Göbekli Tepe olayı nedir?

İçindekiler:

 1. Göbekli Tepe olayı nedir?
 2. Atiye konusu gerçek mi?
 3. Göbeklitepe Atiye sembolü gerçek mi?
 4. Atiye dizisinde ne anlatılmak isteniyor?
 5. Atiye dizisi kurgu mu?
 6. Atiye hangi yabancı diziye benziyor?
 7. Göbeklitepe nerede hikayesi?
 8. Atiye dizisi nereden esinlendi?
 9. Atiye konusu hangi kitaptan uyarlama?
 10. Atiye 2 sezon nerede çekildi?
 11. Atiye aslında kim?
 12. Atiye Şahmeran mı?
 13. Atiye 2 sezon kac bolum?
 14. Atiye 2 sezon ne zaman cekildi?
 15. Atiye kaç sezon yayınlandı?
 16. Atiye in konusu ne?
 17. Atiye kaç bölün?
 18. Atiye dünyada ne kadar izlendi?
 19. Aşk 101 Hangi ülkelerde izlendi?
 20. Türk dizileri hangi ülkelerde izleniyor?
 21. Atiye yurtdışında izleniyor mu?
 22. Hakan Muhafız yurtdışında izleniyor mu?
 23. Aşkı Memnu hangi ülkelere satıldı?
 24. Kuzey Yıldızı hangi ülkelere satıldı?
 25. Yaprak Dökümü hangi ülkelerde gösteriliyor?
 26. Fatmagülün Suçu Ne kaç ülkeye satıldı?

Göbekli Tepe olayı nedir?

Göbeklitepe veya Göbekli Tepe, Şanlıurfa il merkezinin yaklaşık olarak 22 km kuzeydoğusunda, Örencik köyü yakınlarında yer alan dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğudur. Bu yapıların ortak özelliği, T biçimindeki 10-12 dikilitaşın yuvarlak planda dizilmiş, aralarının ise taş duvarla örülmüş olmasıdır.

Atiye konusu gerçek mi?

Şanlıurfa Örencik Köyü yakınlarında olan Göbeklitepe'nin ilginç hikayesini mistik şekilde anlatan Atiye dizisinin konusu ise Göbeklitepe'de yapılan keşifler sonucu ortaya çıkan sembolun ressam Atiye'nin çocukluktan beri çizdiği sembolle aynı olması sonucu yaşananlar. Atiye dizisini televizyonda yayınlanmıyor.

Göbeklitepe Atiye sembolü gerçek mi?

Dizinin çözülmeyi bekleyen sembolünün farklı anlamları olduğu düşünülüyor. ... Ama sembol neyle ilgili olursa olsun Göbeklitepe ile doğrudan bir alakası yok. Dizide bu sembolün Göbeklitepe'de bulunduğunu gösteren sahne, senaryonun fantastik yanıyla ilgili yani gerçekte Göbeklitepe'de böyle bir sembol yer almıyor.

Atiye dizisinde ne anlatılmak isteniyor?

Dizide asıl anlatılmak istenen metafor bir kadının dönüşümü ve insanlığın dönüşümünün derin bağlantılarıdır. Atiye'nin annesi bu dönüşümü başaramaz ve reddeder. Atiye'nin anneannesi ise deli ve hasta olarak yaftalanmış ve başarılı olamamıştır. Bu dönüşümü ve derinliği gözler önüne serecek tek kadın Atiye'dir.

Atiye dizisi kurgu mu?

Şengül Boybaş'ın “Dünyanın Uyanışı” adlı kitabından uyarlanan dizi, gizemli macera türünde ve fantastik unsurlar barındırıyor... ... Dizi genelinde aksiyon unsuru pek yok ama tıkır tıkır ilerleyen bir kurgu var... Akıp giden bir diziAtiye”... İlk anından sonuna kadar...

Atiye hangi yabancı diziye benziyor?

Atiye'nin Bazı Ünlü Dizi ve Filmlerle Olan Benzerlikleri Hepimiz birbirimizin devamıyız.” Bu cümlelerde vurgulanan felsefe ünlü Alman dizisi Dark'ta ve Bulut Atlası filminde detaylıca işleniyor.

Göbeklitepe nerede hikayesi?

Göbeklitepe, Şanlıurfa kent merkezinin 18 kilometre kuzeydoğusunda Örencik Köyü yakınlarındadır. 12.

Atiye dizisi nereden esinlendi?

Netflix'in Atiye dizisi mahkemelik oldu! Atiye dizisi mahkemelik oldu. "Dünyanın Uyanışı" isimli kitaptan esinlenen dizi, kitabın yazarı tarafından mahkemeye verildi.

Atiye konusu hangi kitaptan uyarlama?

Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye'nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Atiye 2 sezon nerede çekildi?

Atiye Dizisi Hangi İl İlçede Çekiliyor? Şanlıurfa'da bulunuyor. Göbeklitepe 'de Beren Saat'in rol alacağı Netflix'in 2. Türk yapımı dizisinde de bu tarihi nokta işlenecek.

Atiye aslında kim?

Dizide Beren Saat'in canlandırdığı Atiye (hayır burada oyunculuk yeteneği mevzuuna girmeyeceğiz) sürekli olarak bahsettiğimiz sembolü resmeden, bundan başka hiçbir şey çizdiğini görmediğimiz bir ressam. Mehmet Günsür'ün hayat verdiği Erhan ise ömrünü tıpkı babası gibi Göbeklitepe'yi kazmaya adamış bir arkeolog.

Atiye Şahmeran mı?

Atiye her şeyden çok Şahmeran. ... Kadın Tanrıçaların yaşadığı topraklara Türkiye'ye ait Şahmeran yüce erdemleriyle ayrılıyor. Türk halkı güzel karakterini bu topraklara borçlu.

Atiye 2 sezon kac bolum?

Yeni sezon 8 bölümden oluşuyor…

Atiye 2 sezon ne zaman cekildi?

Yayıncı kuruluşun yapmış olduğu açıklamaya göre Atiye, 10 Eylül Perşembe günü 2. sezon tüm bölümleri ile yayında olacak. Başrollerini Beren Saat, Melisa Şenolsun, Metin Akdülger ve Mehmet Günsür'ün paylaştığı “Atiye” dizisi davalık oldu.

Atiye kaç sezon yayınlandı?

2

Atiye in konusu ne?

Şengül Boytaş'ın "Dünyanın Uyanışı" kitabından esinlenerek ekranlara uyarlanan Atiye dizisinin konusu aslında bir kendini bulma hikayesi de içeriyor. Sürükleyici ve mistik hikayesi ile Atiye, başta Göbeklitepe olmak üzere Anadolu'nun doğal güzellikleri ve kültürel mirasını da dünyaya tanıttı.

Atiye kaç bölün?

Atiye Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm? İngiliz yapımcı Alex Sutherland ( Argo ), Türkiye'nin OG Medya tarafından Netflix için hazırlanan 8 bölümlük gösteriye liderlik etti.

Atiye dünyada ne kadar izlendi?

Sadece değerli değil, aynı zamanda 190 ülkede, 158 milyondan fazla izleyici ile dünyanın en büyük yayın platformu. Netflix, önceki gece gerçekleşen galayla Türkiye'deki ikinci orijinal dizisi “Atiye”yi gösterime çıkardı.

Aşk 101 Hangi ülkelerde izlendi?

Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz ve Kubilay Aka gibi isimlerin rol aldığı 'Aşk 101' dizisi, Almanya, Fransa ve İspanya'nın aralarında bulunduğu 10 ülkede büyük ilgi gördü.

Türk dizileri hangi ülkelerde izleniyor?

Türk dizileri, özellikle Dubai ve Pakistan olmak üzere birçok Orta Doğu, Güney Amerika ve Balkan ülkelerinde severek izleniyor. 140'tan fazla ülkede 650 milyondan fazla izleyici ile buluşuyor ve bu talep de gün geçtikçe artıyor.

Atiye yurtdışında izleniyor mu?

Platform 2019 yılının son günlerinde ikinci Türk dizisi olan Atiye'yi aboneleriyle buluşturdu. ... Netflix'in ikinci Türk dizisi, yayınlanmasıyla birlikte sadece Türkiye değil, Netflix'in hizmet verdiği tüm ülkelerde izlenmeye başladı.

Hakan Muhafız yurtdışında izleniyor mu?

Hakan'ın mistik ve gizemli dünyasının kapısını arayanlar arasında Türkiye'den sonra en çok başta Brezilya ve Meksika olmak üzere, Latin Amerika ülkelerinde seyredildi. ... Bu iki ülkedeki toplam izlenme oranı Meksika'dakine eşdeğer. Hakan: Muhafız'ın Ortadoğu ve Avrupa'da da hatırı sayılır bir izleyici kitlesi var.

Aşkı Memnu hangi ülkelere satıldı?

Uluslararası alanda ihraç edilen ilk Türk dizisi, 1981'de Fransa'ya satışı yapılan 1975 yapımı TRT dizisi "Aşk-ı Memnu" oldu. İlk bölümü 1999'da yayımlanan "Deli Yürek" Kazakistan'a satılırken, Türk dizilerinin Arap dünyasındaki popülaritesi ise 2008'de büyük artış gösterdi.

Kuzey Yıldızı hangi ülkelere satıldı?

Eccho Rights firması Kuzey Yıldızı dizisinin 10 ülkeye satışı konusunda anlaşma sağladı. O ülkeler şöyle: Guatemala, El Salvador, Nikaragua, Dominik Cumhuriyeti, Honduras, Kosta Rika, Ekvador, Peru, Paraguay ve Bolivya.

Yaprak Dökümü hangi ülkelerde gösteriliyor?

Yaprak Dökümü Dizi, Hırvatistan ve Bulgaristan gibi ülkelerde gösterildi.

Fatmagülün Suçu Ne kaç ülkeye satıldı?

2010 yılında Kanal D'de ekranlara gelen, başrollerini Beren Saat ve Engin Akyürek'in paylaştığı Fatmagül'ün Suçu Ne' dizisi zirveden inmiyor. Yurt dışına en çok satılan diziler arasında birinci sırada yer alan dizinin 149 ülkeye satışı yapıldı.