Araç kullanırken telefonla konuşmanın cezası nedir?

İçindekiler:

  1. Araç kullanırken telefonla konuşmanın cezası nedir?
  2. Arabada telefonla konuşma cezası nereye ödenir?
  3. Radar telefona ceza yazar mı?
  4. Telefonla oynama cezası ne kadar?
  5. Gece radar uygulamasi var mi?
  6. Gece radar uygulaması olur mu?

Araç kullanırken telefonla konuşmanın cezası nedir?

Trafikte telefonla konuşmak, sürüş güvenliğini tehlikeye düşüren başlıca davranışlardan biri olduğu için, para cezası ile cezalandırılan bir davranıştır. 2021 yılı için belirlenen yeni trafik cezaları içinde seyir halindeyken cep telefonu kullanmanın cezası, 314 TL olarak belirlenmiştir.

Arabada telefonla konuşma cezası nereye ödenir?

Telefonla konuşma trafik cezasını Gelir İdaresi Başkanlığı resmi adresi olan gib.gov.tr veya PTT şubelerinden ödeyebilirsiniz.

Radar telefona ceza yazar mı?

Günümüzde gelişen radar ve kamera teknolojisi ile araç kullanırken telefonla konuşan sürücüler tespit edilir bu ve sürücülere ceza verilir. 2016 yılına göre; araç kullanırken telefonla konuşan sürücülere 92 TL para cezası uygulanır. Bu ceza eğer erken ödenirse 69 TL'ye iner.

Telefonla oynama cezası ne kadar?

Yeni trafik zamları ile beraber trafikte telefon kullanma cezası 2020 ceza tutarı 288 TL olarak belirlendi. Arabada telefon kullanma cezası 15 gün içinde cezanın ödenmesi takdirde ise 216 TL olarak belirlendi.

Gece radar uygulamasi var mi?

Yetkililer, özellikle radar uygulamasının yeni alınan cihazlarla gece saatlerinde de yapılabileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti: ''ABD'den alınan gece görüş radarlarındaki parça eksikliği önümüzdeki dönemde giderilecek. Radarlar, büyük ihtimalle yaz aylarındaki kontrollerde kullanılacak.

Gece radar uygulaması olur mu?

Peki, gece radar olur mu? ... 2010 yılında Türkiye'de yaygınlaşmaya başlayan ve 2013 yılında pilot uygulamaları gerçekleştirilen gece radar uygulaması, gündüz yapılan radarla hız kontrolü uygulaması ile hiçbir farkı yoktur. Gece radarı aynı anda 2 aracın hızını denetleyebilmektedir.