA" adresindeki ÖSYM Ankara Bürosuna verebilirler. Sınava bir hafta kalıncaya kadar Merkezimize ulaşan dilekçeler işleme konur; daha sonra gelen dilekçeler işleme konmaz.

ÖSYM soruları kim hazırlıyor?

ÖSYM kendi yaptığı tüm sınavların sorularını kendisi hazırlıyor.

Engel Bilgi Formu nereden alınır?

Bu formu dolduran adayların, verdikleri bilgileri doğrulayan sağlık raporlarını, durumlarını anlatan bir dilekçe ekinde “ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06538 Bilkent-ANKARA adresine postalamaları zorunludur. Engel Bilgi Formu ise ÖSYM'ye gönderilmeyip, başvuru merkezine teslim edilecektir.

Ais ne demek ÖSYM?

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi - Sisteme Giriş

KPSS başvurusu için okullar kaça kadar açık?

ÖSYM bürolar 08:30-12:30 / 13:30-17:00 saatlerinde hizmet vermektedir. ÖSYM; KPSS, ALES, DGS, LGS, YKS, YDS, DUS, KPDS, İSG, TUS gibi sınavları düzenlemekle görevlidir. Adaylar, sınavlara internet üzerinden başvuru yapabildiği gibi ÖSYM'nin bürolarından da başvurabilmektedir.

ÖSYM Koordinatörlükleri açık mı?

İşte 2020 ÖSYM çalışma saatleri... ÖSYM büroları, sabah 08:30'da açılır ve 12:30'a kadar çalışmaya devam eder. ... ÖSYM büroları hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir, ancak yoğun sınav dönemlerinde hafta sonu çalışması da yapılabilmektedir.

ÖSYM dilekçe kargo ile gönderilir mi?

ÖSYM'ye yapılacak yazışmalarda mutlaka Genel Amaçlı Dilekçe örneği kullanılmalıdır. Dilekçe örneği çıktını çıktısını sonra ilgili mavi tükenmez kalemle doldurduktan sonra banka dekontunu da ekleyip posta / kargo yoluyla göndermelisiniz. Faks yoluyla gönderilen dilekçeler işleme alınmaz.

ÖSYM sorusuna nasıl itiraz edilir?

ÖSYM İtiraz Bilgileri
 1. Öncelikle göndereceğiniz dilekçeyi bizzat elden ÖSYM'ye ulaştırmanız ya da mektup (kargo) olarak göndermeniz gerekmektedir. ...
 2. İtiraz dilekçesi doldurmadan önce sınav başvuru işlemlerinde kullandığınız T.C. ...
 3. ÖSYM tarafından Genel Amaçlı Dilekçe Örneği'ni buradan indirebilirsiniz.
Daha fazla öğe...

ÖSYM sorularını kim hazırlıyor 2020?

ÖSYM, sınav sorularının hazırlanmasında kendi bünyesindeki alan uzmanlarından, alanla ilgili yükseköğretim kurumlarındaki akademisyenler ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlardan destek alıyor.

Sınav soruları nerede saklanıyor?

- ÖSYM'de hazırlanmış olan sorular, 'sır cihazı'yla matbaaya taşınıyor. Bu soruların geride bir kopyasının olması doğru değil. Onlar matbaaya gidiyor, matbaadaki kasada saklanıyor.