Solo Test oyunu nasıl oynanır?

İçindekiler:

 1. Solo Test oyunu nasıl oynanır?
 2. 3 taş oyunu nasıl oynanır?
 3. 12 taş oyunu nasıl oynanır?
 4. 5 taş oyunu nasıl oynanıyor?
 5. 3 taş kaç taşla oynanır?
 6. Cüz oyunu kaç taşla oynanır?
 7. 9 taş oyunu kaç taşla oynanır?
 8. 3 taşta çapraz olur mu?
 9. 9 taş çapraz gider mi?
 10. Üç taş oyunu kaç yaş için?
 11. Dama taşları nasıl dizilir?
 12. Son kaç taş dama olur?
 13. Dama Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır?
 14. Dama mı satranç mı?
 15. 8x8 çapraz dama nasıl oynanır?
 16. Çin Dama Oyunu Nasıl Oynanır?
 17. Çarpım daması nasıl oynanır?
 18. Amerikan daması nasıl oynanır?
 19. Yıldız çin daması nasil oynanir?
 20. Domino Oyunu Nasıl Oynanır?

Solo Test oyunu nasıl oynanır?

Oyunda piyonlar yukarı, aşağı ve sağa, sola doğru hareket edebilir ancak çapraz hareket edemezler. Oyun piyonu, başka bir piyonun üzerinden atlatılarak sonraki boş deliğe girer ve üzerinden atlanan piyon yerinden çıkartılarak alınır. Oyun bu şekilde üzerinden atlanarak alınabilecek piyon kalmayıncaya kadar devam eder.

3 taş oyunu nasıl oynanır?

3 Taş Nasıl Oynanır Oyunda amaç her oyuncu yatay veya dikey olarak 3 taşını yan yana getirmeye çalışır. Ayrıca rakibinin 3 taşı yan yana getirmesi engellenmelidir. Çapraz olarak yapılan üçlü sıralar geçersizdir. Kura sonunda kazanan oyuncu ilk taşı koyarak oyuna başlar.

12 taş oyunu nasıl oynanır?

1. Oyuncular taşlarını oyun alanına sıra ile birer birer yerleştirirler....Oyunun Amacı:

 1. Oyun alanında 3 taşını, hizalayıp rakibinin bir taşını oyun alanından kaldırmaktır.
 2. Oyun alanında rakibin iki taşını bırakıp oyunu kazanmaktır.
 3. Rakibinin hareket yollarını tamamen kapatmaktır.

5 taş oyunu nasıl oynanıyor?

Beştaş, en az iki kişi ve beş küçük taşla oynanan bir çocuk oyunudur. Taşlar, bir avucun içine hepsinin sığabileceği kadar küçük olmalıdır. Oyun esnasında, oyuncu taşı düşürürse veya yerdeki taşı alamazsa oyundan çıkar ve oyun oynama sırası diğer oyuncuya geçer. Oyuncular yere oturarak oynarlar.

3 taş kaç taşla oynanır?

3 taş oyun kuralları: Üçtaş oyunu 2 kişi ile oynanır. Oyuncular oyuna kura ile başlarlar. Kura sonunda kazanan oyuncu ilk taşı koyarak oyuna başlar. Sonra rakibi bir taş koyar.

Cüz oyunu kaç taşla oynanır?

İki farklı renkli taşlardan oluşan 9 taş oyunu, eğlenceli olmasının yanında stratejik unsurlarını barındıran oyunlar içerisinde yer almaktadır.

9 taş oyunu kaç taşla oynanır?

9 Taş Kuralları 9 taş oyunu, iki kişilik bir oyundur. Oyuncuların her biri farklı renkte 9 adet taşa sahip olur. Oyuna kura ile başlanır.

3 taşta çapraz olur mu?

Çapraz olarak yapılan üçlemeler taş yemek için geçerli değildir. Oyuncular ellerindeki 3 taşı da oyun alanına bırakmadan oyun alanındaki hiçbir taşı oynatamazlar. Yani hamle yapamazlar. Oyuncular dokundukları taşı oynamak zorundadırlar.

9 taş çapraz gider mi?

Çapraz olarak yapılan üçlemeler taş yemek için geçerli değildir. Oyuncular ellerindeki 9 taşı da oyun alanına bırakmadan oyun alanındaki hiçbir taşı oynatamazlar. Yani hamle yapamazlar. Oyuncular dokundukları taşı oynamak zorundadırlar.

Üç taş oyunu kaç yaş için?

Çocuklarda zeka ve dikkat becerilerinin gelişmesine katkı sağlar. Ufak parçalar içerdiğinden 3 yaş altı çocuklarda boğulma tehlikesi içerir. Yerli üretimdir.

Dama taşları nasıl dizilir?

İkinci ve üçüncü sıraya beyaz taşlar, altıncı ve yedinci sıraya siyah taşlar dizilir ve oyuna beyaz taraf başlar. Taşlar, klasik damanın aksine çapraz hareket etmez, komşu kareler boş ise sağa, sola ve ileri hareket edebilir fakat geri gidemez. Bütün taşların amacı en ileri sıradaki kareye ulaşıp "dama" olmaktır.

Son kaç taş dama olur?

Tüm taşları yenen oyuncu, oyunu kaybetmiş olur. Her iki tarafın 1 taşı kalmışsa, oyun berabere biter.

Dama Oyunu Nedir ve Nasıl Oynanır?

İki kişinin karşılıklı olarak oynadığı, dama taşlarla hamle yapma oyunudur. Dama tahtası genellikle 8X8 şeklindedir. 10X10 ve 12X12 tahta çeşitleri de vardır. İki farklı renkteki taşların (siyah ve beyaz) karşı tarafa sürüklenmesiyle oynanır.

Dama mı satranç mı?

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dama, Türk daması, iki kişinin karşı karşıya oynadığı bir oyundur. Dama bir satranç tahtası üzerindeki karelerden oluşan bir alanda oynanır. Her oyuncunun toplam 16 taşı bulunmaktadır.

8x8 çapraz dama nasıl oynanır?

Türk daması 8x8 bir tahta üzerinde, on altışar taştan olmak üzere toplam 32 taş ile oynanmaktadır. Tahtanın birinci ve sekizinci sıraları boş bırakıldıktan sonra, ikinci ve üçüncü sıralara beyaz taşlar, altıncı ve yedinci sıralara ise siyah taşlar dizilir ve oyun beyaz taşın hamlesi ile başlar.

Çin Dama Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyunun Oynama Şekli ve Kuralları:

 1. Klasik satranç veya dama tahtasında oynanır.
 2. Toplam on sekiz taşa ihtiyaç vardır.
 3. Her rakibin dokuz taşı, tahtanın oyunculara göre sağ köşesine üç kareye gelecek şekilde sırayla dizilir. ...
 4. Çin damasında taşlar ileri ve yan olarak tek kare ilerleyebilir.(Eğer önünde atlayacağı taş yoksa).

Çarpım daması nasıl oynanır?

8×8'lik oyun alanı bir dama tahtası gibidir; oyuncular karşılıklı pozisyon alırlar. Her oyuncu piyonlarını kendi ön üç satırındaki beyaz kutulara, çarpma işlemlerinin üzerine yerleştirirler. Oyuna başlayan oyuncu kendi rengindeki pullardan birini, ileri çapraz yönde hareket ettirir.

Amerikan daması nasıl oynanır?

Dama iki oyuncu tarafından oynanır. Her oyuncu 12 renkli disklerle oyuna başlar. (Tipik olarak, bir takım parçalar siyah ve diğer kırmızıdır.) Her oyuncu kendi parçalarını ona en yakın 12 karanlık kareye yerleştirir.

Yıldız çin daması nasil oynanir?

NASIL OYNANIR? * İçersinde bulunan 60 adet oyun misketleri oyun tahtasının dışında yıldız oluşturacak şekilde 10'arlı olarak dizilir. * Oyunda amaç misketleri ileri-geri, sağa-sola ve çapraz olarak hareket ettirerek karşı rakibin alanına geçirmeye çalışmaktır.

Domino Oyunu Nasıl Oynanır?

Öncelikle domino oyunu içerisindeki taşlar yüzleri kapalı şekilde karıştırılır. Daha sonra her oyuncu bir taş çeker ve en yüksek taşı çeken oyuncu başlar. Böylece taşlar tekrar karıştırılır ve her oyuncu 7 tane taş çeker.