adplus-dvertising

Dilek tesbih duası nasıl yapılır?

İçindekiler:

 1. Dilek tesbih duası nasıl yapılır?
 2. Üç aylar tesbih duası nasıl yapılır?
 3. 3 ay tesbihi nasıl başlanır?
 4. 3 aylarda hangi zikirler çekilir?
 5. Regl iken hangi dualar okunur?
 6. Ya Zül Celali vel ikram adetliyken okunur mu?
 7. Dilek duası abdestsiz okunur mu?
 8. Hangi zikirle dua kabul olur?
 9. Dilekler için hangi esma?

Dilek tesbih duası nasıl yapılır?

Tesbihin her bir boncuğuna ve imamesine 1 Fatiha 3 ihlas okunur. Toplamda 100 Fatiha ve 300 ihlas okunarak dilek tesbihi duasına geçilir. Dua kısmında kişi Allah'tan dileğini diler. Okunan tesbih kıbleye doğru yüksekçe bir yere asılır ve tesbih orada kalır.

Üç aylar tesbih duası nasıl yapılır?

Samimiyetle günahların affı istenip 111 defa ''Allahümme Salli Ala Muhammed'' diye Peygamber Efendimize salat-ü selam getirilir. Daha sonra 1660 defa ''Ya Allah'' diye tesbih çekilir. Üç aylar boyunca her gün 1100 kere ''La İlahe İllallah'', 100 kere de ''Muhammedürresulullah'' diye bu tesbihe devam edilir.

3 ay tesbihi nasıl başlanır?

ÜÇ AYLAR TESBİHİNE NASIL BAŞLANIR? Recep ayının ilk günü girince Allah rızası için iki rekat nafile namazı kılınır. Samimiyetle günahların affı istenip 111 defa 'Allahümme Salli Ala Muhammed' diye Peygamber Efendimize salat-ü selam getirilir. Daha sonra 1660 defa 'Ya Allah' diye tesbih çekilir.

3 aylarda hangi zikirler çekilir?

Üç aylarda çekilen tesbih ve zikirler:

 • - Üç aylar boyunca her gün, 1100 defa 'La İlahe İllallah', 100 defa da 'Muhammedeürresullullah' denir.
 • - Recep ayına girerken 'Allahümme bârik lenâ fi Recebe ve Şa'ban, ve belligna Ramazan' zikri çekilir.
 • - Recep ayının ilk 10 günü 100 defa 'Sübhana'llahi'l-hayyil-kayyum'

Regl iken hangi dualar okunur?

aDETLİYKEN FaTİHa OKUNaBİLİR Mİ? : Fatiha dua niyetiyle adetli regli döneminde okunabilir. ayrıca Kur'an'daki duaya benzeyen ayetler de Kur'an okuma niyetiyle değil de dua maksadıyla regli dönemlerinde okunabilir. Mesela felak, nas, ihlas gibi dualar.

Ya Zül Celali vel ikram adetliyken okunur mu?

Esmaül Hüsna da bir zikir olduğu için kadınlar regl iken, adetliyken esmaul husna çekebilirler.

Dilek duası abdestsiz okunur mu?

Dilek duası, Allah'ın hikmetine sığınarak bir şeye erişebilmek için okunur. ... İmkanınız varsa duayı okumadan önce abdest almalısınız. Daha sonrasında, 3 kez besmele çekip, Fatiha okumaya başlamalısınız. Duayı okuyabilirsiniz.

Hangi zikirle dua kabul olur?

Yüce Allah şöyle buyuruyor”en güzel isimler Allah'ın dır;o'na onlarla dua edin.onun için “mücib” ismi ile dualrın kabulü makbuldür. Bu ismin zikri(55) dir.

Dilekler için hangi esma?

Dilek duası edileceği zaman kişi öncelikle kelimeyi tevhid (La İlahe İllallah Muhammedün Resulullah) okur. Ardından Peygamber efendimize salavat (Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed) getirilir.