Burun estetiği sonrası ödem ne zaman geçer?

İçindekiler:

  1. Burun estetiği sonrası ödem ne zaman geçer?
  2. Ameliyat sonrası ödem atmak için ne yapmalı?
  3. Ameliyat sonrası şişlik nasıl iner?
  4. Ameliyat yerinin enfeksiyon kaptığı nasıl anlaşılır?

Burun estetiği sonrası ödem ne zaman geçer?

İlk önce oluşan ödem yukarıdan aşağıya doğru iner ve zamanla kaybolur. Cilt yapısı kalın olan kişilerde meydana gelen ödem sorunu daha geç iyileşir, cilt yapısı ince olan kişilerde ise daha erken iyileşme meydana gelir. Ödemin iyileşmesi ameliyattan sonraki 6-7 ay içinde % 80-90 oranında gerçekleşir.

Ameliyat sonrası ödem atmak için ne yapmalı?

Ameliyat sonrası ödem oluşabilir, ödemi atabilmek için bol bol yürüyüş ve bolca da su içmek gerekir, daha hızlı ödem atabilmek için polikliniğimde medikal masajlar yaparak süreci hızlandırıyorum. Aynı zamanda ben bromolain içmenizi öneriyorum. İçinde ananas ekstresi olduğu için ödemin atılmasına yardımcı oluyor.

Ameliyat sonrası şişlik nasıl iner?

Soğuk uygulama ilk günlerde her 2 saatte bir 20 dakika olarak yapılır. Daha sonraları ağrı ve şişliğin durumuna göre günde 3-4 defa yine her seferinde 20 dakika olacak şekilde uygulanır. Dinlenirken ayağı yüksekte tutmak, ameliyat sonrası ağrı ve şişliği azaltmaya yardımcı olur.

Ameliyat yerinin enfeksiyon kaptığı nasıl anlaşılır?

Operasyon Sonrası 1 ila 4. Gün. Yara çevresinde inflamasyonun (yangı) belirtileri olur. Bunlar; kızarıklık, deri renginde pembe-kırmızı renk değişiklikleri, yara çevresinde ödem, ağrı ve artmış deri ısısıdır. Bunların olmaması yara iyileşmesi açısından olumsuz göstergelerdir.