Banka ATM açılımı nedir Türkçe?

İçindekiler:

 1. Banka ATM açılımı nedir Türkçe?
 2. ATM ingilizce açılımı nedir?
 3. H açılımı nedir?
 4. ATL açılımı nedir?
 5. Yabancılarda ATM ne demek?
 6. BTL neyin kısaltması?
 7. BTL işlemi nedir?
 8. Ingilizce'de ATM ne demek?
 9. G harfi neyin kısaltılmışıdır?
 10. Fizikte büyük g ne demek?
 11. Internet hızı h ne demek?

Banka ATM açılımı nedir Türkçe?

Banka işlemlerinde sık sık kullandığımız ATM cihazı ülkemize ilk olarak 1982 yılında gelmiştir. ... İngilizce bir kelime olan ATM, Türkiye'de ilk kez 1982 yılından bankamatik adıyla kullanılmaya başlanmıştır. ATM AÇILIMI NEDİR, NE DEMEK? ATM kelimesi İngilizce'de Automatic Teller Machine (ATM) olarak kullanılmaktadır.

ATM ingilizce açılımı nedir?

İngilizcede atm'ın anlamı abbreviation for at the moment: used for example on social media and in text messages: I'm busy atm.

H açılımı nedir?

(kimya) Hidrojen elementinin simgesi (H). (fizik) İndüktans birimi olan "henry"nin simgesi. (biyoloji) B7 vitamini olarak da bilinen H vitaminin sembolü. Hicri ve Hastane sözcüklerinin kısaltması.

ATL açılımı nedir?

ATL ( Above The Line Activities ) Çizgi üstü

Yabancılarda ATM ne demek?

Açılımı Automatic Teller Machine olan ATM terimi Türkçede bankamatik olarak karşılık bulmaktadır. 1982 yılında ilk ATM kurulması ile beraber dilimize ilk bankamatik olarak sonra da ATM olarak yerleşmiştir.

BTL neyin kısaltması?

BTL ( Below The Line Activities ) Çizgi altı Çizgi üstü reklamların dışında kalan komiyon ödenmeyen doğrudan postalama, sergiler, satış noktaları gibi çeşitli iletişim aracı çizgi altı reklam aracı olarak anılmaktadır. Promosyon, fuar alanı yerleştirmeleri,katalog, bülten, poşet, flyer gibi hizmetlerdir.

BTL işlemi nedir?

BTL (Below the Line), hedeflenen tüketici gruplarına odaklanan çok özel, akılda kalıcı ve doğrudan reklam faaliyetlerinden oluşur. BTL (Below the Line) pazarlama, belirli hedef gruplara yönelik ve markayı oluşturmak yerine dönüşümlere odaklanan, doğrudan pazarlama stratejilerini içerir.

Ingilizce'de ATM ne demek?

"Automated Teller Machine (ATM)" için İngilizce-Türkçe çeviri.

G harfi neyin kısaltılmışıdır?

Açılımı jenerasyon olarak bilinen ve Türkçe'de nesil tabir edilen G, Türkiye'de 1980'li yıllarda 1G ile başlamış, günümüzde 4.5G'ye kadar erişmiştir. ... 'G' ya da Türkçe ifadesiyle 'N', jenerasyon veya nesil anlamları taşımaktadır. 5.

Fizikte büyük g ne demek?

G, evrensel kütleçekim sabitidir ve Newton tarafından ortaya atılmıştır. Herkesin bildiği gibi Newton, iki cismin birbirine çekim kuvveti uyguladığını ortaya atmıştır.

Internet hızı h ne demek?

Samsung Galaxy S gibi yeni telefonlarda, şebeke üzerinden internete bağlandığınızda, ekranın üst kısmında bir “H” işareti belirmekte. H, HSDPA yani High Speed Downlink Packet Access'in kısaltması için kullanılan bir harf. ... HSDPA ile şu anda 1.8, 3.6, 7.2 ve 14.0 Megabit/s hızlarında veri aktarımı mümkün.