adplus-dvertising

Yasin suresi hangi niyetle okunursa?

İçindekiler:

  1. Yasin suresi hangi niyetle okunursa?
  2. Yasin suresi 9 ayet neden okunur?
  3. 41 yasin nasıl okunur Dilegin kabul olmasi için?
  4. Fetih suresi hangi vakitte okunur?
  5. Fetih suresi dilek için okunur mu?
  6. Fetih suresinin faziletleri nelerdir?
  7. Vakıa Suresi dilek için okunur mu?

Yasin suresi hangi niyetle okunursa?

Kırk bir Yasin ne niyet için okunursa okuyan kimsenin muradı hasıl olur.Bu kırk bir Yasin yedi güne bölünerek sabah namazından sonra okunursa daha tesirli olur. "Allah Teala'nın rızası için geceleyin Yasin'i okuyan kimse affolunur." "Sure-i Yasin'i geceleri okuyan kimseye Kur'an'ı yedi defa okumuş gibi ecir verilir."

Yasin suresi 9 ayet neden okunur?

Yasin Suresi 9. Ayet-i Kerimesi, Tehlikelerden Korunmak İçin önemlidir. Tehlike anında aşağıdaki Ayeti 7 kere okuyup her okuma sonrasında üfleyiniz. Allah'ın izniyle o tehlikeli durumdan o an kurtulursunuz.

41 yasin nasıl okunur Dilegin kabul olmasi için?

Yasin süresini okurken her hangi bir niyet için ” Selamün kavlen min rabbin rahim.” âyetine gelince 818 defa okur sonra Yasin süresine devam eder bitirse,her ne hayırlı dileği varsa,her ne sıkıntısı varsa Allah kabul eder.

Fetih suresi hangi vakitte okunur?

Fetih suresi, günlük hayatımızda namazda veya namazın dışında okunması tavsiye edilir. Bazı hadislere göre Fetih Suresinin faziletleri şöyledir: - Peygamber Efendimiz (s.a.s) buyurmuştur ki: 'Her kim namazdan sonra veya önce Fetih Suresini okursa benimle birlikte Mekke'nin fethinde bulunmuş gibidir.

Fetih suresi dilek için okunur mu?

Fetih suresinin bazı havasları 1-Her dileğin kabulü için günde 7 defa okunursa biiznillah her muradı gerçekleşir. 2-Günde en az 1 defa okuyan tüm kötülüklerden ve zararlardan korunur. Her işi hayırlı ve bereketli olur.

Fetih suresinin faziletleri nelerdir?

Fetih Duası Faziletleri ve Faydaları - Yedi defa Fetih Suresi okuyan kişinin duaları kabul olur. - Günde bir kez okuyan kişilere kötülükler uğramaz. - Sıkıntısı olan kişiler nafile namazıyla birlikte Fetih Suresi okursa sıkıntılarından ve dertlerinden kurtulur.

Vakıa Suresi dilek için okunur mu?

Vakıa suresi, Kuran-ı Kerim'in 96 ayetten oluşan ve dua hükmünde okunan surelerinden biridir. Kısa ayetlerden teşekkül eden bu sure yüzyıllardır müminler tarafından dilek ve hacetlerin gerçekleşmesini niyaz etmek üzere okunmaktadır.