Yumurta tavuğuna ekmek verilir mi?

İçindekiler:

 1. Yumurta tavuğuna ekmek verilir mi?
 2. Yumurta tavuğuna arpa verilir mi?
 3. Tavuklara küflü yem verilir mi?
 4. Civcive ekmek verilir mi?
 5. Civcive bulgur verilir mi?
 6. Civcive ne kadar yem verilir?
 7. Civcivlere bugday verilir mi?
 8. Civcivlere günde ne kadar yem verilir?
 9. Civcivlerin ömrü ne kadardır?
 10. Civciv neden yemek yemez?
 11. 2 günlük civciv ne yer?
 12. Yumurtadan yeni çıkmış civciv nasıl beslenir?

Yumurta tavuğuna ekmek verilir mi?

Yumurta ırklarına ekmek verilebilir ve hatta verilmelidir, çünkü bu ürün karbonhidratlar bakımından zengindir, amino asitler ve B vitaminleri içerir, ancak yumurtaların verimine ve kalitesine zarar vermemek için önce birkaç faktör göz önünde bulundurulmalıdır.

Yumurta tavuğuna arpa verilir mi?

Yumurta Tavukçuluğunda Yem Düzenli yumurta üretimi için vitamin ve mineral takviyelerinin gerekli olduğu unutulmamalıdır.Buğday,arpa,yonca gibi besin maddeleri yumurta devamlılığını sağlamak için faydalıdır. ... Bu dönemde enerji bakımından zengin yemler tercih edilmelidir.Sürekli olarak taze ve temiz su sağlanmalıdır.

Tavuklara küflü yem verilir mi?

Küflü yemlerden kaçınmalıdır. Böyle yemler asla hayvanlara yedirilmemeli, depolara alınmamalıdır. Depolar havadar ve rutubetsiz olmalıdır. Yemlikler, suluklar temiz tutulmalı, dezenfekte edilmelidir.

Civcive ekmek verilir mi?

Pide, bazlama gibi mayasız ekmeklerle çavdar ekmeği civcivlere verilmemelidir. Civcivler biraz büyüyence fazla meraklı olanlar yağsız süt, ayran ve hatta tatlı şarapla az ıslatılarak sıkılmış kuru ekmek içi verilebilir. Daha çabuk büyüyüp gelişmelerine yardımcı olur.

Civcive bulgur verilir mi?

Civciv yemi bulamadığınız zamanlar da civcivinize bulgur verebilirsiniz ancak ince bulgur olmasına dikkat ediniz. Bulgur dışında yeşillik yemeyi de çok severler. Yeşil yapraklı sebzeleri yıkayarak civcivinize verebilirsiniz. Ayrıca ufalanmış buğday, ekmek kırıntıları, marul, lor peyniri ve pirinç yiyebilirler.

Civcive ne kadar yem verilir?

Yem taze olmalı ve birkaç gün azar azar verilmelidir. Bu yemliklerden normal yemliklere geçiş bir haftada tamamlanır. Uzun oluk veya otomatik yemliklerde, ilk 8 haftalığa kadar her civcive 5 cm yer hesaplanmalı sonra bu rakam 10 cm'ye çıkartılmalıdır.

Civcivlere bugday verilir mi?

Bunun dışında civcivler 1 aylık olduğunda palet yemler, buğday gibi besinler verilebilir. ... Biraz daha büyüdüklerinde buğday ve çeşitli besinler yavaş yavaş verilebilir.

Civcivlere günde ne kadar yem verilir?

Ortalama değer olarak tavuğun günlük yem tüketimi 130 gram alınabilir. Bu değer, basit tünek ızgaralı kümeslerde 140 gram, bataryalı kafeslerde 120 gram kadar olmaktadır. 56 günlük civciv döneminde civciv başına toplam 2 kg yem, 115 gün piliç döneminde de piliç başına toplam 7 kg yem öngörülmektedir.

Civcivlerin ömrü ne kadardır?

Civcivler hasta falan değil ise en fazla 10 yıl yaşar.

Civciv neden yemek yemez?

1 - Civciv yemleri dere kumu veya normal kumda olur elekten geçirilip yemlerine karıştırılmalıdır,bu civciv için çok önemlidir , hem ortalığı pisletmemesi , hemde yemi daha iyi yemesi için. 2 - Civcivler fazla sevilmemeli , fazla ilgi gösterilmemelidir , fazla severseniz suyu bile içmek için sizin gelmenizi beklerler.

2 günlük civciv ne yer?

Civciv yetiştirmek için çeşitli yemler bulunmaktadır....

 • Salatalık: Civcivlerin en çok sevdiği besinlerden biridir. Özellikle büyümüş olan civcivler sıklıkla salatalık yemek ister.
 • Haşlanmış Yumurta: Haşlanmış yumurtanın sarısı civcivlerin en çok tercih ettiği besinlerden biridir.
 • Marul.
 • Lor Peyniri.
 • Pirinç

Yumurtadan yeni çıkmış civciv nasıl beslenir?

Civcivler kuluçkadan çıktıktan sonra 72 saat aç ve susuz kalabilirler Yem ve suyla karşılastıkları zamanda içgüdüsel olarak hemen alışırlar yeme ve suya. Civcivler kuluçkadan çıktıktan en geç 24-48 saat sonra yem yemeye ve su içmeye başlamış olması gerekmektedir.