404 Not Found daki 404 ne demek?

İçindekiler:

 1. 404 Not Found daki 404 ne demek?
 2. YouTube 503 hatası Android Nedir?
 3. Hizmet kullanılamıyor ne demek?
 4. 503 sunucu hatası nedir?
 5. Error 503 backend fetch failed hatası nedir?
 6. Error 382 ne demek?
 7. 502 sunucu hatası ne demek?
 8. 400 hatası nedir?
 9. 410 hatası nedir?
 10. Http 400 hatası nasıl düzeltilir?
 11. Http 401 nedir?
 12. D Smart 401 hatası nedir?
 13. Error unauthorized ne demek?
 14. Site 403 hatası nedir?
 15. Access Denied nasıl kaldırılır?

404 Not Found daki 404 ne demek?

HTTP 404 Not Found hatası, web sitenizi ziyaret eden kullanıcının sayfayı bulamaması anlamına gelen hata kodudur. Daha teknik anlatmak gerekir ise 404 Not Found mesajı, istemcinin belirli bir sunucuyla iletişim kurabildiği, ancak sunucunun istenen kaynağı bulamadığını gösteren bir HTTP standart yanıt kodudur.

YouTube 503 hatası Android Nedir?

503 Service Unavailable Hatası, Sunucularda konulan “Ram (Bellek) Limit”i aşıldığında karşımıza çıkan bir hatadır.

Hizmet kullanılamıyor ne demek?

503 Hizmet Kullanılamıyor hatası, web sitesinin sunucusunun şu anda uygun olmadığı anlamına gelen bir HTTP durum kodudur . Çoğu zaman, sunucu çok meşgul olduğu için veya üzerinde bakım yapıldığı için oluşur.

503 sunucu hatası nedir?

Error 503 Service Unavailable sunucu bazlı bir hata olarak adlandırılabilir. Bu sorun site sahibinden, yazılımcısından ya da yöneticisinden kaynaklanmaz ve web sitenizin içinde barındırdığı hosting firmasından kaynaklanıyor.Bu yanlışlık dünyadaki tüm site sahiplerini ve çoğunlukla blog yazarlarını etkiliyor.

Error 503 backend fetch failed hatası nedir?

error 503 backend fetch failed nedir? ... Ziyaret ettiğiniz site error 503 backend fetch failed hatası veriyorsa, bu o sunucu teknik sorunlar yaşıyor demektir. Siz, site ziyeretçisi olarak, siteyi daha sonra ziyaret etmelisiniz. Hata sizden veya bilgisayarınızdan kaynaklanmıyor.

Error 382 ne demek?

Hata Kodu "381" İse Tarayıcı ünitesini ve çıktı tepsisini açın." mesajı görüntülenirse, sigorta ünitesi veya görüntü tamburu yakınında bir kağıt sıkışması oluşmuştur.

502 sunucu hatası ne demek?

502 Bad Gateway” hata mesajları genellikle iki sunucu arasındaki veri alışverişinde oluşabilecek kopma, izinsiz erişim, yanlış tip veri döndürme gibi nedenlerden kaynaklanır. Bazen de herhangi bir sebep olmadan internet bağlantınız, tarayıcınız nedeniyle bu hatayı alabilirsiniz.

400 hatası nedir?

400 Durum Kodu ( Bad Request ) Yapılan isteğin hatalı bir biçimde olduğunu belirtir. Kullanıcı yaptığı istekte ( sorguda ) eksik parametre veya büyük boyut, sahte yönlendirme veya hatalı biçim kullanıyor olabilir. Kısaca gönderilen isteğin hatalı olduğunu belirten durum kodudur.

410 hatası nedir?

“HTTP 410 Gone” hata mesajı çoğunlukla site ziyaretçilerinin yanlış bir site yoluna giriş yapması nedeniyle görülmektedir. Yanlış bir URL girildiğinde, çoğunlukla “404 Not Found” mesajı alınmaktadır, ancak eğer girilmek istenen sayfa özel olarak “410 Gone” için yapılandırılması sonucu bu hata mesajı görebilir.

Http 400 hatası nasıl düzeltilir?

400 Bad Request Hatası Çözümü

 1. İşlemi tamamlamak için kullandığınız URL yolunda hata olabilir. ...
 2. Kullandığınız internet tarayıcısının çerezlerini temizleyin.
 3. DNS Önbelleğinizi temizleyin.
 4. İnternet tarayıcınızın ön belleğini boşlatın.
 5. Tüm bunlar çözüm olmazsa internet sitesinin yöneticisiyle irtibata geçin.

Http 401 nedir?

Http 401 hatası gerekli olan yetki izinlerinin yer almadığı bir sayfa ya da dosyaya ulaşmak istediğiniz zaman ekrana gelen HTTP durum kodu hatası olarak ifade edilebilir. 401 kodlu bir http durum kodu hatası olarak karşımıza çıkan http 401 hatasının oluşmasının en genel sebebi olarak erişim izni alabilmek için ...

D Smart 401 hatası nedir?

Kanal listesinde sadece 401 görenler sözleşmeniz bitmiş demektir. d smart bayisine gidip ücretsiz sözleşmenizi yenilediğinizde kanallarınız açılır.

Error unauthorized ne demek?

401 Durum Kodu ( Unauthorized ) İstek yapılan adreste giriş yetkilendirmesinin olmadığını belirlen durum kodudur.

Site 403 hatası nedir?

403, bir HTTP durum kodu hatası olup, internet bağlantınızın ulaşılmaya çalışılan sayfa veya kaynağa herhangi bir kısıtlamadan dolayı erişemediği anlamına gelmektedir. ... "HTTP 403" "Forbidden: You don't have permission to access [directory] on this server" "Forbidden"

Access Denied nasıl kaldırılır?

4- Internet ile ilgili tüm geçici dosyaları kaldırma

 1. Internet Explorer'ı başlatın.
 2. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
 3. Genel sekmesini tıklatın.
 4. Temporary Internet Files altında, Ayarlar'ı tıklatın.
 5. Dosyaları Sil'i ve sonra Tamam'ı tıklatın.
 6. Tanımlama Bilgisi Sil'i ve sonra Tamam'ı tıklatın.