iPhone şifresi kaç defa yanlış girilebilir?

İçindekiler:

 1. iPhone şifresi kaç defa yanlış girilebilir?
 2. iPhone 7 Plus kilitlendi nasıl açılır?
 3. iPhone 7 Plus dondu ne yapabilirim?
 4. iPhone 7 kapanınca nasıl açılır?
 5. iPhone kapandı açılmıyor ne yapmalıyım?
 6. iPhone ekran donması nasıl çözülür?
 7. iPhone güç tuşu hangisi?
 8. Güç düğmesi ne?
 9. Home tuşu nedir telefonda?
 10. iPhone ana ekran tuşu nasıl açılır?
 11. iPhone ana menü tuşu ekrana nasıl getirilir?
 12. Home tuşu neden bozulur?
 13. iPhone 6 parmak izi tamiri ne kadar?
 14. iPhone 7 Home tuşu tamiri ne kadar?
 15. iTunes da özet nerede?
 16. iPhone Power tuşu çalışmıyor nasıl resetlenir?
 17. iPhone kilit tuşu çalışmıyor nasıl kapatabilirim?
 18. Dokunmatigi Calismayan iPhone nasil kapatilir?
 19. iPhone Dokunmatigi neden bozulur?

iPhone şifresi kaç defa yanlış girilebilir?

Bu durumda cihazınızın ekranında “iPhone etkin değil, 1 dakika sonra yeniden dene” şeklinde bir uyarı alırsınız. 5 defadan sonra yanlış şifreyi her girişinizde iPhone kapalı kalma süresi uzar. Çok fazla yanlış şifre girişi yaparsanız, sonunda sahibi olduğunuzu kanıtlayana kadar iPhone'unuz tamamen kilitlenir.

iPhone 7 Plus kilitlendi nasıl açılır?

Eğer olur da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ınız kiltilenirse, cevap vermezse, güç ve ses kısma tuşuna aynı anda 5 saniye basılı tutun. iPhone 7'niz reset'lenecektir. Reset'lendiği zaman ekran birkaç saniye biraz garip görünebilir, ancak iPhone birkaç dakika içinde yeniden açılıyor.

iPhone 7 Plus dondu ne yapabilirim?

Sesi Kıs düğmesine kısaca basın. Ardından, kurtarma modu ekranını görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun. iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod touch (7. nesil): Üst (veya Yan) düğmesiyle Sesi Kıs düğmesini aynı anda basılı tutun. Kurtarma modu ekranını görene kadar her iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin.

iPhone 7 kapanınca nasıl açılır?

Ses düğmelerinden birine ve yan düğmeye basıp "kapat" sürgüsü görünene kadar düğmeleri basılı tutun. Sürgüyü sürükleyip aygıtınızın kapanması için 30 saniye bekleyin. Aygıtınızı yeniden açmak için yan düğmeye (iPhone'unuzun sağ tarafındaki düğme) basıp Apple logosu görünene kadar düğmeyi basılı tutun.

iPhone kapandı açılmıyor ne yapmalıyım?

Açma/kapama düğmesi ve ana ekran düğmesine aynı anda 10-30 saniye boyunca basın. Apple logosu görünene kadar basılı tutun. Bu işlemi yapınca iPhone'un yeniden başlaması gerekir. Eğer 30 saniyeden uzun süre düğmelere basmanıza rağmen bir şey olmadıysa yeni bir şeyler denemeniz gerekebilir.

iPhone ekran donması nasıl çözülür?

iPhone, iPad uygulaması donma, çökme veya beklenmedik şekilde kapanma sorunu çözme yöntemleri:

 1. iPhone'u yeniden başlatın.
 2. Fabrika ayarlarına geri döndürün.
 3. iTunes ile iPhone'u geri yükleyin.
 4. Uygulamadan zorla çıkın ve yeniden başlatın.
 5. iOS'i güncelleyin.
 6. Uygulamayı güncelleyin.
 7. Uygulamayı silin ve yeniden yükleyin.

iPhone güç tuşu hangisi?

iPhone'da aşına olduğumuz telefonu açma kapama tuşu (Power Button), iPhone X'da yan tuş (Side Button) olarak adlandırıldı.

Güç düğmesi ne?

Güç düğmesi, elektronik bir cihazı açıp kapatan yuvarlak veya kare bir düğmedir. Neredeyse tüm elektronik cihazların güç düğmeleri veya güç anahtarları vardır.

Home tuşu nedir telefonda?

Android telefonlardaki ana ekran tuşu diğer tuşlarla birlikte kullanılmayıp, tek başına kullanıldığında adından da anlaşılacağı gibi ana ekrana dönmenizi sağlar.

iPhone ana ekran tuşu nasıl açılır?

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda AssistiveTouch'ı kullanma

 1. Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma'ya gidin ve AssistiveTouch'ı seçerek özelliği açın.
 2. "Hey Siri"yi kullanarak “AssistiveTouch'ı aç” deyin.
 3. Ayarlar > Erişilebilirlik > Erişilebilirlik Kestirmesi'ne gidin ve AssistiveTouch'ı açın.

iPhone ana menü tuşu ekrana nasıl getirilir?

Bunlara bakalım.

 1. Home tuşunu ekrana getirmek için Ayarlar – > Genel – > Erişilebilirlik – > AssistiveTouch yolunu takip edin ve daha sonra açılan ekranda AssistiveTouch'ı özelliğini aktif hale getirin.
 2. Siri'ye yalnızca “AssistiveTouch özelliğini aç” komutunu vermeniz Home tuşunu ekrana getirmenize yardımcı olur.

Home tuşu neden bozulur?

Home tuşu kullanıma bağlı olarak uzun zaman sonra veya kısa süreler içinde bozulabilir. Tuşun bozulmasının bir çok sebebi vardır, bunlar tamir gerektirebileceği gibi toz veya kirin temizlenmesi sonucu düzelebilir. ... Tozlu ortamlarda telefon kullanmanız zaman içerisinde Home tuşunun toz almasına neden olur.

iPhone 6 parmak izi tamiri ne kadar?

2. iPhone 6 Parmak İzi Okuyucu Tamiri iPhone 6 home tuşu parmak izi okuyucu tamir fiyatı 250 TL'dir. Tamir süresi 1 iş günüdür. Tamir işlemi gerçekleştirildikten sonra 6 ay GSM İletişim teknik servis garanti kartı ile birlikte telefonunuz sizlere teslim edilmektedir.

iPhone 7 Home tuşu tamiri ne kadar?

iPhone 7 Tamir Fiyatları
İşlemDetayFiyat
Home buton değişimiiPhone 7 modelinde home tuşu değişir ama sadece tıklama görevi görür parmak izi çalışmaz. "detaylı bilgi"199 TL
Aç kapat, ses tuşları ve flaş değişimi Yanlardaki veya üstteki butonlarla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz?İşlem süresi 3 saat249 TL

iTunes da özet nerede?

PC'nizdeki iTunes uygulamasında , iTunes penceresinin sol üstündeki Aygıt düğmesini tıklayın. Özet'i tıklayın. Erişilebilirliği Ayarla'yı (Seçenekler'in altında) tıklayın.

iPhone Power tuşu çalışmıyor nasıl resetlenir?

Power Tuşu Bozuk iPhone Nasıl Resetlenir İOS cihazını kapatmak için Ayarlar uygulamasını açın ve Genel üzerine dokunun . Kaydırma aşağı ve musluk kapatmalısınız . Şimdi güç kapatma kaydırıcısını sağa sürükleyin. Bir iki dakika bekleyin.

iPhone kilit tuşu çalışmıyor nasıl kapatabilirim?

1— iPhone'unuzun Ayarlar bölümünü açın. 2— Sırası ile Genel>>Erişilebilirlik bölümüne gidin. 3— Son olarak Assistive Touch'u etkinleştirmek için üzerine dokunun. Artık iPhoen'unuzun ekranında sanal bir tuş olan Assistive Touch'u görebilirsiniz.

Dokunmatigi Calismayan iPhone nasil kapatilir?

Dokunmatik Ekranı Çalışmayan iPhone Nasıl Kapatılır

 1. 1- Öncelikli olarak iPhone 6 ve öncesi modeller için güç ve home tuşuna aynı anda basın ve birkaç saniye bekleyin. ...
 2. 2- Ekranda Apple logosu görünene kadar birkaç saniye tuşlara basılı bir şekilde bekleyin.
 3. 3- Apple logosu görününce tuşlara basmayı bırakın.

iPhone Dokunmatigi neden bozulur?

iPhone 6 cep telefonlarında dokunmatik ekranın çalışmama sorununun bir diğer sebebi ise donanımsaldır. Telefonunuzun darbe alması, iç ekranda yaşanan çatlamalar, ekran dokunmatik soketinin yerinden çıkması, dokunmatik alanın zarar görmesi sonucu dokunmatiğiniz çalışamaz hale gelebilmektedir.