Elektrik süpürgesi olmasaydı ne olurdu?

İçindekiler:

 1. Elektrik süpürgesi olmasaydı ne olurdu?
 2. Ağaçlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?
 3. Ütü olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?
 4. Çamaşır makinesi olmasaydı ne olurdu?
 5. Telefon olmasaydı ne olurdu kısaca?
 6. Buzdolabı olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?
 7. Araba olmasaydı ne olurdu?
 8. Uçak olmasaydı hayatımız nasıl zorlaşırdı?
 9. Yazı olmasaydı ne olurdu?
 10. Yazı olmasaydı ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?
 11. Takvim olmasaydı ne olurdu?
 12. Işık olmasaydı ne olurdu?
 13. Çevremizdeki Işık Kaynakları olmasaydı ne olurdu?
 14. Işığın yetersiz olduğu durumlarda hangi sorunlar ortaya çıkar?
 15. Işığın Görmedeki rolü nedir 3 sınıf?
 16. Işık olmadan canlılar yaşayabilir mi?
 17. Çevremizdeki varlıkları ne sayesinde görürüz?
 18. Canlı varlıklar nasıl tepki verir?
 19. Canlılar özellikleri nelerdir 3 sınıf?

Elektrik süpürgesi olmasaydı ne olurdu?

Elektrik süpürgesi olmasaydı her yeri silerek temizlemeye çalışırdı ve çok yorulurdu. Elektrikli süpürge olmadan önce halıları sopayla vurarak temizliyorlarmış insanlar, ne kadar çok yoruluyorlarmış. Elektrikli süpürge, mucit Hubert Booth'un evde hayatı kolaylaştıran önemli icatlarından biridir.

Ağaçlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

Yeraltı su kaynaklarının oluşumuna da ağaçların etkisi büyüktür. Ormanlar topraklarımızın yok olmasını önler, ağaç olmazsa erozyon sonucunda toprağımız kalmaz. Kullandığımız birçok araç gereç, eşya vb. ağaçtan yapılmaktadır. Önemli bir hammadde kaynağımızdır.

Ütü olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

Doğrulanmış Cevap Merhaba , ✔Öncelikle ütü elektrikle çalışan,kiyafetlerimizi düzgün yapan alettir ve çok önemlidir. Elektrikli ütü olmasaydı hayatımız çok zor ve perişan olurdu. Yani zorlanirdik.

Çamaşır makinesi olmasaydı ne olurdu?

Çamaşır yıkamak zorlaşırdı. ☼ Çamaşırlar fazla temiz olmayabilirdi. ☼ Elle yıkamak zorunda kalındığından çamaşır yıkamak için daha fazla su, vs. giysilerin temiz olması için bir kaç şeye daha ihtiyaç olduğundan tasarruf fazla yapılamamış olunurdu. ...

Telefon olmasaydı ne olurdu kısaca?

İnsanlar önceki çağlarda olduğu gibi zorlanırdı. Önceden yapıldığı gibi mektup,kuş yardımıyla veya da dumanla iletişime geçerlerdi.Telefon olmasaydı internet olmazdı. Öğrenciler araştırma ödevlerini yaparken zorlanırlardı.

Buzdolabı olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

>Buzdolabı besinleri korur ve onların bayatlamasını engellediği için buzdolabı olmasaydı besinlerimiz bayatlardı ve biz ya aç kalırdık ya da onları yediğimiz vakit hasta olurduk.Bu ölüme kadar gidebilir.

Araba olmasaydı ne olurdu?

Araba bizim ulaşım ihtiyacımızı giderir. Arabalar sayesinde kısa surede istediğimiz yere gidebiliyor,gezebiliyoruz. ... Arabaların dumanları,benzinleri olmazdı sürekli doğamız bunlarla dolu olmazdı ve çevremiz daha temiz olurdu. Araba olmasaydı, trafikler azalırdı toplu taşıma kullanılırdı.

Uçak olmasaydı hayatımız nasıl zorlaşırdı?

Cevap. uçak olmasaydı ülkeden ülkeye gezinmek zor olurdu ve ülkeden ülkeye eskiden gemiyle gidiyorlardı ve aylar alıyordu ülkeye varmaya bazende eğer çok uzaksa 1 yıl sürede varıyorlardı.

Yazı olmasaydı ne olurdu?

İletişim kurmakta zorlanırdık.İletişim kurmak için sembol kullanarak veya resim çizerek iletişim kurabilirdik.Yazı olmasaydı,herhangibi sorunumuzu anlatmakta zorlanırdık.Farklı semboller kullanmak ise zor olurdu.Çünkü her ülkenin alfabesi,harfleri farklıdır.Bu yüzden sembollerle iletişim kurmak biraz zor olabilirdi. ...

Yazı olmasaydı ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?

Özet: Yaz olmasaydı insanlar iletişim çeşitliliği azalırdı ve uzaktan uzağa internet veya farklı bir şekilde haberleşemezdi, bunun yanı sıra hikayeler gibi yazı türleri olmazdı ve bu nedenle yazarlar da olamazdı. Yani insanlık tarihinde yazı olmasaydı insanlar için bir eksiklik olurdu.

Takvim olmasaydı ne olurdu?

▶Tarihi bilemezdik. ▶Günleri karıştırabilirdik. ▶Ayları saatleri hiç bir şeyi bilemezdik. Kısacası takvim hayatımızda çok önemlidir o olmazsa eğer zaten zamanın geçiş hızını da bilemezdik saat de ise yarar yine de ancak takvim saatten daha çok gerekirdi çünkü ay ve günleri bilmezsek insan hayatı çok zorlaşirdı.

Işık olmasaydı ne olurdu?

Çevremizdeki varlıkları göz duyu organımızla görürüz ve tanırız. Işık miktarı azaldıkça görme zorlaşır. ... Hiç ışık olmayan ortamlarda görme olayı gerçekleşmez.

Çevremizdeki Işık Kaynakları olmasaydı ne olurdu?

Cevap: Işık olmasaydı gözümüzün önünün görmezdik her yer karanlık olurdu.Çiçekler büyümezdi ve ağaçlar büyümezdi bu nedenle oksijenimiz azalabilirdi çiçekler büyümediği için hayvanlarımızda bu konuda kötü etkilenebilirdi.

Işığın yetersiz olduğu durumlarda hangi sorunlar ortaya çıkar?

- Işığın uzun süre yetersiz olduğu durumlarda göz bozukluklara neden olabilmekte ve migren ataklarına yol açabilmektedir. - Yetersiz aydınlatmanın işyerlerinde verim düşüklüğüne ve kişinin moral ve fiziksel sağlığı üzerinde kötü sonuçları olacaktır.

Işığın Görmedeki rolü nedir 3 sınıf?

Görme duyu organımız olan gözün, görevini yerine getirebilmesi için ışığa ihtiyaç vardır. Karanlık ortamlarda görme olayı gerçekleşmez. Görme olayının gerçekleşmesi için ortamdaki ışığın çevremizdeki nesnelerden yansıyıp gözümüze ulaşması gerekmektedir.

Işık olmadan canlılar yaşayabilir mi?

Doğrulanmış Cevap. dünyanın ısı ve ışık kaynağı güneştir. güneş olmasaydı dünya karanlığa gömülürdü. bitkiler ışık olmadığından fotosentez yapamazdı böylece oksijen kaynağı da kalmamış olurdu. havanın soğuk olmasından dolayı su kaynakları donardı. bu durumda nsanlar, hayvanlar ve bitkiler yaşayamazdı.

Çevremizdeki varlıkları ne sayesinde görürüz?

Biz cisimleri güneşin yaydığı ışık sayesinde görürüz. Yıldızlarda doğal ışık kaynaklarımızdandır. Kendi ışıklarını kendileri üretirler.

Canlı varlıklar nasıl tepki verir?

Canlılar dışarıdan ısı, basınç, koku, tat, acı gibi impuls adı verilen uyarılar alırlar. Aldıkları bu uyarılar sinir sistemi tarafından değerlendirilir, gerekli tepki verilir.

Canlılar özellikleri nelerdir 3 sınıf?

1-) Hücrelerden oluşma. 2-) Beslenme. 3-) Büyüme ve gelişme. 4-) Hareket etme.