adplus-dvertising

Kulak çınlamasına bitkisel tedavi nelerdir?

İçindekiler:

  1. Kulak çınlamasına bitkisel tedavi nelerdir?
  2. Soğan suyu kürü kulak çınlamasına iyi gelir mi?
  3. Kulak uğultusu evde nasıl geçer?
  4. Uzun süreli kulak çınlaması nasıl geçer?
  5. Silah atışı sonrası kulak çınlaması geçer mi?

Kulak çınlamasına bitkisel tedavi nelerdir?

Papatya, Tarçın ve Karakafes Çayı: Papatya, tarçın, karakafes bitkilerinin her biri kulak çınlamasını giderecek etkiye sahiplerdir. Üç bitkinin eşit miktarlarda karıştırılması ile ılık su içerisinde demleyip tüketilmesi önemlidir. Düzenli olarak tüketilen bu çay kulak çınlamasını geçirecektir.

Soğan suyu kürü kulak çınlamasına iyi gelir mi?

Kulak çınlaması soğan suyu ile giderilmektedir. Soğanın suyu ile kulak temizliği yapıldığında çınlamaya neden olan etkenler ortadan kalkar. Soğan suyu antibiyotik özelliğe sahiptir ve kulak içinde oluşan yara, tahriş gibi sorunları iyileştirir.

Kulak uğultusu evde nasıl geçer?

Zeytinyağı içerisinde doğal yağ asitleri bulunmaktadır. Bu yağ asitleri de çınlamaya neden olan faktörleri ortadan kaldırma özelliği bulunmaktadır. Bir miktar zeytinyağını ısıttıktan sonra 3 damla olacak şekilde kulağınızın içine bir kulak temizleme çubuğu ile damlatın. Bu yöntemi günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

Uzun süreli kulak çınlaması nasıl geçer?

Kulak çınlamasının azaltılmasına yönelik yüksek sesli müziğe maruz kalmaktan korunma, kan basıncının kontrolü, tuzlu yiyeceklerden uzak durma, kahve, kola ve sigara tüketiminden kaçınma, egzersiz yapma gibi tavsiyeler kulak çınlamasına ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en iyi cevaplar arasında yer alır.

Silah atışı sonrası kulak çınlaması geçer mi?

Yüksek sesten kaynaklanan kulak çınlaması kendiliğinden geçebileceği gibi bazı durumlarda daha uzun sürebilir. Bu durumlarda Kulak Burun Boğaz bölümden randevu alınarak bir uzman doktor ile görüşülmesinde fayda vardır. Silah atışından sonra ne tür bir hasar olduğu tespit edilmesi açısından muayene edilmesi gerekir.