Karabük tam olarak nerede?

İçindekiler:

 1. Karabük tam olarak nerede?
 2. Safranbolu önceden hangi ile bağlıydı?
 3. Karabük Kastamonu'dan ne zaman ayrıldı?
 4. Karabük Safranbolu ismi nereden geliyor?
 5. Bursa Karabük Safranbolu arası kaç km?
 6. Safranbolu Bursa kaç saat sürüyor?
 7. Bursa Safranbolu arası otobüsle kaç saat?
 8. Bolu ve Safranbolu arası kaç kilometredir?
 9. Safranbolu yedi göller arası kaç km?
 10. Safranbolu ile Bartın arası kaç km?
 11. Ankara Karabük Safranbolu arası kaç km?
 12. Safranbolu Ankara arası arabayla kaç saat?
 13. Ankara Safranbolu kaç saat sürüyor?
 14. Ankara Safranbolu otobüs kaç km?
 15. Abant Gölü Ankara arası kaç km?
 16. Ankara Safranbolu Nasıl Gidilir?
 17. Yedi Göller Ankara kaç km?
 18. 7 Göller Abant arası kaç km?
 19. 7 göller istanbul kaç km?
 20. Yedi Göller hangi ilde?
 21. 7 göllere Ne zaman gidilir?
 22. 7 göller nasıl gidilir?
 23. 7 göller ne yapılır?
 24. Yedigöllere sonbaharda hangi ayda gidilir?
 25. 7 göller mangal yapılır mı?
 26. Zonguldak 7 göller arası kaç km?

Karabük tam olarak nerede?

Karabük, Türkiye'nin kuzeyinde Batı Karadeniz Bölgesi'nde yer alan bir ildir. Çankırının Ovacık ve Eskipazar ile Zonguldak'ın Yenice, Safranbolu ve Eflani ilçelerinin 1995 yılında Karabük'e bağlanmasıyla Türkiye'nin 78. ili olmuştur. Karabük'ün Merkez ilçesi ile beraber 6 İlçesi, 2 Beldesi ve 270 Köyü Bulunmaktadır.

Safranbolu önceden hangi ile bağlıydı?

Safranbolu, 1927 yılında Zonguldak Vilayeti'ne bağlanmıştır. Safranbolu'ya bağlı bulunan Ulus Bucağı 1945'de, Eflani ve Karabük Bucakları 1953'de Safranbolu'dan ayrılarak ilçe haline getirilmiştir.

Karabük Kastamonu'dan ne zaman ayrıldı?

Karabük, 6 Haziran 1995 gün ve 22305 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 550 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Çankırı'dan; Ovacık ve Eskipazar ilçeleri ile Zonguldak'tan; Safranbolu, Yenice ve Eflani ilçelerinin birleştirilmesiyle Türkiye'nin 78. ili olmuştur.

Karabük Safranbolu ismi nereden geliyor?

Türkiye'de Dünya Mirası Listesi'nde yer alan 9 kültürel varlığımızdan biridir. Safranbolu ismini, bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan safrandan alır. Günümüzde ise oldukça turistik bir merkez halini almıştır. Safranbolu coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca idari ve ticari bir merkez olmuş.

Bursa Karabük Safranbolu arası kaç km?

BURSA, SAFRANBOLU arası 418 km olan bu mesafeyi, yaklaşık olarak 5 saat, 11 dakikada gidebilirsiniz. BURSA ile SAFRANBOLU arasındaki 418 kilometrelik bu mesafeyi, 100 kilometrede 6 litre yakıt tüketen bir araç ile yaklaşık olarak 25.

Safranbolu Bursa kaç saat sürüyor?

Bursa Safranbolu arası mesafe : 421 kilometre. Bursa Safranbolu arası süre : 5 saat 36 dakika.

Bursa Safranbolu arası otobüsle kaç saat?

Bursa - Safranbolu Popüler Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları
Otobüs FirmasıBilet FiyatlarıOrtalama Sefer Süresi
Kamil Koç120,00 TL6 Saat 34 Dakika
Efe Tur120,00 TL7 Saat 30 Dakika

Bolu ve Safranbolu arası kaç kilometredir?

SAFRANBOLU, BOLU arası 141 km olan bu mesafeyi, yaklaşık olarak 1 saat, 49 dakikada gidebilirsiniz. SAFRANBOLU ile BOLU arasındaki 141 kilometrelik bu mesafeyi, 100 kilometrede 6 litre yakıt tüketen bir araç ile yaklaşık olarak 8.

Safranbolu yedi göller arası kaç km?

Bolu-yedigöller safranbolu, karabük arası mesafe : 178 kilometre. Bolu-yedigöller safranbolu, karabük arası süre : 2 saat 20 dakika.

Safranbolu ile Bartın arası kaç km?

BARTIN, SAFRANBOLU arası 77 km olan bu mesafeyi, yaklaşık olarak 1 saat, 11 dakikada gidebilirsiniz. BARTIN ile SAFRANBOLU arasındaki 77 kilometrelik bu mesafeyi, 100 kilometrede 6 litre yakıt tüketen bir araç ile yaklaşık olarak 4.

Ankara Karabük Safranbolu arası kaç km?

ANKARA, SAFRANBOLU arası 225 km olan bu mesafeyi, yaklaşık olarak 2 saat, 51 dakikada gidebilirsiniz. ANKARA ile SAFRANBOLU arasındaki 225 kilometrelik bu mesafeyi, 100 kilometrede 6 litre yakıt tüketen bir araç ile yaklaşık olarak 13.

Safranbolu Ankara arası arabayla kaç saat?

SAFRANBOLU, ANKARA arası 225 km olan bu mesafeyi, yaklaşık olarak 2 saat, 51 dakikada gidebilirsiniz. SAFRANBOLU ile ANKARA arasındaki 225 kilometrelik bu mesafeyi, 100 kilometrede 6 litre yakıt tüketen bir araç ile yaklaşık olarak 13.

Ankara Safranbolu kaç saat sürüyor?

Safranbolu Ankara arası mesafe, Safranbolu Ankara yol haritası, Safranbolu Ankara kaç saat kaç km. Safranbolu Ankara arası mesafe : 229 kilometre. Safranbolu Ankara arası süre : 2 saat 50 dakika.

Ankara Safranbolu otobüs kaç km?

Bunların aralarında uzaklık olarak küçük farklar olsada Ankara Safranbolu arası ortalama 230 km'dir. Yaklaşık olarak 3 saat süren bir otobüs yolculuğu sizleri bekliyor.

Abant Gölü Ankara arası kaç km?

Kocaeli Abant arası mesafe 187 kilometre olup, araçla ortalama 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ankara Abant arası mesafe 228 kilometre olup, araçla ortalama 3 saat sürmektedir.

Ankara Safranbolu Nasıl Gidilir?

TEM Otoyolu ve Bolu üzerinden Gerede gişelerinden çıktıktan sonra Karabük ve Safranbolu'ya ulaşılıyor. Ankara'dan Safranbolu'ya nasıl gidilir: Ankara-Safranbolu arası 227 km. Özel araçla bu yolculuk 2 saat 45 dakika sürüyor. TEM Otoyolu Gerede bağlantısı kullanılarak Karabük üzerinden Safranbolu'ya ulaşılıyor.

Yedi Göller Ankara kaç km?

Yedigöller Ankara'ya (Eryaman'dan) 202 km.

7 Göller Abant arası kaç km?

Bolu Yedigöller Bolu Abant arası mesafe, Bolu Yedigöller Bolu Abant yol haritası, Bolu Yedigöller Bolu Abant kaç saat kaç km. Bolu Yedigöller Bolu Abant arası mesafe : 75 kilometre. Bolu Yedigöller Bolu Abant arası süre : 1 saat 50 dakika.

7 göller istanbul kaç km?

İstanbul Yedigöller arası mesafe yaklaşık olarak 310 km olup, yolların uygunsuzluğu yüzünden 4-5 saat kadar sürebilir.

Yedi Göller hangi ilde?

Batı Karadeniz Bölgesi'nde Bolu'nun 42 km. kuzeyinde Zonguldak'ın güneyinde yer alan Milli Parka Ankara–İstanbul karayolunun 152. km'sindeki Yeniçağa ve 190. km'sindeki Bolu'dan kuzeye ayrılan yollarla ulaşılır.

7 göllere Ne zaman gidilir?

Batı Karadeniz iklim kuşağındaki havzada ilkbahar serin, yazlar sıcak, sonbahar kısmen ılık, kışlar ise oldukça soğuktur. En soğuk ay ortalama 1 derece ile ocak, en sıcak ay ortalaması 19 derece ile temmuzdur. Yıllık yağış ortalaması 629 mm'dir. Bu nedenle Yedigöller'i ziyaret içi en uygun zaman nisan-kasım aralığıdır.

7 göller nasıl gidilir?

Yedigöller'e hem özel araçla hem de otobüslerle ulaşım mümkündür. Özel aracıyla İstanbul'dan ve Ankara'dan çıkacak olanlar, TEM otoyolunu kullanarak Bolu sapağına kadar ilerlemeliler. Bundan sonra iki seçenek var. Birincisi, Bolu-Yeniçağa ayrımından saparak, Mengen üzerinden gitmektir.

7 göller ne yapılır?

Bolu Yedigöller – Yedigöller gezilecek yerler harita – Tüm göllere patika yollardan yürüyerek de ulaşılabiliyor.

 • Büyükgöl.
 • Deringöl.
 • Seringöl.
 • Sazlıgöl.
 • Nazlıgöl.
 • İncegöl (Uzungöl)
 • Küçükgöl.
 • Kapankaya Seyir Terası

Yedigöllere sonbaharda hangi ayda gidilir?

YEDİGÖLLER'E GİTMEK İÇİN EN UYGUN ZAMAN Ekim ayının sonu ya da Kasım ayının başı harika manzaralar görebilirsiniz. Pastırma yazında yaprakların genellikle direkt olarak kahverengiye döndüğü bu güzel renkleri Orta ve Kuzey Avrupa'da da görmek mümkün.

7 göller mangal yapılır mı?

Bolu Yedigöller'de mangal yakmak, ateş yakmak veya tüp kullamak artık yasak. O sebepten piknik yaparken tüketeceğiniz gıdaların soğuk yenebilen, kahvaltılık türü gıdalar olması daha uygun olur.

Zonguldak 7 göller arası kaç km?

Zonguldak Merkez Yedigöller Bolu arası mesafe, Zonguldak Merkez Yedigöller Bolu yol haritası, Zonguldak Merkez Yedigöller Bolu kaç saat kaç km. Zonguldak Merkez yedigöller bolu arası mesafe : 118 kilometre. Zonguldak Merkez yedigöller bolu arası süre : 2 saat 28 dakika.