Beyaz kopya kağıdı nasıl kullanılır?

İçindekiler:

 1. Beyaz kopya kağıdı nasıl kullanılır?
 2. Kopya kağıdı ile nasıl çizilir?
 3. Estampaj nasıl alınır?
 4. Canson kağıt ne işe yarar?
 5. Sulu boya için hangi kağıt kullanılmalı?
 6. Sulu boya ile ne yapabiliriz?
 7. Sulu boya ile damlatma çalışması nasıl yapılır?
 8. Tahta sulu boya ile boyanır mı?
 9. Sulu Boya püskürtme tekniği nasıl yapılır?
 10. Damlatma tekniği nasıl yapılır?
 11. Püskürtme ne demek?
 12. Fırça baskısı nedir?
 13. Sulu boya ile tonlama nasıl yapılır?

Beyaz kopya kağıdı nasıl kullanılır?

- Kopya kağıdı arada, diğer normal kağıtların biri altta biri üstte olacak şekilde sıralayınız. - Üst kağıda yazacağınız yazıların hepsi kopya kağıdı tarafından alt kağıda aktarılacaktır. Bu şekilde iki defa yazmanız gereken yazıları sadece bir defa yazarak ve şeffaf kopya kağıdı kullanarak bir defada yazabilirsiniz.

Kopya kağıdı ile nasıl çizilir?

İlk olarak çizeceğiniz resmi fotokopi olarak veya bir kitap sayfasını tek kat olacak şekilde ayarlayın. Sonra en alta A4 kağıdını koyun ve onun üzerine de sizin o resmi çizmenizi sağlayacak olan kopya kağıdını elinize siyah renk boya bulaşan tarafı altta, yani A4 kağıdının üzerinde olacak şekilde koyun.

Estampaj nasıl alınır?

Bu yönteme 'Estapiy' adı verilir. Kildan, saplı, âdi bir saç firçasıyla olabilirse de estampaj almak için uzun saplı ve çeşitli sertlikte özel fırçalar da vardır. Estampille - Çoğunlukla madeni paraların kalınlarını ve resimlerini almak için estapiy yapılırsa da bunlarda bez yerine parmakla işlenir.

Canson kağıt ne işe yarar?

Cevap. Açıklama: bir yüzü çok ince grenli, diğer yüzü grensiz, beyaz renkte çizim kağıdıdır. Defalarca düzeltmelere dayanacak şekilde silinebilir, yüzeyi ve içi astarlanmış yüksek kaliteli teknik çizim kağıdıdır.

Sulu boya için hangi kağıt kullanılmalı?

Suluboya kağıtları a4, a5, a6, 25x35, 35x50 ya da 50x70 gibi farklı ölçülerde olabilir. Yapılacak suluboya çalışmasına göre farklı ebatlarda kağıtlar seçilmelidir. Suluboya kağıdı fiyatı kağıdın ağırlığına ve boyutuna göre değişir.

Sulu boya ile ne yapabiliriz?

Sulu boya ile yapılabilecek çalışmalar:

 • Kitap ayracı yapılabilir.
 • Bez çantalar boyanabilir.
 • Ahşap ve tahta parçaları boyanıp aksesuar oluşturulabilir.
 • Taşlar boyanarak süs eşyaları ve aksesuarlar oluşturulabilir.
 • Farklı teknikler kullanılarak değişik tablolar oluşturulabilir.

Sulu boya ile damlatma çalışması nasıl yapılır?

Damlatma Tekniği Bu teknik kimi zaman çiçek açma tekniği olarak da adlandırılır. Fırçanızla sulu boyadan yeterli bir miktarda alın ve kağıda uygulayın. Boya henüz ıslakken fırçaya daha küçük miktarda başka renk bir sulu boya alın ve önceki rengin üzerine uygulayın. Bu işlemi dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

Tahta sulu boya ile boyanır mı?

Ahşap boyama için temel birkaç malzemeye ihtiyacınız var. ... Boya ne çok koyu ne de çok sulu olmalıdır. Çünkü koyu olursa, ahşap yüzeyde iz bırakabilir ve çok sulu olursa da ahşabı boya tutmaz.

Sulu Boya püskürtme tekniği nasıl yapılır?

Püskürtme yapmak için fırça, hazırlanan sulu boyaya batırılarak telin üzerine sürtülür. İşlem birkaç kere tekrarlanır. Püskürtme kağıt veya kumaş üzerine yapılır. Kumaş üzerine yapılan püskürtmede kumaş boyası kullanılır.

Damlatma tekniği nasıl yapılır?

Damlatma tekniği her anaokulu öğretmeninin bildiği ve kullandığı bir sulu boya tekniği. Çocuklar sulu boyayı çok sulu bir şekilde fırçalara yükler. Fırçayı kağıdın üstünde sallayıp, silkeleyip , damlatırlar. Geriye rengarenk boya noktalarıyla dolu bir kağıt kalıyor.

Püskürtme ne demek?

PÜSKÜRTMEK. 1. Savurarak dışarı atmak. 2. (Yanardağ için) Fışkırtmak.

Fırça baskısı nedir?

FIRÇA BASKI : Çeşitli kalınlıkta suluboya fırçaları boyanır ve baskı yapılır.

Sulu boya ile tonlama nasıl yapılır?

Suluboya tekniğinde sadece suluboya adı verilen (kuruboya) ve suya ihtiyaç olur. Fırça suya batırıldıktan sonra boyanın üzerinde gezdirilir ve çözülen boya fırça ucuna alınmış olur. Fırça ucundaki boyanın resim kağıdına sürülmesi ile boyama işlemi gerçekleşmiş olur. Çok basit ve yaygın bir boyama tekniğidir.