Burslu olunca ne oluyor?

İçindekiler:

 1. Burslu olunca ne oluyor?
 2. %25 indirimli ne demek?
 3. Burs nasıl alınır?
 4. Burs kimlere verilir?
 5. Lisede nasıl burs alabilirim?
 6. Burs için nereye başvurabilirim?
 7. Aynı anda kaç yerden burs alınabilir?
 8. Üniversite Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?
 9. Lise burs başvuruları ne zaman?
 10. Lise öğrencilerine burs veriliyor mu?
 11. Lise öğrencilerine burs ne kadar?
 12. 2021 burs başvuruları ne zaman?
 13. 2021 Bursluluk parası ne kadar?
 14. Acunmedya burs veriyor mu?
 15. 2021 burs başvurusu nasıl yapılır?
 16. YTB bursu kimlere verilir?
 17. E-devlet burs başvurusu ne zaman?
 18. Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs kimlere verilir?
 19. 75 TL burs kimlere verilir?
 20. Vakıf bursu geri ödemeli mi?
 21. Vakıflara burs başvurusu nasıl yapılır?
 22. Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Burs ücreti ne kadar?
 23. Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvurusu Ne Zaman Açıklanacak?
 24. Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvurusu Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2020?

Burslu olunca ne oluyor?

Burslu kavramı Türkiye içerisinde yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır. Bu tanımdanda anlayabileceğiniz üzere burs öğrenciye karşılıksız aylık verilen bir paradır.

%25 indirimli ne demek?

Buradan anlaşılabileceği üzere % 25 burs kazanmış birisi üniversitenin yıllık ücretinin üzerinden yüzde 25 indirim kazanmış olacaktır. Yani yüzde 25 burs yıllık ücret üzerinden uygulanan yüzde 25 indirimdir diyebiliriz. Özetle yıllık ücreti 50.

Burs nasıl alınır?

Devlet bursu için üniversite öğrencisi başvuru yapmak istiyorsa iki farklı şekilde başvuru yapabilmektedir. İlk olarak E-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait Burs/Öğrenim Kredisi Başvurusu bölümünde gerçekleştirebilirler. İkinci başvuru yöntemi ise; KYK resmi internet sitesinde başvuru yapabilirler.

Burs kimlere verilir?

KYK Devlet Bursu Almada Öncelikli Olan Öğrenciler Şehit Ve Gazi Çocukları, Şehit Bekar İse Bekar Kardeşi, Gazi Bekar İse Kendisi Önceliklidir.

Lisede nasıl burs alabilirim?

Yana Yakıla Burs Arayan Öğrenciler İçin Burs Veren 13 Kurum

 1. Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) TESYEV bursu, lise ve devlet üniversitesi öğrencilerine dokuz ay süreyle veriliyor. ...
 2. Türk Eğitim Vakfı (TEV) ...
 3. 3. Hukuk Araştırma Vakfı ...
 4. Tekfen Vakfı ...
 5. İzmir Ticaret Borsası ...
 6. Türkiye Milli Kültür Vakfı ...
 7. 7. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ...
 8. 8. Sabancı Vakfı - Vista.

Burs için nereye başvurabilirim?

Üniversite Öğrencileri Toplanın! Burs Veren Kurumların Sıralı Tam Listesi

 • Toplum Gönüllüleri Vakfı ...
 • Türk Eğitim Vakfı ...
 • Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği. ...
 • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı ...
 • Sabancı Vakfı ...
 • Sütaş ...
 • Nef Vakfı ...
 • Vehbi Koç Vakfı

Aynı anda kaç yerden burs alınabilir?

Evet! Aynı anda birden fazla kuruma başvurmalısınız. Burs çıkma ihtimalini arttırmak için şartlarına uyduğunuz kadar bursa başvuru yapmak oldukça önemli.

Üniversite Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

 1. KYK başvurusu nasıl yapılır? Burs-kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrencilerin 28 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden başvurması gerekiyor. ...
 2. Son gün 3 Kasım. 3 Kasım Salı günü saat 23.

  Lise burs başvuruları ne zaman?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen 2020-2021 eğitim yılı burs başvuruları; Ortaöğrenim (ilkokul, ortaokul, lise) Bursu: 01 Ekim 2020-15 Ekim 2020.

  Lise öğrencilerine burs veriliyor mu?

  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine devlet yardımı Devlet ilk, ortaokul ve lise öğrencilerine sınav yaparak başarılı öğrencilere burs vermektedir. Bu sınavlara 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar ile 9, 10 ve 11. Sınıflar katılabiliyor.

  Lise öğrencilerine burs ne kadar?

  310 TL olan burs ücreti 2021 yılında zamlı olarak ödenecek. 2021 yılında bu ücretin ilk 6 ay 330 TL olması bekleniyor. Henüz 2021 yılı için resmi bir açıklama yapılmadı. İOKBS bursu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. İOKBS burs ücreti her ayın 15'ine kadar hesaplara ödenir.

  2021 burs başvuruları ne zaman?

  Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda burs almak isteyen öğrencilerin KYK burs ve kredi son başvuru tarihi 11 Aralık 2020 Cuma olarak belirlendi. Öğrenciler bu tarihe kadar kefaletname ve sözleşme onayını yapmak zorunda. Bu tarih yurt dışında yaşayan öğrenciler için 15 Ocak 2021 olarak belirlendi.

  2021 Bursluluk parası ne kadar?

  İOKBS bursu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmekte. İOKBS burs miktarının 2021 yılının ilk altı ayı 340 TL, ikinci 6 ayında 370 TL civarında. Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri her ay yapılıyor.

  Acunmedya burs veriyor mu?

  Yeni projeleri değerlendiren, gençlerin önüne açan Acun Medya belki de burs konusunda da sizlere destek olabilir. Resmi web sitesinde yer alan iletişim bölümünden Acun Medya'ya ulaşabilir ve burs talebinde bulunabilirsiniz.

  2021 burs başvurusu nasıl yapılır?

  Adaylar başvurularını, 3 Kasım Salı günü saat 23.

  YTB bursu kimlere verilir?

  Uygun Gruplar:

  • Tüm ülkelerin vatandaşları
  • Mezunlar veya mevcut eğitim öğretim yılının sonunda mezun olacak olanlar (2021 Ağustos ayından önce)
  • Araştırmacılar ve akademisyenler.

  E-devlet burs başvurusu ne zaman?

  Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrencilerin 28 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden başvurması gerekiyor. BAŞVURULARDA SON GÜN NE ZAMAN? 3 Kasım Salı günü saat 23.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs kimlere verilir?

  VGM BURSU KİMLERE VERİLİR? Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

  75 TL burs kimlere verilir?

  VGM BURSU KAÇ TL? 2020-2021 eğitim yılında; ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine ise aylık 300,00 TL burs imkanı sağlanmaktadır. Türkiye'deki yükseköğretim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu öğrencilere ise 600,00 TL burs verilmesi planlanmaktadır.

  Vakıf bursu geri ödemeli mi?

  Yükseköğrenimde okuyan ve ihtiyaç sahibi olan öğrenciler, VGM burs başvurusu ekranı hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Zira, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından aylık 300 TL geri ödemesiz olarak burs desteği verilecek.

  Vakıflara burs başvurusu nasıl yapılır?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuruları kurum web sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden alınır. Başvurular bilgisayar, akıllı telefon ve tablet üzerinden yapılabilir. Ancak akıllı telefon ve tabletlerde cihaz işletim sisteminin sürümünden kaynaklı sorunlar yaşanabilmektedir.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Burs ücreti ne kadar?

  2020'de orta öğrenim öğrencilerine aylık 75 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 300 TL, Türkiye'deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine de 600 TL burs verilmektedir.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvurusu Ne Zaman Açıklanacak?

  Geçtiğimiz yıl ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 25 Kasım, yükseköğrenim burs başvuru sonuçlar ise 2 Ocak'ta açıklanmıştı. VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? * 2020 – 2021 öğretim dönemi VGM burs başvurusu, 15 Ekim-30 Ekim 2020 tarihleri arasında www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacak.

  Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvurusu Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2020?

  2020-2021 EĞİTİM YILI BURS BAŞVURULARI Ortaöğrenim başvuru sonuçları 20.