adplus-dvertising

Klimada cool Heat ne demek?

İçindekiler:

 1. Klimada cool Heat ne demek?
 2. Klima Health ne demek?
 3. Auto Cool Dry Heat ne demek?
 4. Klima kumandasında MODE ne demek?
 5. Klimada HEAT ne demek ingilizce?
 6. Klimada Health ne işe yarar?
 7. Klimanın dry modu ne işe yarar?
 8. Klima modları ne işe yarar?
 9. Klima soğutma hangi işaret?
 10. Klimada soğuk hangisi?
 11. Klimanın nem alma modu ne işe yarar?
 12. Dry Mode ne demek?
 13. Klima soğutma modu hangisi?

Klimada cool Heat ne demek?

Klimanın soğutma işlemini yapabilmeniz için klimanızın üzerinde eğer Türkçe ise ısıtma soğutma butonları yer alır. Eğer cihazınız Türkçe değil yabancı dilde ise genellikle İngilizce heat ya da cool seçenekleri sunulmaktadır. Klimanızı soğutma konumuna almak için cihazınızın cool yazan tuşuna bir kez basmanız gerekiyor.

Klima Health ne demek?

Bir kez basmanız durumunda ekranda HEALTH sembolü görünür. Klima ionizer özelliği aktif olmuş olur. Cihaz ortama negatif iyon yaymaya başlar. İyonlar; hava kalitesinin yükselmesini, ferah aynı zamanda temiz bir hava algılanmasını sağlar.

Auto Cool Dry Heat ne demek?

Oto mod Cool,Heat veya Dry modu kendi seçer. Genel olarak ortam ısısı 21 derecenin altında ise 24 de kadar Heat,26 nın üzerinde ise Cool,ikisi arasında ise Dry çalışır.Çok kullanan yoktur.

Klima kumandasında MODE ne demek?

MODE Soğutma / Isıtma / Nem alma / Havalandırma ve ya Otomatik modlarını seçmek için kullanılır. AÇMA / KAPAMA İç üniteyi Açmak/Kapatmak için kullanılır. FAN Fanın otomatik / düşük / orta ve ya yüksek hızda çalışmasını seçmek için kullanılır.

Klimada HEAT ne demek ingilizce?

Klimalarda HEAT ısıtma modudur. Klimalar sadece ortamı soğutma amaçlı üretilmemiştir. Kış dönemlerinde ısınabilmek amacıyla klimanızı HEAT modunda çalıştırabilirsiniz. Klimanızı HEAT moduna almak için kumanda üzerinde yer alan MODE düğmesine (Klima kumandalarının çoğunda menü MODE tuşu ile belirtilir.)

Klimada Health ne işe yarar?

HEALTH düğmesidir. Düğmeye bastığınızda LCD ekranda yaprak simgesi görüntülenir. Klimanın ionizer fonksiyonunun aktif durumda olması için kullanılan düğmedir.

Klimanın dry modu ne işe yarar?

Kurutma anlamına gelen ''dry'' klimanızın fanının düşük hız ile çalışarak evapatör bobininde havanın su buharı çekilerek kuru havanın dışarı verilmesi mekanizması ile çalışır.Bulunduğu odanın nemini komple almayarak ama bir miktarda olsa sizi rahatlattığı gibi soğutma veya güç modlarından daha az enerji harcayacaktır.

Klima modları ne işe yarar?

Mode (Fonksiyon) Tuşu. Bu tuşa basarak talep ettiğiniz işletim modunu seçebilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda işletim modu AUTO, COOL, DRY, FAN ve HEAT olarak değişecektir.

Klima soğutma hangi işaret?

vertical'la horizontal'dan daha fazla karıştırdığım işaretlerdir. "kar=soğutma modu(serinletir) - güneş=ısıtma modu(ısıtır)" da olabilir gibi geliyor ve bu farklı iki durumda klimanın yaptığı işin tanımı taban tabana zıt oluyor.

Klimada soğuk hangisi?

COOL: Klimanın soğutma modudur.

Klimanın nem alma modu ne işe yarar?

Klimalarda bulunan nem alma modu ile soğutma modları birbirine karıştırılmaktadır. Fakat nem alma modunda ortamın nem düzeyi, soğutma modunda ise ortamın sıcaklığı ayarlanır. Klimanın nem alma modu açıldığında ortamın nemi tahliye edilerek uygun nem ortamı sağlanır.

Dry Mode ne demek?

Klimada DRY Nedir? Klimalarda nem alma modudur. Nemli geçen günlerde klimanızı nem alma modunda çalıştırarak ortam nemini ideal düzeyye ulaştırabilirsiniz.

Klima soğutma modu hangisi?

Klima Çalıştırma Modları COOL: Klimanın soğutma modudur. HEAT: Klimanın ısıtma modudur. DRY: Nem alma modudur. Çok nemli bölgelerde soğutma işlemi başlamadan önce çalıştırılmalıdır.