Eş anlamlı anlamdaş kelime nedir?

İçindekiler:

 1. Eş anlamlı anlamdaş kelime nedir?
 2. Taş kelimesi eş sesli mi?
 3. Saz kelimesi sesteş midir?
 4. Saz eş sesli bir sözcüktür doğru mu yanlış mı?
 5. Yol kelimesinin eş sesli anlamı nedir?
 6. Yol kaç anlamı var?
 7. Mor eş sesli mi?
 8. Çıktık kelimesi sesteş midir?
 9. Söz kelimesinin eş seslisi var mı?
 10. Sestes nedir kısaca tanımı?
 11. Yara eş sesli mi?
 12. Sesteş ne demek Eodev?

Eş anlamlı anlamdaş kelime nedir?

Anlamdaş kelimesinin eş anlamlısı nedir 1 adet karşılığı bulunmaktadır. Anlamdaş ile aynı anlama gelen eş anlamlı kelimeler aşağıdaki gibidir; Anlamdaş sözcüğünün eş anlamlı kelimesi eş anlamlı sözcüğüdür. Bu iki kelime birbiri yerine kullanılabilir.

Taş kelimesi eş sesli mi?

Doğrulanmış Cevap ✿Yazılışları aynı olduğu halde anlamları farklı olan sözcüklerdir. Taş kelimesini eş seslisi; 1-Sert küçük kaya parçacıkları. 2-Bir şeyin fazlalığından dolayı taşması anlamındadır.

Saz kelimesi sesteş midir?

SELAM. Saz kelimesi es sesli bir kelimedir.

Saz eş sesli bir sözcüktür doğru mu yanlış mı?

Evet eş sesli kelimedir.

Yol kelimesinin eş sesli anlamı nedir?

=> Eş sesli ;yazılışları ve söylenişleri aynı ama anlamları tamamen farklı olan kelimelere eş sesli (sesteş) kelime denir. ... Yol kelimesi eş sesli bir kelimedir.

Yol kaç anlamı var?

Doğrulanmış Cevap. Yol kelimesi eş seslidir. Eş sesli: Yazılışları ve okunuşları aynı olup anlamları farklı olan sözcüklerdir. Yolun 2 anlamı vardır.

Mor eş sesli mi?

Mor kelimesi sesteş değildir. ... Yazılış şekilleri aynı ama anlamları aynı olmayan kelimelere eş sesli ya da diğer bir anlamıyla sestes kelime denir.

Çıktık kelimesi sesteş midir?

Önemli not!= Bir kelimenin sesteş olması için kelimeye ek getirilmemelidir. Çıktık kelimesi sesteş olamaz ancak çıkmak kelimesi sesteş olabilir.

Söz kelimesinin eş seslisi var mı?

Söz: Bir konu hakkında bilgileri yazılı olarak açıklamaya yarayan diğer anlamıyla özdeyiştir. Söz'ün seslisi : Kelimeler olarak söz. -Bana söylediği sözlerden hiç bir şey anlamadım.

Sestes nedir kısaca tanımı?

Yazılışları aynı olan ancak aralarında anlamca hiçbir bağ bulunmayan sözcüklerdir. Bu sözcüklerin kökleri de genelde farklıdır. Aynı sözcüğün yan ve mecaz anlamları sesteş kabul edilmez.

Yara eş sesli mi?

Cevap. Açıklama: Yara kelimesinin eş seslisi vardır. Yara kelimesi isim halinde, zarar gören doku anlamına gelirken eylem olarak kullanıldığında daha farklı bir anlam kazanır.

Sesteş ne demek Eodev?

Yazılışları ve okunuşları aynı, anlamları farklı olan sözcüklere eş sesli (sesteş) sözcükler denir.